Bystričania vyhrali aj v Martine s čistým kontom Košarišťana + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti dokázali opäť vyhrať na ľade súpera. Po stredajšej výhre v Poprade triumfovali tentoraz v Martine, keď dali dva góly a brankár Košarišťan nepustil za svoj chrbát ani jeden puk.

V prvej tretine mohli ísť do vedenia domáci. Murček sa ocitol v dvoch sľubných možnostiach, ale najprv bol proti náš brankár Košarišťan a o pár sekúnd útočník z Turca nemieril presne. My sme hrozili Hickmottom, Surovým a Matuškinom, ale Corbeil bol medzi martinskými žrďami pozorný. Kapituloval až v štrnástej minúte. Tamáši totiž získal puk v strednom pásme, posunul ho do úniku Petrovi Kafkovi a ten sa nemýlil – 0:1. Vedenie mohol navýšiť Truchno, bol v dvoch šanciach, no neuspel. Podobne dopadol i Kafka. V závere tretiny hrali domáci presilovku a po strele Galamboša mohlo byť vyrovnané, ak by puk nešiel tesne vedľa žrde odkrytej bránky.

V druhej tretine sa akcie striedali na oboch stranách, ale tešili sa naši hráči. Ťažili z tlaku zo skončenej presilovky, keď po aktivite Tamášiho zvýšil na 0:2 z dorážky Ivan Ďatelinka. Aj po druhom góle sa ocitol vo veľkej šanci Bystričan Truchno, tentoraz neposlal puk do odkrytej časti bránky, pretože Corbeil sa stihol premiestniť.  Potom mužstvá nič nevyťažili z početných výhod, viac možností mali ´barani´, po góle volala hlavne strela Matuškina. Martin sa v tejto časti herne trápil a v útoku bol bezzubý.

V tretej tretine mohol pridať tretí gól Surový, ale minul bránku hostí. Náš súper sa však výrazne zlepšil, mal viac z hry, no strelecky sa nepresadil. Pozornosť Košarišťana postupne vyskúšali Tabaček, Dírer, Surovka, Dokšin a ďalší. V 51. minúte si poradil Corbeil s únikom Rótha. Bystrický gólman potom ďalšími zákrokmi potvrdil, že sa mu proti Martinu darí a udržal si čisté konto. Domáci naprázdno vyšli aj pri 51-sekundovej hre bez brankára.

MHC Martin – HC’05 iClinic Banská Bystrica 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 14. Kafka (Tamáši, Ťavoda), 32. Ďatelinka (Tamáši, Bortňák). Rozhodovali: Goga – Návratek, Kacej, vylúčení na 2 min: 2:6, navyše: Bortňák (Banská Bystrica) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 1400

Martin: Corbeil – Tabaček, Salija, Pacalaj, Rantanen, Fabian, Pulli, Rusina, Vyskoč – Rzavský, Heizer, Koyš – Pokrivčák, Galamboš, Murček – Surovka, Dokšin, Ambroz – Jurášek, Dírer, Poliaček

Banská Bystrica: Košarišťan – Mikuš, Ďatelinka, Maione, Wishart, Mihalík, Matuškin, Ťavoda – Hickmott, Surový, Kafka – Truchno, Bortňák, Bezúch – Andrisík, Češík, Róth – Ferleťák, Tamáši, Valent

Juraj Halaj asistent trénera Martina: „Prvá tretina bola vyrovnaná, ale druhá už v réžii súpera. Bystričania mohli viesť aj vyšším rozdielom, keďže sme vyrobili množstvo chýb. V tretej tretine sme hostí prestrieľali 14:3, ale v koncovke sme sa nedokázali presadiť. Mrzí nás aj zranenie Murčeka, ktorý nám bude chýbať v ďalších stretnutiach.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme bojovný zápas. V prvej tretine si vypracovali šance oba tímy, dôležité bolo, že sme išli my do vedenia. V druhej tretine sme si vytvorili dostatok gólových príležitostí, ale v streleckých pozíciách moji hráči často volili prihrávku namiesto strely. Preto sme dosiahli iba jeden gól v tejto časti hry, hoci sme mohli dať viac. V tretej tretine sa Martinčania zlepšili, dostali nás pod tlak. Dôležité bolo, že sme ubránili štvorminútovú presilovku súpera a potom ešte ďalšiu. Hráčom chcem poďakovať za bojovnosť. Podržal nás i brankár Košarišťan.“

Autor: (cb), Zdroj: Video huste.tv, Foto: archív Bystricoviny