Barani vydreli výhru v predĺžení v Žiline, v play-off ich čakajú N. Zámky + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti v poslednom zápase základnej časti Tipsport ligy vyhrali v Žiline 2:1 po predĺžení a môžu sa už chystať na play-off. Vo štvrťfinále ich napokon čakajú Nové Zámky, ktorým stačil zisk bodu v Trenčíne.

Prvá tretina začala opatrne z oboch strán. Ako prví sme sa dostali do šance my, ale až v dvanástej minúte, kedy sa Hickmott pekne natlačil pred bránku a ohrozil Tomeka, ten puk iba vyrazil, no z dorážky Buc minul odkrytú časť žilinskej svätyne. V 15. minúte ušli mužstvá do šatní, pretože upevnenie plexiskla si želalo väčší čas zo strany majstrov. Toto dejstvo sa teda dohrávalo po riadnej predčasnej prvej prestávke a diváci videli hneď aj dva góly. Najprv ho dali domáci. Trestali naše zaváhanie a ujala sa strela Mendreja od modrej – 1:0. O minútu neskôr ´barani´ odpovedali a vyrovnali. Buc v páde prihral Wishartovi, ktorý taktiež vystrelil od modrej a po teči Jordana Hickmotta putoval puk za Tomeka 1:1.

V strednom dejstve nepadol gól. Najprv nevyužili presilovku Bystričania, ale mali šancu v hre piatich proti piatim. Róth sa rútil sám na brankára Žiliny, snažil sa ho prekonať strelou medzi betóny, no puk cez ne neprešiel. Početnú výhodu mal pred druhou prestávkou aj súper, no oslabenie naši hráči zvládli a neinkasovali.

Tretiu tretinu začali lepšie domáci, dostali sa do niekoľkých sľubných šancí, ale Ondruš ani Rogoň zblízka neprekonali nášho Košarišťana. „Vlci“ čoraz viac tlačili hostí pred brankára, šance však postupne spálili Handlovský, Hovorka, Stupka aj ďalší. My sme sa snažili o rýchle kontry, ale tie končili zväčša dobrom Tomekovi. Peknú žilinskú akciu predviedol v 54. minúte Stupka, ale ani jeho bekhendová strela sa neujala. Na opačnej strane to chvíľu nato skúšal Bortňák, svojím pokusom a tesne minul žilinskú bránku. Duel dospel do predĺženiam v ktorom Holovič v 62. minúte oslabil svoj tím a ´barani´ presilovku po 54 sekundách využili.  Tomáš Surový sponad kruhov prepálil tvrdou strelou Tomeka a rozhodol o výhre.

MsHK DOXXbet Žilina – HC’05 iClinic Banská Bystrica 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 18. Mendrej (Konečný, Stupka) – 19. Hickmott (Wishart, Buc), 63. Surový (Hickmott). Rozhodovali: Štefik, Müllner – Výleta, Holienka, vylúčení: 2:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,  diváci: 1127.

Žilina: Tomek – Ťavoda, Čížek, Juraško, D. Brejčák, Macejko, M. Grman, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – E. Švec, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter

Banská Bystrica: Košarišťan – Rosandič, Wishart, Sedlák, Kubka, Gründling, Carlsson, Majeský – Hickmott, Surový, Buc – Belluš, Bortňák, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Róth, Češík, Lamper

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Náročný program uplynulých dní sa podpísal aj na nedeľnom zápase. Remíza v riadnom hracom čase je zaslúžená, podvedomie u hráčov v predchádzajúcich dueloch hralo svoju úlohu a tlak z nich trochu opadol. Hoci sme v minulých zápasoch neboli úspešní, prehrali sme ich v koncovkách zápasov. Bodov sme mohli mať viac, ale v globále som spokojný nielen s bodom s Banskou Bystricou, ale aj so štvrtým miestom po základnej časti. Je to veľká vec pre Žilinu, dosiahli sme najlepšie umiestnenie v novodobej histórii klubu a aj počtom získaných bodov sme utvorili rekord. Veľká vďaka patrí chalanom v tíme, teraz máme viac času na prípravu pred play off, bude priestor aj na oddych, aj na detailné zmapovanie hry Zvolena.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Aj napriek tomu, že ani jednému z tímov nešlo o postavenie v tabuľke, sme videli zaujímavý zápas. Hrali sme v sínusoidách, začali sme slabšie, domáci dominovali, v druhej časti to bolo naopak. V závere boli domáci opäť lepší a remíza bola zaslúžená. V predĺžení sme zužitkovali presilovú hru a sme radi, že sme ukončili základnú časť víťazstvom. Po dvoch predchádzajúcich prehrách je dobré naladiť sa na play off výhrou, no najmä v tretej tretine bolo veľa chýb z našej strany, ktoré vyplynuli z podvedomia a hráči boli mysľami v play off. Naň sa zodpovedne pripravíme a vo štvrtok to celé vypukne.“