Bystričania predviedli dva rozdielne zápasy v Lige majstrov, majú aspoň tri body

ŠPORT
0 /

Hokejisti Banskej Bystrice vstúpili do Ligy majstrov (CHL) dvoma zápasmi na domácom ľade. Vo štvrtok prehrali s obhajcom trofeje tejto súťaže s fínskym JYP Jyväskylä 1:6 a v sobotu zdolali švajčiarske Lugano 5:2. Slovenský majster predviedol dva rozdielne výkony.

V prvom stretnutí proti JYP za to mohla i vysoká kvalita fínskeho súpera, v druhom sa hostia z Lugana posťažovali na únavu z cestovania. Kapitán spod Urpína Tomáš Surový to videl takto:

„Aj Lugano je kvalitné. Dôležité bolo, že sme podali proti nemu dobrý tímový výkon a výsledkom je prvé víťazstvo v skupine. Fínske mužstvo bolo korčuliarsky veľmi rýchle, produkovalo výborný hokej, jednoducho nás prehralo. Lugano predviedlo iný štýl hokeja, trošku nám to viac sadlo, preto sa môžeme tešiť z prvej výhry v Lige majstrov.“

Proti švajčiarskemu Luganu sa dvakrát strelecky presadil útočník Tomáš Zigo. Najprv dostal náš tím do vedenia 2:1 a v tretej tretine upravoval konečný výsledok na 5:2.

„Odčinili sme prehru zo štvrtka,“

– vravel 26-ročný center ´baranov´a pokračoval:

„Hrali sme lepšie. Pomohli sme brankárovi, navyše ten mal super zákroky, cítili sme sa potom istejšie. V prvom zápase proti JYP sme boli zakríknutí, ale Fíni mali vysokú kvalitu. Mne osobne sa v sobotu dobre až tak nehralo, góly som dal prakticky z dorážok, ale padlo to tam, čo ma teší. Ak budeme hrať tak ako proti Luganu, môžeme niečo dosiahnuť aj na ľade súperov.“

Tréner Lugana Greg Ireland po prehre v Banskej Bystrici okrem iného povedal, že bolo náročné zvládnuť dva zápasy vonku po sebe s únavou z cestovania. To sa zrejme odzrkadlilo aj na prehre fínskej Jyväskylä v Plzni. Dve prehry má tak na svojom konte iba Lugano, naopak plný zisk šiestich bodov zaznamenala Plzeň. Banskobystričania sú zatiaľ na treťom nepostupovom mieste. Asistent trénera Banskej Bystrice Ivan Droppa hodnotil oba domáce zápasy v CHL nasledovne:

„V prvom zápase sme narazili na ťažkého súpera. Vedeli sme, že Fíni budú rýchlo korčuľovať, ale to čo predviedli, na to sme naozaj neboli až tak pripravení. Hrali sme dosť zložito. Proti Luganu bol už plán hrať jednoducho. Dostať puk vonku z nášho pásma, napádať ich, nedovoliť im nejaké strely z medzikružia. To sa nám veľmi dobre darilo a preto sme aj vyhrali.“

Hokejistov spod Urpína teraz čakajú dva ďalšie zápasy v Lige majstrov na ľade súperov. V piatok 7. septembra sa predstavia o 19.45 hodine v Lugane a v nedeľu 9. septembra o 18:00 hodine si zmerajú sily vo Fínsku s tamojším JYP Jyväskylä. S českou Plzňou sa stretneme v dvojzápase až v októbri.

Autor: (job), Foto: Marek Rakovský