Bystrica na ľade posledných Zámkov zahodila tutovky a získala len bod + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti si v 24. kole Tipsport ligy neporadili s poslednými Novými Zámkami. Na ich ľade dokázali iba remizovať. V predlžení bol šťastnejší súper.

V prvej tretine mali naši hokejisti navrch, vytvorili si šance a dokázali dvakrát skórovať. Po nevyužitých šanciach Matouška a Lampera sa to podarilo Tomášovi Surovému. Pred bránku sa pekne natlačil Buc a hoci neuspel, k vyrazenému puku sa dostal kapitán ´baranov´ a nekompromisne ho poslal do bránky – 0:1. Na 0:2 zvýšil v pätnástej minúte Michal Sersen, pekne si narazil puk s Tománkom a hlavne účinne bekhendom spomedzi kruhov zakončil. Bystrické vedenie mohlo byť aj výraznejšie, no po koncovke Hickmotta zastúpili gólmana Lundströma jeho spoluhráči a potom Matoušek mieril do hornej žŕdky.

Aj v strednom dejstva sme si vytvorili niekoľko vyložených šancí. Hickmott mal pred sebou odkrytú novozámockú svätyňu, ale puk neposlal do betónu gólmana. Tománek nevyužil sólo, podobne na opačnej strane dopadol Brabenec. Skóre mohli následne meniť Bystričania Ďatelinka a Surový, prvý menovaný pohorel na Lundströmovi, druhý na nepresnosti. Namiesto 0:3 bolo teda 1:2, pretože domáci využili v 36. minúte presilovku. Od modrej vystrelil Drtina a ujal sa teč Brabenca. V závere tretiny mohol pridať tretí náš gól Bezúch, ale úradovala lapačka brankára Zámkov.

Hneď v úvode tretej tretiny sa ocitol vo výbornej príležitosti domáci Bahenský, nič z nej však nevyťažil. Na druhej strane Hickmott opäť raz nevedel poslať puk do odkrytej svätyne. Súper mohol vyrovnať Hudecom, ale novozámocký kapitán zaváhanie našej obrany netrestal. Vo veľkej príležitosti sa ocitla ešte domáca dvojica Bahenký – Saarinen, ani jeden z nich však výbornú Brabencovu prihrávku cez celé útočné pásmo neusmernil. Napokon Bystričania inkasovali v oslabení. Cardwell strelou od modrej zariadil 2:2. Strhnúť vedenie na stranu domácich mohol Drtina, v dobrej pozícii však minul bránu, takže duel dospel do predĺženia. Odštartovali ho Zámčania presilovou hrou a hoci ju nevyužili, po jej skončení dostal dobrý puk do úniku Drtina a zariadil tak dva body pre svoj tím – 3:2.

HC Nové Zámky – HC 05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 36. Brabenec (Drtina, Cardwell), 51. Cardwell, 63. Drtina (Brabenec) – 12. T. Surový (Buc), 15. Sersen (Tománek, Sarault). Rozhodovali: Kubuš, D. Konc, Návratek, Vyšný, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

HC’05 iClinic: Bacashihua – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Cebák, Sersen – Lamper, Češík, Matoušek  – Buc, T. Surový, Hickmott – Truchno, Sarault, Kafka – Róth, Tamáši, Tománek

HC N. Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Mäkinen, Chovan, Sucharda, Maier – Saarinen, Brabenec, Bahenský – Tibenský, M. Hudec (C), Lelkeš – Fábry, Kytnár, Paulovič – Dubec, Pitule, Čaládi.

Ivan Černý, tréner HC Nové Zámky: „Prvú tretinu sme nezahrali veľmi dobre. Súper nám v nej odskočil na dva góly, bol jasne lepší, i keď sme sa snažili v tejto časti a bojovali. Cez prestávku sme si v šatni povedali, že sa musíme vrátiť do zápasu a streliť kontaktný gól, čo sa v druhej tretine i stalo. V tretej sme to predovšetkým ubojovali a vyhrali napokon tento zápas v predĺžení. Dnes to bol pre nás náročné, vieme totiž v akej situácii sa nachádzame. Mali sme veľmi veľmi silného súpera, preto sme nesmierne radi, že sa nám podarilo bodovať.“

Vladimír Országh, tréner HC 05 Banská Bystrica: „Samozrejme my nemôžeme byť spokojní s tým ako tento zápas pre nás dopadol. Mali sme dobrý začiatok. Po prvej tretine sme zaslúžene viedli 2:0. V druhej, hlavne v jej prvej časti, sme mali niekoľko tutoviek, ktoré sme trestuhodne zahodili najmä naším nedôrazom v zakončení. Súper znížil kontaktným gólom v presilovke. Vycítil šancu, že môže dačo uhrať. Zvýšil aktivitu a od polovice zápasu sa podľa mňa hra vyrovnala. Aj keď sme potom ešte mali nejaké príležitosti, myslím si, že súper bol ďaleko hladnejší po víťazstve ako sme boli my. Aj preto dnes odchádzame iba s jedným bodom.“

1. Banská Bystrica 26 17 3 2 4 97:50 59
2. Košice 26 16 4 2 4 100:57 58
3. Nitra 25 14 1 3 7 88:73 47
4. Žilina 25 11 2 3 9 82:75 40
5. Zvolen 25 10 2 1 12 73:86 35
6. Trenčín 26 8 3 4 11 66:70 34
7. L. Mikuláš 25 8 4 2 11 68:77 34
8. Martin 21 9 1 3 8 60:65 32