Bystrickí hokejisti vybojovali v Liptovskom Mikuláši víťazstvo v predĺžení + HLASY

2 /

Banskobystričania uspeli v 17. kole Tipsport ligy na ľade v Liptovskom Mikuláši. Vyhrali tam 3:2, hoci prehrávali 0:1. Rozhodujúci gól dal Éric Faille v poslednej minúte predĺženia v presilovke. Získali sme tak napokon dva body.

Úvod zápasu Bystričanom opäť nevyšiel podľa predstáv. Pribrzdilo nás dvojnásobné vylúčenie Hohmanna, pribudli nepresností na oboch stranách. Prvý vážnejší pokus vyslal z medzikružia v 5. minúte domáci Paukovček, ale náš brankár Lukáš bol pozorný. Veľkú príležitosť mali Liptáci o štyri minúty. Vo vlastnom oslabení sa dostali M. Sukeľ s Uramom do prečíslenia, ale nezakončili ideálne. O pár sekúnd mali dobrú šancu aj naši hokejisti, Češík však neprekonal padajúceho gólmana Košarišťana. Skóre zápasu otvoril v 11. minúte M. Sukeľ. Po ukážkovej kombinácii ťažil z dobrej prihrávky Krišku a úplne voľný pri žrdi nemal problém poslať puk do odkrytej bystrickej svätyne – 0:1. V závere tohto dejstva mohol zvýšiť na 2:0 Langhammer, ale Lukáš už neinkasoval.

Barani mali dobrý vstup do druhej tretiny. Už v 24. minúte vyrovnával Cason Hohmann, ktorý z hornej časti ľavého kruhu spoza obrancu súpera mieril presne k žrdi – 1:1. Naši hokejisti boli po tomto góle iniciatívnejší a aktívnejší. V 28. minúte nepríjemne zakončoval Lamper, ale exbystrický brankár v drese Mikuláša bol pozorný. V závere druhého dejstva mal gól na hokejke Bubela, ten však spomedzi kruhov trestuhodne netrafil poloprázdnu bránku domácich. Liptáci mohli ísť do vedenia tesne pred druhou prestávkou ak by sólo v oslabení Rudolf Huna využil, čo sa nestalo.

Banskobystričania rovnako ako v úvode druhej dvadsaťminútovky aj v tretej tretine začali ideálne. V 42. minúte dostal parádny puk od Gabora medzi kruhy obranca Vladimír Mihálik a ten napriahol tak, že prekonal Košarišťana – 1:2. V 50. minúte vypálil tvrdo od modrej Lipták Suchý a iba tesne minul Lukášovu bránku. O necelých šesť minút zakončil nepríjemne spomedzi kruhov Rudolf Huna, no náš gólman reflexívne zasiahol betónom. Mikulášania mali v závere tretej tretiny k dispozícii presilovku o dvoch hráčov, tú ešte nevyužili, no pri následnej výhode o jedného hráča navyše bez brankára v šestici našiel Uram pred bránkou skúseného Rudolfa Hunu, ktorý v neprehľadnej situácii pretlačil puk za Lukáša – 2:2.

V predĺžení mali viac z hry domáci a to vďaka presilovke. V početnej výhode sa Liptáci držali v útočnom pásme, no vyprodukovali iba dva nevýrazné zakončenia, Výhodu o jedného hráča sme mali v záverečných dvoch minútach aj my. Po oddychovom čase trénera Országha najskôr proti Bartánusovi perfektne zasiahol Košarišťan, no o pár sekúnd už inkasoval po nechytateľnej tvrdej strele voľného Érica Failleho z hornej časti kruhu – 2:3.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 11. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 59. Ru. Huna (Uram, Tabaček) – 24. Hohmann (A. Sedlák, J. Brejčák), 42. Mihalik (Gabor, Češík), 65. Faille (Ďatelinka, T. Surový). Rozhodovali: V. Snášel, T. Orolin – Gavalier, Stanzel. Vylúčení na 2 min: 8:7. Vyššie tresty: Gründling (B. Bystrica) 10 minút osobný trest za nedovolenú výstroj. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1050.

MHK 32: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Suchý, Nemec, Moravčík, Tabaček, Pacalaj, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Paukovček, Ru. Huna – Laco, Langhammer, Rapáč – Kabáč, Piatka, Spilar

HC’05 iClinic: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, J. Brejčák, A. Sedlák, Mihálik, Gründling, Gélinas – M. Lunter, T. Surový, Faille – Bartánus, Bubela, Hohmann – Gabor, Češík, Lamper – Róth, P. Valent, Belluš

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Sme radi, že sme zvíťazili v Liptovskom Mikuláši, pretože tu sa hrá vždy ťažko. Opäť tie úvody, znovu sme nezačali dobre, robili sme veľa chýb, ale postupne sme sa dostali do zápasu. Tak ako sme mohli zvíťaziť, mohli sme rovnako tak aj prehrať. Domáci si však bod za svoju bojovnosť určite zaslúžili.“

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: „Bod s takým súperom ako je majstrovská Banská Bystrica je vždy dobrý. Chalanom patrí za to veľká vďaka. Hlavne, že za stavu 1:2 sa nevzdali a bojovali až do samého konca, z čoho plynul aj vyrovnávajúci gól. Trošku nás mrzí nevyužitá presilovka v predĺžení, ale čo sa dá už robiť.“

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny