Barani podľahli pod Tatrami ´kamzíkom´, pykali najmä v oslabeniach + HLASY

5 /

Banskobystričania v 45. kole hokejovej Tipsport ligy bez trojice reprezentantov Surového, Bubelu a Lampera neuspeli pod Tatrami. Popradčania zachytili  úvod stretnutia a trestali našu nedisciplinovanosť v presilovkách. Nepomohla nám ani výmena brankárov.

Poprad mal dobrý nástup do zápasu. Vedenia sa ujal v tretej minúte, kedy si Paločko v rohu ihriska počkal na Abdula, ktorý si nakorčuľoval pred našu bránku a z prvej bez prípravy prekonal Lukáša – 1:0. Situácia bola kuriózna, pretože sa z gólu nikto netešil. To, že puk prešiel za bránkovú čiaru, potvrdil až videorozhodca. V piatej minúte sme mohli vyrovnať ak by Bartánus využil únik. Nestalo sa a prišiel trest v podobe druhého inkasovaného gólu. V presilovke sa švihom z ľavej strany presadil Buc2:0. V ďalšej časti to bola vyrovnaná partia, šikovným tečom sa prezentoval náš Kabáč, ale skóre nemenil.

Už v úvode druhej tretiny mohli bystrickí hokejisti znížiť. Po strele J. Brejčáka Kováčovi vypadol puk, na dorážke bol Asselin, ale popradského brankára nepokoril. Pred odkrytou svätyňou domácich sa potom ocitol Tamáši, no gólman Popradu reflexívnym zákrokom korčuľou zasiahol. V 27. minúte sa pred ním ocitol zoči – voči Gábor, ale nemieril presne. Čo sa nepodarilo nám, vyšlo znovu Popradčanom. Prešlo len pár sekúnd a puk putoval za Lukáša od jeho korčule dosť nešťastne, pretože Štrauch ho vyslal bekhendom na slepo pred bránku, nemal v úmysle skórovať – 3:0. Následne sme boli nedisciplinovaní, hrali sme často v oslabení a prišiel aj štvrtý zásah súpera. V početnej výhode sa z ľavej strany perfektnou strelou presadil Svitana4:0. Lukáša v našej bránke nahradil Lassila a táto zmena ´baranom´ na chvíľu prospela. Ešte do prestávky znížili, keď sa parádne trafil z medzikružia Josh Brittain, puk od brvna skončil v Kováčovej svätyni – 4:1.

Lassila popradským útokom v tretej tretine odolával iba do 47. minúty, keď sa znovu v presilovke pripomenul tentoraz Matúš Paločko, iba vložil hokejku do Petranovej strely a zvýšil na 5:1. V súboji jedného proti všetkým držal najmä brankár Popradu Vladimír Kováč svojich spoluhráčov v hre o vysoké víťazstvo nad „baranmi“. Postupne si na ňom vo vyložených pozíciách vylámali zuby snáď všetci naši útočníci. Gólman Podtatrancov svoj výkon podčiarkol aj pri úniku Giľaka. V rovnakej situácii sa na opačnej strane ocitol Svitana a bol úspešný, spečatil tak víťazstvo svojho tímu v pomere 6:1.

HK Poprad – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Góly: 3. Abdul (Paločko ml., Bondra), 7. Buc (Svitana), 27. Štrauch, 37. Svitana (Buc), 47. Paločko (Petran), 57. Svitana (König) – 38. Brittain (Giľak). Rozhodovali: Hradil, Kika – Gebauer, Korba, vylúčení na 2 min.: 4:5, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1098 divákov

Poprad: Kováč – D. Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Krempaský – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Miškovec, Ježek, Hvila.

Banská Bystrica: Lukáš (37. Lassila) – Košecký, Sedlák, Mihálik, Kubka, Trecapelli, Gélinas, J. Brejčák, Delisle – Brittain, Bortňák, Giľak – Bartánus, Tamáši, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Chcem sa poďakovať všetkým našim fanúšikom. Zvlášť tým, ktorí nám fandia v dobrom i v zlom, teda aj keď sa mužstvu nedarí. Máme naozaj najlepších fanúšikov v lige. Dnes moji chlapci plnili všetko, čo sme si povedali. Nebolo to len o bojovnosti, ale aj o hokejovom umení. Vychádzalo nám takmer všetko – dávali sme góly z presiloviek ako aj zo štandardných situácií. Mužstvu teda patrí veľká pochvala.“

Rastislav Paľov, zastupujúci tréner Banskej Bystrice: „Tento zápas sa mi hodnotí ťažko. Výsledok 6:1 je odrazom našej hry v posledných zápasoch na ľade súperov, teda vonku. Chýbalo mi u mojich zverencov väčšie nasadenie, najmä dravosť smerom do bránky. Dostali sme tri góly v oslabení. To by sa nemalo stávať. Snahu síce bolo vidieť, ale tímový duch nám chýbal. Poprad dnes chcel viac vyhrať ako my. Preto zaslúžene získal tri body.“

Josh Brittain, autor nášho jediného gólu: Nezachytili sme úvod stretnutia a následne sme už neboli schopní dostať sa späť do zápasu. Každý jeden hráč v našom tíme išiel naplno a pracoval veľmi poctivo, ale súper chcel víťazstvo asi viac než my. Musíme sa z tohto duelu poučiť a predviesť zlepšené úsilie v nedeľu proti Nitre.“

Autor: (job), Foto: ilustračné