Barani otočili duel v Žiline a znovu majú náskok na čele Tipsport ligy + HLASY

0 /

Banskobystričania v predohrávke 47. kola hokejovej Tipsport ligy dokázali vyhrať na ľade Žiliny tesne 2:1. Keďže v šlágri Zvolena s Nitrou sa zrodil výsledok 3:2 po predĺžení, na čele súťaže máme dvojbodový náskok. V piatok v domácom derby so Zvolenom sa bude hrať o prvé miesto v tabuľke.

V prvej tretine mali viac príležitostí domáci. Išli rýchlo do vedenia, konkrétne v 44 sekunde, kedy Holovič našiel ideálne Konečného a ten poslal puk za Lukáša – 1:0. My sme mohli vyrovnať ale Mikoláša sme nedokázali pokoriť, pomohla mu aj žŕdka. Žilina mohla zvýšiť vedenie ak by jej vyšlo prečíslenie dvoch na jedného, ale Klimenta mieril iba do brankára. V následnom tlaku sa nepresadil J. Jurík a z pravého kruhu to nevyšlo ani Rogoňovi švihom. Nevyužité šance súpera sme vytrestali na konci tohto úvodného dejstva po peknej kombinácii. Prihrávku Asselina pretavil do vyrovnania švihom bez prípravy Éric Faille – 1:1.

V úvode druhej časti hrala Žilina presilovku, ale my sme sa úspešne bránili a postupne preberali iniciatívu. Príležitosť meniť skóre mal po rýchlej kombinácii Češík. V 33. minúte predviedol dva vynikajúce zákroky domáci gólman, keď ho neprekonal v nájazde Faille a v dorážke ani Asselin. Žilinčania potom nepotrestali faul Bortňáka a v závere tretiny za to pykali. Miloš Bubela z vrchu medzikružia vystrelil, a keďže Mikoláš mal zakrytý výhľad, kapituloval – 1:2.  Navyše Žilinčan Marek Tvrdoň musel predčasne pod sprchy po tom, čo po góle adresoval nadávky hlavným rozhodcom. Reklamoval predtým faul nášho hokejistu.

V tretej tretine sa domáci tlačili dopredu, no vyrovnať sa im nepodarilo ani v dvoch početných výhodách. Bystričania dobre bránili, napádali domácich a nedovolili im získať veľa priestoru na zakončenie. Päť minút pred koncom mohol po prihrávke Švihálka vyrovnať Stupka, ale obstrelil okrem Lukáša aj bránku. V závere sme dobre obliehali svätyňu Žiliny, no proti výbornej Surového strele spomedzi kruhov zasahoval ešte lepšie Mikoláš. Barani hrali umne, čo najďalej od svojej bránky a ustáli aj power-play súpera v šestici bez brankára. Odviezli si tak spod Dubňa všetky body.

MsHK DOXXbet Žilina – HC’05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Konečný (Holovič) – 20. Faille (Asselin), 39. Bubela (Hohmann, Bartánus). Rozhodovali: Kalina, Stano – Korba, Jobbágy, vylúčení: 2:5 na 2 minnavyšeM. Tvrdoň 10 min.+DKZ za nešportové správanie, Mazanec – Kabáč obaja 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky a oslabenia: 0:0, 503 divákov.

Žilina: Mikoláš – P. Mikuš, Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Mich. Roman, Mendrej – Pospíšil, R. Hruška, M. Tvrdoň – Konečný, Holovič, Klimenta – J. Jurík, Ondruš, Švihálek – Dolinajec, Rogoň, Stupka

Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Gélinas, Delisle, Mihálik, Sedlák, Košecký – Bittain, T. Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Bortňák – Kabáč, Češík, Gabor

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Chcel by som môjmu mužstvu poďakovať za to, že predviedli parádny, bojovný a tímový výkon. Bohužiaľ sme dnes nemali toľko šťastia, no aspoň bod sme si za takýto výkon zaslúžili. Prehrali sme, ale musíme ísť ďalej.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „My sme mali katastrofálnu prvú tretinu, hneď prvé striedanie, prečíslenie a šanca súpera, druhé striedanie, ďalšia šanca a inkasovaný gól. Žilina nás predčila vo všetkom a môžeme byť radi, že sa to skončilo po prvej tretine 1:1. Od druhej sme sa zobudili, hrali sme už lepšie, aktívnejšie. Až na záver, kde sme si to zlými rozhodnutiami skomplikovali, to už malo svoju tvár. Pre nás je to dôležité víťazstvo. Som rád, že chalani ukázali charakter a doslova vybojovali výhru.“

1. Banská Bystrica       44  26  3  5  10  168:99   89
2. Nitra                             44  24  6  3  11  155:119  87
3. Zvolen                          44  23  7  4  10  152:121  87
4. Košice                           44  25  4  3  12  150:106  86
5. Trenčín                        44  24  5  2  13  123:91    84
6. Poprad                         44  19  5  4  16  122:122   71
7. Žilina                            44  15  2  4  23  108:130  53
8. Nové Zámky               44  11  6  3  24  101:144   48