Bystrickí hokejisti trpezlivou hrou triumfovali aj u nováčika v Detve + HLASY

ŠPORT
0 /

SR Hokej TL 7.kolo Detva Banská bystrica

Banskobystrickí hokejisti bodujú aj v ôsmom zápase sezóny v rade. Tentoraz si pripísali tri body po výhre 3:0 v neďalekej Detve.

Bystričania v Detve v prvej tretine jasne dominovali na ľade. Boli aktívnejší, vytvorili si miestami tlak, ale gól pozornému Nagyovi nedokázali streliť. Blízko mal k nemu už po pár sekundách Lunter, ale sám pred gólmanom zlyhal. Potom to skúšali Faille, T. Surový a Bortňák, no všetko bez želaného výsledku, puk sa dokonca obtrel i o žŕdku. Domáci mali taktiež dobré príležitosti, ocitli sa v nich voľný F. Fekiač a v úniku Halás, ale Lukáš rovnako tak predviedol dobré zákroky. Pred prestávkou mohol meniť skóre ešte náš obranca Mihálik, z medzikružia však neprestrelil brankára.

Aj v strednom dejstve sme mali viac z hry, z dobrých pozícii to skúšal kapitán Surový, pred bránkou operoval aktívny Brittain, ale Nagya nepokorili. Podarilo sa to napokon v polovici stretnutia obrancovi Guillaumemu Gélinasovi. Vystrelil spoza kruhu a puk prešiel popod lapačku gólmana Detvy – 1:0. Následne sme mali i ďalšie možnosti, najmä Brittain, Bortňák a Ďatelinka. Domáci však taktiež mohli vyrovnať. Sládok vyslal slušný projektil od modrej a puk prešiel za Lukáša. Našťastie ho zastúpil za jeho chrbtom spoluhráč z obrany. Potom Brejčák v tlaku pálil na bránku a po zákroku Nagya sa puk obtrel o hornú žŕdku. Tréner nášho súpera Miro Chudý si zobral oddychový čas a mohol zabrať, kebyže sa presadí pred Lukášom úplne voľný L. Novák. My sme ešte mali pred druhou prestávkou nebezpečné situácie, ale teče Bartánusa a Češíka sa neujali.

V tretej tretine sa začal hrať veľmi opatrný hokej a ani jedno z mužstiev sa nedostávalo do šancí. Z mála príležitostí nevyužil tutovku Halás zoči – voči Lukášovi. My sme číhali na vhodnú príležitosť a napokon v 46. minúte rýchlu útočnú akciu ukončil gólom Ján Brejčák švihom spoza kruhov – 0:2. O pár minút neskôr spečatil triumf ´baranov´ po vyhratom buly Bortňáka exportnou koncovkou Patrik Lamper0:3.

Fakty o zápase:

HC 07 Detva – HC iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 30. Gélinas, 46. Brejčák (Sedlák, Surový), 54. Lamper (Bortňák). Rozhodovali: Baluška, D. Konc – Šefčík, Rojík. Výlúčení na 2.min: 4:3. Vyššie tresty: Macejko (Detva) 5+DKZ za bodnutie protihráča. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1097.

Zostavy:

Detva: Nagy – Šimon, Gachulinec, Sládok, Fekiač, Macejko, Strukoff, Vyskoč, Srnka – Žilka, Gašpar, Robinson – Novák, Sčurko, Milý – Halás, Chovan, Videlka – Surový, Murček, Ondris

Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihálik, Dame-Malka, Gélinas, Gabor – Faille, Surový, Lunter – Bartánus, Bortňák, Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Belluš, Češík, Andrisík

Hlasy po zápase:

Miroslav Chudý, tréner Detvy: “Z nášho pohľadu bola najlepšia úvodná tretina. Zniesla prísnejšie kritériá. Potom sme zbytočne urobili dva fauly a dali sme súperovi výhodu presilovky. Tempo a agresivitu hry sme si však neudržali v druhej tretine, v ktorej súper jasne dominoval. Kvalita samozrejme bola na strane majstra, no my sme bojovali a boli neustále v hre. Bohužiaľ nás zlomil druhý gól, po ktorom sme už nevládali ani po psychickej a ani po fyzickej stránke. Tretí gól sme dostali po buly a bolo vymaľované. Chlapci bojovali, to im nemožno uprieť, ale žiaľ neudržali kvalitu hry z prvej tretiny.”

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: “Myslím si, že sme videli najmä bojovný zápas. Prvú tretinu sme mali slabšiu, súper korčuľoval a napádal nás. V druhej sme sa výrazne zlepšili a začali sme hrať to, čo sme chceli. Začali sme lepšie korčuľovať a dohrávať súboje, navyše sme boli silní na puku, ale vytvorili sme si len jednogólový náskok. Domáci stále hrozili z protiútokov. V tretej tretine sme zvýšili vedenie a záver stretnutia sme si už ustrážili a viac-menej sme sa sústredili na to, aby sme neinkasovali. Chcel by som vyzdvihnúť fantastickú atmosféru, ktorá panovala počas celého stretnutia.”

Guillaume Gélinas, autor víťazného gólu: „Dlho som na to čakal, takže po mojom prvom strelenom góle v drese Banskej Bystrice som mal úžasné pocity. Najdôležitejšie sú ale tri body. Musíme pokračovať v nastolenej práci, pretože sme začali novú sériu víťazstiev a verím, že budeme v nej pokračovať. Bol to veľmi náročný zápas, pretože súper dobre napádal. Mali sme slabší štart, ale v druhej tretine sme sa vrátili do hry. Potom sme hrali dobre. Každopádne sme mali proti sebe ťažkého súpera.“

Ján Lukáš, brankár Banskej Bystrice: „Každého poteší nula, ale sme predovšetkým radi za tri body, pretože vonku sme doposiaľ strácali body, takže sme to chceli prelomiť. Veľká vďaka patrí spoluhráčom. Pre mňa boli nepríjemné hlavne teče, odrážali sa tam puky od korčulí a hokejok, takže to boli nepríjemné veci. Po pravde som nikdy nezažil takéto fandenie a ani nevidel, že oba fan kluby spolupracovali a vytvorili úžasnú atmosféru. Je to šport, tak by to malo byť.“

Tabuľka:

1. Trenčín 7 6 1 0 0 0 0 23:7 20

2. Banská Bystrica 8 5 0 0 3 0 0 27:17 18

3. Poprad 8 3 3 0 0 0 2 23:16 15

4. Nitra 8 4 1 0 0 0 3 32:25 14

5. Košice 7 4 0 0 0 1 2 20:14 13

6. Liptovský Mikuláš 8 2 0 1 1 1 3 17:18 10

7. Zvolen 7 2 1 0 1 0 3 17:24 9

8. Žilina 8 2 0 0 2 0 4 26:28 8

9. Nové Zámky 8 1 2 0 0 0 5 17:22 7

10. Detva 7 0 0 0 1 0 6 10:26 1

—————————————–

HK Orange 20 6 2 0 1 0 0 3 17:32 8

Autor: (job), Foto: Zdroj TASR