Barani dramatické derby vo Zvolene prehrali a klesli na tretie miesto + HLASY

1 /

Banskobystričania v 51. kole hokejovej Tipsport ligy prehrali na ľade Zvolena o dva góly, hoci podali dobrý výkon. I bez zraneného Lampera (nemal by dlho chýbať) sme potrápili tradičného rivala, no smolne sme nezískali ani jediný bod do tabuľky. Klesli sme tak na tretie miesto.

Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný. Šance prišli až v 6. minúte, kedy Bubela s Bartánusom predviedli peknú akciu, a práve Bubela mohol voľný z dvoch metrov prekonať zvolenského brankára. Na opačnej strane sa natlačil pred nášho gólmana Lukáša Martin Ďaloga, no ani on nebol úspešný. Smolný moment prišiel v ôsmej minúte. Rozhodca avizoval vylúčenie domáceho Zeleňáka, hrali sme v šestici bez brankára, ale Mihálik z útočnej modrej prihrával nepochopiteľne dozadu, kde nik nebol a puk teda putoval medzi naše opustené žrde. Zvolen tak viedol 1:0, gól bol pripísaný T. Törökovi. Tento moment bystrických hokejistov vykoľajil, v početnej výhode nehrozili. Až v druhej presilovke v trinástej minúte mal blízko k vyrovnaniu Asselin, no MacIntyre predviedol dobrý zákrok. V závere prvého dejstva predviedol dva slušné strelecké pokusy T. Török. My sme pohrozili štipľavou koncovkou Surového a z dorážky neuspel zblízka Hrnka.

V strednom dejstve sa snažili Banskobystričania vyrovnať. Asselin neuspel zblízka a Hohmann išiel sám na brankára, ale ani on nedokázal skórovať. Podarilo sa to až v presilovke Tomášovi Hrnkovi. Po strele Bubelu prekonal MacIntyreho z dorážky bekhendom – 1:1. Barani mohli ísť aj do vedenia ak by Faille mieril presnejšie pred odkrytou bránkou. Hralo sa hore – dole, šance nechýbali na oboch stranách. V 36. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Zvolenčan Coffman, prešiel do medzikružia a medzi piatimi nášmi hráčmi súpera parádnu strelu k žrdi – 2:1. Hokejisti spod Urpína potom zapli na vyššie obrátky, dobré možnosti na vyrovnanie mali Surový, Asselin a Bartánus, ale puk si žiaľ do bránky cestu nenašiel.

V tretej tretine mal šancu na vyrovnanie zblízka náš Brittain, na opačnej strane zaujala delovka Kováčika spoza kruhov. Bystričania napokon opäť ťažili z presilovej hry. V 49. minúte zariadil nerozhodný stav 2:2 Cason Hohmann. Z pravého kruhu prestrelil MacIntyreho. Stále sa hral útočný hokej, nebola núdza o zaujímavé momenty. Hrnka pálil do žŕdky, Lukáš sa zapotil po tvrdej strele aktívneho Coffmana. Keď pred domácim gólmanom neuspel zblízka Faille, prišiel trest. Práve Tim Coffman v 55. minúte zakončoval z pravej strany a menil stav na 3:2. To však nebolo zo strany tohto hráča všetko, pretože mal i ďalšie šance, napokon dosiahol gól pri našej hre bez brankára na 4:2 a zaknihoval tak hetrik.

HKM Zvolen – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 8. T. Török, 36. Coffman (Ulrych), 55. Coffman (Steén, Flick), 59. Coffman – 25. Hrnka (Bubela, Pretnar), 49. Hohmann (Trecapelli, Bubela)

Rozhodovali: Fridrich, D. Konc – R. Výleta, Tvrdoň, vylúčení na 2.min: 4:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3180 divákov.

HKM Zvolen: MacIntyre – Ross, T. Bokroš, Ulrych, J. Kováčik, Ťavoda, Hraško, Zeleňák – Coffman, Steén, Flick – Šišovský, Kytnár, Kelemen – Obdržálek, Špirko, Matis – T. Török, V. Fekiač, Martin Ďaloga

HC´05 iClinic  Banská Bystrica:Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Delisle, Trecapelli, Pretnar, Mihálik, A. Sedlák – Bartánus, Bubela, Hohmann – Hrnka, T. Surový, Brittain – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Zlepšili sme prístup k hráčom, tvrdosť hry. Vedeli sme, že Bystrica má statných hokejistov, dobre fyzicky disponovaných, no keď sú pod tlakom, dokážu urobiť chyby. A my sme ich využili. Rozhodla efektivita a rozdielový hráč Coffman. Celé mužstvo však hralo vynikajúco, teda od brankára až po posledného hráča. Bolo to pravé derby s dobrou atmosférou. Nechýbalo nadšenie a hral sa kvalitný hokej. Zabávali sme sa. Bolo to zaujímavé stretnutie.“

Tim Coffman, autor hetriku Zvolena: „Mali sme dobrý začiatok zápasu, ktoré nám príliš nejdú. Bystrica má svoju kvalitu, čo aj potvrdila. My sme dobre forčekovali a korčuľovali. Mali sme dobrý pohyb, aj mne išli dobre nohy. Nebáli sme sa do nich vlietnuť. Ja sa snažím hlavne na krídlach dostať do priestoru, z ktorého viem streliť góly. Dnes mi to vyšlo a veľmi sa teším prvému hetriku v sezóne.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme veľmi dobrý zápas z oboch strán vo vynikajúcej atmosfére. Prvých desať minút sme boli lepší na puku, vytvárali sme si šance, ale pribrzdil nás nešťastný gól, ktorý sme si sami dali. Domáci potom vyrovnali hru. Čo ma teší, je to, že za stavu 2:1 pre Zvolen sme verili v obrat. Išli sme za vyrovnávajúcim gólom na 2:2. Mali sme tam veľa dobrých šancí, mohli sme ísť aj do vedenia. Bohužiaľ rozhodli malé chyby, ktoré sme spravili a súper ich využil. Hráčom nemám čo príliš vyčítať. Mrzí ma, že sme prehrali, lebo sme odohrali dobrý zápas a minimálne jeden bod by sme si zaslúžili. Každý hráč na ľade odviedol svoje maximum.“

Miloš Bubela, autor dvoch gólových prihrávok Banskej Bystrice: „Rozhodovali detaily. Na začiatku sme dostali nešťastný gól. Vrátili sme to, ale potom prišlo pár chýb v strednom páse a z toho boli ďalšie góly. Snažili sme sa korčuľovať s autorom troch gólov Coffmanom, ale neubránili sme ho, dobre hrala celá jeho lajna. Mali sme dosť šancí a mali sme z nich dať góly, čiže nemôžeme byť spokojní. Zápas vo Zvolene je vždy veľké derby a zíde sa tu mnoho fanúšikov. Ešte máme štyri zápasy, stále je o čo hrať a môžeme byť prví.“

1.Nitra 106b, 2: Zvolen 104b, 3. B. Bystrica 103b, 4. Košice 97b, 5. Trenčín 97b, 6. Poprad 85b, 7. Žilina 63b, 8. L. Mikuláš 53b, 9. N. Zámky 51b, 10. Detva 37b.

Autor: (job), Foto: TASR