Barani unavení z cesty si prehrali duel s Klagenfurtom v prvej tretine

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice odohrali druhý prípravný zápas tejto sezóny, tentoraz na ľade v Slovinsku v Maribore. Ich súperom tam bol KAC Klagenfurt a žiaľ neboli sme úspešní.

Vstup do zápasu bol z pohľadu našich ´baranov´ ako zo zlého sna. Naši hráči vyrobili zbytočné chyby a súper ich vytrestal. V druhej minúte otvoril skóre Bischofsberger, v piatej zvýšil na 2:0 Harand a v ôsmej bolo skóre hrozivé po presnom zásahu Ganahla. Bystrický tréner Országh musel siahnuť po oddychovom čase, ktorý zabral, pretože do prestávky sme už neinkasovali.

Zlý vstup sme mali aj do druhej tretiny. V 39 sekunde tohto dejstva sa presadil Brucker a zariadil tak ešte hrozivejší stav 4:0. Z gólu sme sa však napokon tešili aj my. V 25. minúte sme hrali presilovku a Valent našiel recept na gólmana Dubu – 1:4. Hra sa potom vyrovnala, ale nik z hráčov sa už do druhej prestávky nedokázal presadiť.

V tretej tretine sa opäť najprv presadil Klagenfurt. V 48. minúte dal piaty gól svojho tímu Lundmark. Barani sa však nepoddali a dokázali znížiť. Využili dvakrát hru v početnej výhode. V 50. minúte prekonal Dubu Brittain a v 54-tej stanovil konečný výsledok v presilovke na 5:3 Belluš. Dnes o 16-tej hodine nastúpime v Maribore proti EC Villacher SV.

K duelu sa pre portál hokejovysvet.sk vyjadril strelec nášho prvého gólu Peter Valent nasledovne: „Do zápasu sme chceli ísť s cieľom zaskočiť súpera agresívnym napádaním, no stal sa presný opak. Po dlhej ceste v autobuse nás súper zaskočil a prvú tretinu sme prehrali 0:3. Počas druhej a tretej tretiny sa naša hra zlepšila, ale manko súpera sa nám už nepodarilo zmazať.“

KAC Klagenfurt – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Góly: 2. Bischofsberger, 5. Harand, 8. Ganahl, 21. Brucker, 48. Lundmark – 25. Valent (Gabor, Brittain), 50. Brittain (Belluš, Faille), 54. Belluš (Gélinas, Brittain). Vylúčenia na 2 min.: 5:8, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0

HC ´05 iClinic: Lassila – Gélinas – Dame-Malka, Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Sedlák, Gründling, Košecký – Brittain, Bubela, Faille – Bartánus, Tamáši, Giľak – Gabor, Češík, Lamper – Andrisík, Valent, Belluš

Autor: (cb), Foto: Zdroj web HC ´05 + facebook