Debakel bystrických hokejistov s Jyväskylä, na obhajcu trofeje CHL nemali + HLASY

1 /

Banskobystrickým hokejistom sa nepodarilo bodovať ani v štvrtom zápase hokejovej Ligy majstrov (CHL). Predstavili sa vo Fínsku na ľade Jyväskylä a prehrali tam vysoko 0:6.

Baranom znovu nevyšiel úvod stretnutia. V sedemdesiatej sekunde išiel za hru vysokou hokejkou na trestnú lavicu Biro a domáci za osem sekúnd využili presilovku. Po strele Kaltevu tečoval pred Barošom puk Immonen a videorozhodca potvrdil, že to bolo v rámci pravidiel – 1:0. Fínsky celok mal prevahu a zvýšiť mohol dokonca v oslabení. Lahti sa predral pred bránku, ale v koncovke bol faulovaný. Na našej strane hýril aktivitou najmä Higgs. V 14. minúte sa natlačil pred brankára, no aj on bol faulovaný a nestihol zakončiť. Záver tretiny bol dramatický. Najskôr nevyužili veľkú príležitosť Rooba a Immonen trafil v presilovke žŕdku. V poslednej sekunde sa Higgs v oslabení dostal až pred gólmana Laurikainena a tiež len faul Kaltevu mu znemožnil vyrovnať.

Aj druhú tretinu začali ´barani´ nešťastne. Už po 25 sekundách im pri hre štyroch na štyroch slabo bránený J. Jokinen strelou z ľavej strany pod žŕdku dal druhý gól – 2:0. Následne sme sa dostali do tlaku, šance mali Sloboda, Faille i Asselin, ale pykali sme po chybe brankára Baroša, ktorý vykorčuľoval mimo svojej svätyne, zle rozohral puk, čo využil z pravej strany poľahky Tomášek3:0. V 27. minúte pri šanci Tuppurainena už podržal bystrický tím dobrým zákrokom Baroš, ale znovu sme doplatili na vylúčenie. V presilovke predviedli hráči Jyväskylä peknú kombinačnú akciu na ktorej konci bol voľný Perrin, nemal problém poslať puk do odkrytej bránky – 4:0. Následne mali ešte dobré možnosti Bystričania Higgs a Varga, na opačnej strane skúšali navýšiť skóre Tomášek a Kalteva.

V tretej tretine sa v podstate už len dohrávalo. Viac presnosti opäť ukázali domáci, kým v 48. minúte Varga v oslabení nepremenil samostatný nájazd, o pár sekúnd neskôr Tomášek z medzikružia nezaváhal, počkal si na správny moment a trafil presne do horného vinkla – 5:0. Barani mohli streliť aspoň čestný gól, najbližšie mal k nemu Giľák. V 59. minúte však fauloval Marshall nešetrne M. Jokinena, ktorého museli zraneného  vyviesť z ľadu lekári. Náš obranca teda dostal päťminútový trest a Fíni v presilovke znovu skórovali. S pomedzi kruhov tentoraz mieril presne Tuppurainen6:0.

JYP Jyväskylä – HC’05 iClinic Banská Bystrica 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Góly: 2. Immonen (Kalteva, Hytönen), 21. J. Jokinen, 24. Tomášek (J. Jokinen), 29. Perrin (Hytönen, Immonen), 48. Tomášek (Turkulainen, Rooba), 60. Tuppurainen (Immonen, Ikonen). Rozhodovali: Andersson (Švéd.), Heikkinen – Nikulainen, Sormunen (všetci Fín.) Vylúčení na 2.min: 5:10. Vyššie tresty: Marshall 10 min za nešportové správanie, Marshall 5+DKZ za úder do hlavy a krku (B. Bystrica). Presilovky: 4:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 3171.

JYP: Laurikainen – Honka, Kalteva, Vainio, Kuukka, Jokinen, Ikonen, Saari, Allén – Perrin, Immonen, Tuppurainen – Turkulainen, Tomášek, Jokinen – Louhivaara, Hytönen, Ratinen – Kolehmainen, Lahti, Rooba

HC’05 iClinic: Baroš – Mihálik, Marshall, Kubka, Miller, Biro, K. Sloboda, Košecký – Asselin, Faille, Tamáši – T. Surový, Higgs, J. Sýkora – Giľák, A. Šťastný, R. Varga – Gabor, Češík, Belluš – Kabáč

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Hrali sme proti silnému súperovi, no v prvej tretine sme ukázali to najlepšie v sezóne. Dostali sme však nešťastný rýchly gól, neskôr sme doplácali na oslabenia, čo nás brzdilo a frustrovalo. Nechávali sme sa vylučovať po našich chybách, inak chlapci bojovali a statočne sa hádzali do striel. Brankár JYP bol skvelý a aj keď sme si vytvorili šance, gól sme mu nestrelili.“

Matej Češík, útočník Banskej Bystrice: „Doplatili sme na vylúčenia, tie rozhodli celý zápas. S takýmto súperom sa to nevypláca. Oslabenia nám brali veľa síl. Inkasovali sme v nich príliš veľa gólov, tuším až štyri. Máme za sebou ťažký zápas, prvú tretinu sme zvládli, hrali sme dobre, len škoda, že sme nestrelili gól. Mohlo nám tam niečo padnúť. Jyväskylä nám nastavila zrkadlo. Ukázalo sa, v čom sa ešte musíme zlepšiť.“

Tabuľka H-skupiny:

1. Plzeň    4 4 0 0 0 16:8  12
2. Jyväskylä      4 2 0 0 2 16:11  6
3. Lugano   4 1 0 0 3 10:12  3
4. B.Bystrica     4 1 0 0 3  7:18  3

Banskobystričania nastúpia na ďalší zápas v súťaži až v utorok 9. októbra na ľade HC Škoda Plzeň o 17.00 hodine. O týždeň neskôr hráme s Plzňou doma.