FOTO-VIDEO: Barani prestrieľali Trenčín, ale aj tak doma smolne prehrali + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti v siedmom kole Tipsport ligy nečakane podľahli Dukle Trenčín. Na bránku súpera vyslali 50 striel, no dokázali iba dvakrát prekonať výborného brankára Cháberu. Hostia zo šestnástich streleckých pokusov trikrát skórovali a vyhrali napokon o gól.

Bystričania na začiatku prvej tretiny nevyužili dve presilovky a hoci v nich často strieľali, Chábera si s pukmi poradil. Prvú vážnejšiu šancu sme mali v dvanástej minúte. Po prihrávke Surového sa pri pravej žrdi nepresadil v čistej šanci Hickmott. Prišiel trest v podobe inkasovaného gólu. Tybor uvoľnil do úniku Gašparoviča a ten sa pred Bacashihuom nemýlil. Barani mali naďalej prevahu i viacero príležitostí na vyrovnanie. Hickmott však v dvoch dobrých možnostiach neskóroval a zblízka neuspel bekhendom ani Truchno. V početnej výhode sa ocitol pred Cháberom Ďatelinka, ale nevyšiel mu blafák.

V druhej tretine sa často vylučovalo. Viac možností mali hostia. V presilovke piatich proti trom pohorel sám pred Bacashihuom Ölvecký a v koncovke zlyhal i Marcel Hossa. Na opačnej strane sa dostal do úniku náš Róth, ale i keď zakončil, bol faulovaný. Nervozita na ľade nevyhovovala najmä Bystričanom. Naopak v šanciach sa ocitli opäť Trenčania, Ölvecký však nevyužil druhú ´tutovku´ a v presilovke zblízka neuspel ani Holenda, po ňom znovu i Marcel Hossa. Dukla napokon ťažila v poslednej minúte stredného dejstva z práve skončenej presilovky. Bola v tlaku a po strele M. Nováka z ľavej strany puk prekĺzol popri ramene Bacashihuu do bránky – 0:2.

V tretej tretine sa ´barani´ snažili znížiť, mali prevahu a dokázali ju pretaviť do vyrovnania. Najprv po buly dostal krížnu prihrávku do ľavého kruhu Mathew Maione, ktorý prešiel pred Cháberu a presne zakončil. O 31 sekúnd neskôr po aktivite Surového zostal puk v medzikruží a z prvej ho napálil za gólmana Dukly Dávid Buc – 2:2. Obrat napokon naši hokejisti nedokonali. Po vyhratom buly hostí sa presadil ´žabkou´ od modrej i so šťastím Holenda a puk sa dostal za Bacashihuu. Bystričania sa snažili znovu vyrovnať, ale Buc, Surový ani Matuškin v dobrých možnostiach recept na trenčianskeho brankára nenašli. Nevyšli nám ani presilovky, či záverečná power-play.

HC’05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 48. Maione (Wishart, T. Surový), 49. Buc (T. Surový, Maione) – 12. J. Gašparovič (Tybor, Holenda), 40. M. Novák (Holenda, Marcel Hossa), 51. Holenda (Ölvecký, Marcel Hossa). Rozhodovali: Štefik – Riš, Jobbágy, vylúčení na 2 min: 7:9, navyše: Ďatelinka za napadnutie hlavy a krku (B. Bystrica) presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 21

B. Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Valent, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Truchno – Andrisík, Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Ferleťák

Trenčín: Chábera – Drgoň, L. Kozák, M. Novák, Holenda, Hatala, Bohunický, Ryzák, Albers – Ölvecký, Veilleux, Marcel Hossa – Tybor, Kalináč, J. Gašparovič – L. Novák, M. Hlinka, Sojčík – D. Novák, J. Švec, Briestenský

Tomáš Surový, kapitán Banskej Bystrice: „Bolo to hore – dole, dobrý zápas, no my sme v ňom nepremenili šance. Treba to zlomiť. Musíme pracovať na nátlakovom hokeji s účinnou koncovkou, doma tie šance z tlaku treba premieňať. Určite si však nemôžeme dávať žiadnu deku. Dôležité sú i presilovky, treba ich využívať. Pri vyrovnanom zápase sa rozhoduje práve početných výhodách a nevýhodách, takže práve v presilovke musíme šance využiť.“

Dávid Buc, nový útočník Banskej Bystrice, autor vyrovnávajúceho gólu na 2:2: „Ťažko povedať, či sme sa vystrieľali v Nových Zámkoch. V tom zápase sme išli na maximum, rovnako aj teraz sme išli na maximum, ale nám to tam jednoducho nepadalo. Musíme sa pokúšať o streľbu, čo sme aj robili, boli sme neustále v ich pásme, no oni vyťažili z minima maximum. Nevadí. Ak budeme takto ďalej hrať, tie góly prídu a budeme vyhrávať zápasy. Škoda, že sme za stavu 2:3 nevyužili čisté šance. Ja sa ešte necítim úplne dobre na ľade, no snažím sa do toho dostať po pauze, kedy som nehral. Mám dobrých spoluhráčov v päťke, takže to pôjde.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Odohralo sme dobrý zápas, aj keď sme prehrali. V prvej tretine sme mali veľa šancí, no nevyužili sme ich a súper dal z brejku gól. Druhá tretina sa vyrovnala pre časté vylúčenia, ktoré boli hlavne na našej strane. Súper sa tak dostal do dvojgólového  vedenia. V tretej sme vrhli všetky sily do útoku, mali sme tlak i množstvo šancí, ale i keď sme ich nepremenili, dostali sme sa napokon v priebehu minúty do zápasu dvoma gólmi, vyrovnali sme. Súper však využil takú pološancu a išiel opäť do vedenia,. My sme mohli vyrovnať z presiloviek, no nepodarilo sa to. Vyčítať môžem nedôraz v koncovke, nemohúcnosť, ale okrem toho chalani robili všetko čo mali. Trenčín sme prestrieľali 50:16, ale šťastie sa od nás odklonilo.“

Miloš Holaň, tréner Trenčína: „Trošku sme dúfali v to, že po hodoch býva bolenie brucha. Prispôsobili sme tomu taktiku. Chceli sme brániť stredné pásmo a spoliehať sa na brejky. Ustáli sme presilovky súpera a z brejku sa nám podarilo skórovať na 0:1, V druhej tretine to isté. Časté vylúčenia, opäť však presilovky – oslabenia bez gólu a znovu sme na konci tretiny dali druhý gól. Verili sme, že to môžeme ubojovať, nechceli sme urobiť chybu, ale zabudli sme na obrancu Bystrice a bolo 1:2. Po ďalšom striedaní dali domáci na 2:2. Vyhrali sme však napokon i vďaka bojovnosti a výkonu brankára Cháberu. Doposiaľ nám chýbalo šťastie v koncovke, teraz nám to už vyšlo. Sú to cenné body, hráči majú pochvalu.“

Matúš Holenda, obranca Trenčína (1+2 v zápase): „Som veľmi rád, že sme vyhrali. Bol to náročný zápas, v ktorom sme mali na jeho konci aj šťastie. Najdôležitejšie je však to, že sme vyhrali. Som šťastný za tri kanadské body. Teraz som bol hrdina ja, no nabudúce to môže byť niekto iný. Môj gól bol tak trochu aj šťastnejší, no i také sa počítajú. Rozmýšľal som, že prihrám najprv Milanovi Novákovi, ale videl som, že tam ide bystrický hráč, takže som si iba otočil a vystrelil na bránku, čiže bolo to najjednoduchšie, čo som mohol v danej chvíli urobiť. Našťastie nás nevyviedli z rovnováhy dva góly domácich v tretej tretine a potom sme to po mojom zásahu už iba ubránili.“

Jan Chábera, brankár Trenčína: „Zachytal som si dostatočne, to je pravda. So šťastím sme napokon ubránili jednogólový náskok. Hlavne v závere mi to tam lietalo zo strany na stranu. Ak by to Bystričania trafili a vyrovnali na 3:3, zápas mohol dopadnúť inak. Pripravili sme sa na prvú tretinu a tlak Bystrice. Našťastie sme nedostali gól a dali ho my z brejku. V druhej tretine nám zahrali do karát vylúčenia a v závere po našej presilovke nám pomohol druhý dosiahnutý gól. V tretej časti sme inkasovali dva rýchle góly za sebou, no našťastie Holík (Holenda) vystrelil od modrej a našiel skulinku.“

Autor: (job), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Mirka Chabadová