Barani mečbal nevyužili, Nové Zámky chcú pokoriť doma v piatok + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti nezvládli štvrtý štvrťfinálový zápas play-off Tipsport ligy. V Nových Zámkoch prehrali tesne o gól. V sérii hranej na štyri víťazstvá však vedú nad týmto súperom 3:1. Druhý postupový mečbal na ceste do semifinále majú doma pod Urpínom už tento piatok o 18:00 hodine.

V prvej tretine nás zaskočil pomerne rýchly gól domácich v presilovke. Na trestnej lavici bol Mihálik a po troch a pol minútach sme prehrávali. Z ľavej strany strieľal Novotný, Bacashihua puk vyrazil pred voľného Pauloviča a ten nemal problém skórovať do odkrytej časti našej svätyne – 1:0. Potom sme hrali v početnej výhode my, ale mohli sme inkasovať. Zámky sa dostali do prečíslenia, Saarinen našiel pred bránkou Kytnára a tomu chýbali centimetre aby skóroval. My sme príliš nehrozili. Mali sme ešte aj ďalšiu presilovku, ale v nej sa neujali strely Kafku, Hickmotta, či Higgsa a ani natlačenie Surového pred bránku nemalo želaný efekt. Najväčšiu možnosť mal až 45 sekúnd pred prestávkou po prihrávke Surového Hickmott, skúsil blafák, no bol faulovaný.

Na začiatku druhej tretiny sme dohrávali presilovku z konca prvej a dokázali sme ju využiť, keď sa dobrou strelou spoza kruhov presadil Mislav Rosandič1:1. Hra sa potom kúskovala, často sa vylučovalo, pribudlo nervozity. V početnej výhode Zámkov po aktivite Tibenského si všimol nie celkom pokrytý puk Paulovič, dal ho do bystrickej bránky, no rozhodca o niečo skôr pískal v domnienke, že ho má Bacashihua pod telom. Aj v polovici duelu domáci predviedli v hre piatich proti štyrom dobrú kanonádu, nepríjemná bola najmä koncovka Svobodu. V štyroch proti štyrom sa na našej strane blysol Rosandič, obkorčuľoval bránku a strieľal z asi dvoch metrov, no do Lundströma. V závere tohto dejstva Češík nepríjemne so zdvihnutou hokejkou trafil Saarinena, takže súperovi ponúkol štvorminútovú presilovku.

Zámčania túto výhodu využili na začiatku tretej tretiny. Paulovič číhal na dorážku po strele od modrej, zbadal puk, obišiel s ním bránku a stihol ho zasunúť na opačnej žrdi popri betóne Bacashihuu – 2:1. V 46. minúte nášho gólmana poriadne zamestnali až traja domáci hokejisti. Strieľal Kytnár, dorážal Novotný a spoza kruhu pálil Drtina. Všetko márne. My sme mali možnosť Matouškom vyrovnať, švihom minul a následne ho nepekným faulom zranil Maier. Náš útočník s veľkými problémami za doprovodu opustil ľad, obranca súpera dostal trest 5 + DKZ. V tejto našej dlhej početnej výhode Zigo zblízka mieril do hornej žŕdky a Kafka netrafil odkrytú bránku. Pykali sme napokon za nevyužité príležitosti. Ušiel nám Saarinen a svoje sólo rutinérsky pretavil do gólovej podoby – 3:1. Tri a pol minúty pred koncom sme odvolali brankára a hrali v šestici. Voľný Hickmott sa nepresadil z metra, no napokon 110 sekúnd pred klaksónom napriahol od modrej Sersen a teč Dalibora Bortňáka bol úspešný – 3:2. Naďalej sme hrali power-play, počas nej Kučkin netrafil našu opustenú svätyňu, ´barani´ tiež hrozili, no Sersen od modrej a Higgs v poslednej sekunde z kruhu už nedokázali poslať puk medzi žrde a vynútiť si tak predĺženie.

HC Mikron Nové Zámky – HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly:  4. Paulovič (Š. Novotný, M. Hudec), 43. Paulovič (M. Hudec), 52. Saarinen – 22. M. Rosandič (Hickmott), 59. Bortňák (Sersen, Higgs). Rozhodovali: D. Konc, M. Novák – Kacej, Výleta. Vylúčení na 2.min: 5:7. Vyššie tresty: Tibenský 10 min. za napadnutie zozadu a Maier 5 min. za krosček + 20 min DKZ (obaja N. Zámky). Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Diváci: 1158.

HC Mikron: Lundström – Sandgren, Drtina, Makovský, Tábi, Maier, Denis Rehák, M. Hudec, Dominik Rehák – Kučkin, Kytnár, Saarinen – Fábry, Lelkeš, Dubec – McParland, J. Svoboda, Čaládi – Paulovič, Š. Novotný, J. Tibenský

HC’05 iClinic: Bacashihua – Carlsson, Mihálik, Kubka, Sersen, Wishart, M. Rosandič, Sedlák – Skalický, T. Surový, Hickmott – Lamper, Češík, Matoušek – Handzuš, Higgs, Bortňák – Kafka, Zigo, Belluš – Róth

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme bojovný zápas, v ktorom bolo plno osobných súbojov, ale aj nasadenia, teda tak ako to v play-off má byť. Duel bol však poznačený veľkým množstvom vylúčení na oboch stranách. To nás trochu vyviedlo z tempa. Dnes rozhodovali špeciálne formácie. Domáci nám dali dva góly v presilovke, jeden dokonca v oslabení. Za stavu 2:1 sme mali dlhú až päťminútovú presilovku a v nej sme si vytvorili niekoľko veľmi dobrých šancí, ktoré sme žiaľ nepremenili. Následne sme vyrobili chybu, po ktorej súper odskočil na dvojgólové vedenie. V závere sme chceli ešte s výsledkom niečo urobiť. Odvolali sme brankára a dali kontaktný gól. Tlačili sme sa do bránky, ale dnes nám nebolo súdené vyhrať. Nové zámky si svojou húževnatosťou a zarputilosťou toto víťazstvo možno aj zaslúžili.“

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: „Som veľmi rád, že sa nám podarilo splniť to, čo som včera sľúbil, teda že túto sériu jednoducho nevzdávame a chlapci spravia všetko pre to, aby sme vybojovali v tomto stretnutí víťazstvo pre našich fanúšikov. Nerodilo sa to ľahko. Dôležité bolo, že sme viedli 1:0 a 2:1, pretože keď sa Bystrica dostane do vedenia, už je ťažko zabrzditeľná. Súper síce za nepriaznivého stavu zvýšil aktivitu, dostával sa do šancí, no dôležité bolo, že sme v oslabení dokázali pridať tretí gól. Chlapci zabrali a heroickým výkonom to napokon ubránili. Som za to veľmi rád, lebo sme mali niekoľko zranených hráčov. V závere sme dohrávali prakticky s tromi obrancami.“

Autor: (cb), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj TASR