Baranom nestačilo v Detve ani päť gólov aby posledný celok súťaže pokorili + HLASY

7 /

Banskobystričania v 43. kole hokejovej Tipsport ligy prehrali na ľade poslednej Detvy o gól. Síce až päťkrát prekonali v bránke Hacketta, ale v domácom mužstve úradovali exbystrickí hokejisti, ktorí nám dali štyri zo šiestich gólov.

V prvej tretine videli diváci v Detve až päť gólov. Do vedenia išli naši hokejisti v štvrtej minúte po peknej akcii a prihrávke Brittaina, zakončoval z prvej presne k žrdi Miloš Bubela – 0:1. Neuplynula ani minúta a už sme viedli o dva góly. V tlaku zachytil na modrej puk obranca Ján Brejčák, prešiel do medzikružia a vystrelil pomedzi hráčov, ktorí clonili Hackettovi – 0:2. O šestnásť sekúnd mohlo byť ešte veselšie, Skalický mieril do odkrytej bránky súpera, ale domáci gólman v poslednej chvíli predviedol zázračný zákrok. Ako by ním naštartoval svojich spoluhráčov. Tí totiž hneď na to znížili. Postarali sa o to exbystričania, po strele Andrsíka dostal puk za dezorientovaného Lassilu zblízka Róth – 1:2. A to nebolo všetko. Pretože vyrovnávajúci zásah obstaral ďalší náš hráč na hosťovaní v Detve Belluš, delovkou z kruhu – 2:2. Potom oba tímy nič nevyťažili z presiloviek, ale posledné slovo v tejto úvodnej dvadsaťminútovke mali ´barani´. Po dobrej práci Gabora pred bránkou sa presadil Michal Kabáč – 2:3.

Druhá tretina nám nevyšla podľa predstáv. Nedokázali sme totiž využívať šance, pričom sme si ich nevytvorili veľa. Prvú vážnejšiu mal Mihálik, no práve tento hráč neskôr zahákoval v tutovke Belluša a rozhodca tak nariadil trestné strieľanie. To tento útočník pretavil do vyrovnania na 3:3. V polovici stretnutia mal dve možnosti poslať Bystričanov do vedenia Skalický, Hackett bol však proti. Detvania sa presadili v hre štyroch proti štyrom. Cez Trecapelliho prešiel Ščurko, natlačil sa do zakončenia a pokoril Lassilu – 4:3. Tento hokejista mohol pridať aj piaty zásah mužstva, ocitol sa zoči – voči nášmu gólmanovi, ktorý tentoraz dobre zasiahol betónom. V závere stredného dejstva dostali domáci puk opäť do našej bránky, ale bolo to vedome korčuľou, konkrétne Milý, takže videorozhodca so zmenou skóre nesúhlasil.

Tretia tretina sa ani poriadne nezačala a Detva opäť viedla. Ďalší exbystričan Gašpar pekne vystrelil a puk z jeho hokejky zapadol presne pod brvno hosťujúcej bránky – 5:3. O pár minút neskôr sa po Bortňákovej prihrávke do šance dostal Bubela, no jeho pokus nebol presný. V 51. minúte však už Bystričania znížili na rozdiel jedného gólu, keď sa z otočky za pomoci clonenia Skalického presadil Guillaume Asselin – 5:4. Domáci potom rýchlo odpovedali, Videlka sa dostal do samostatného úniku, ktorý zakončil krásnym blafákom – 6:4. Tesne pred koncom sa ´baranom´ ešte podarilo znížiť. Po vyhratom buly pálil parádne z medzikružia Guillaume Asselin – 6:5, ale Detva tento zápas predsa len doviedla do úspešného konca. Ustála aj našu hru v šestici bez brankára.

HC´07 Detva – HC´05 iClinic Banská Bystrica 6:5 (2:3, 2:0, 2:2)

Góly: 6. Róth (Andrisík, Chovan), 9. Belluš (Chovan, Surový), 28. Belluš (tr. str.), 34. Ščurko, 44. Gašpar, 57. Videlka (Sládok) – 4. Bubela (Brittain, Hohmann), 5. Brejčák, 19. Kabáč (Gabor, Češík), 51. Asselin (Hohmann, Gélinas), 59. Asselin (Faille). Rozhodovali: Štefík, Lokšík – Rojík, Junek – Vrábel, vylúčení: 5:4 na 2 minpresilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1730 divákov.

HC´07 Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Fekiač, Macejko, Šimon, D. Jendroľ, Vyskoč – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Gašpar, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Róth, M. Surový, Andrisík

HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Gélinas, Delisle, Mihalik, Pretnar, Brejčák Trecapelli – Bortňák, T. Surový, Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

Pavel Igríni, tréner Detvy: „Výhra nad Bystricou je pre celý región Podpoľania niečo úžasné. Hostia mali dobrý vstup do zápasu, majú dobré mužstvo, ale našťastie sme sa nejakým spôsobom dostali do stretnutia naspäť a rozhodlo hlavne nadšenie, elán a srdiečko. Pomohli nám aj diváci, ktorí boli našim dvanástym hráčom.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, viedli sme 2:0 a dá sa povedať, že sme na ľade dominovali. Potom sme dostali dva góly a začali sme robiť množstvo chýb. Domáci bojovali, hrali s nadšením a ukázali väčšiu vôľu po víťazstve. Pre nás je dnešná prehra obrovským sklamaním.“

Mário Róth, útočník Detvy: „Bol to ťažký zápas. My sme nemali čo stratiť, pretože sme hrali s lídrom tabuľky. Dali sme do toho všetko. Hrali sme ako tím a nechali sme na ľade všetko. Sme samozrejme radi, že sa nám podarilo nad Banskou Bystricou vyhrať. Čo sa môjho gólu týka, dostali sme sa rýchlo z nášho pásma, Maťo Andrisík sa dobre natlačil k bránke, vystrelil. Ja som korčuľoval na dorážku, alebo prihrávku, puk sa odrazil ku mne a snažil som sa ho čo najskôr doraziť, pretože už som bol napádaný banskobystrickým obrancom.“

Guillaume Asselin, autor dvoch našich gólov: „Je pre nás skutočne veľkým sklamaním, že sa nám nepodarilo tento zápas vyhrať. Musím ale povedať, že súper pracoval lepšie ako my a tri body si zaslúžil viac. Mali sme síce dobrý začiatok, ale potom sme už nehrali tak dobre. Prehra nás bolí o to viac, že sme kvôli nej prišli o prvé miesto v tabuľke.“

1. Nitra 93b, 2. B. Bystrica 91b, 3. Trenčín 90b, 4. Zvolen 89b, 5. Košice 86b, 6. Poprad 74b, 7. Žilina 58b, 8. N. Zámky 48b, 9. L. Mikuláš 44b, 10. Detva 33b.

Autor: (job), Foto: ilustračné