Barani vyhrali pod Tatrami s posledným Popradom, stále trónia na čele + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti v 21. kole Tipsport ligy zdolali pod Tatrami na ľade súpera posledný Poprad o gól a poistili si tak priebežné vedenie v tabuľke.

Popradčania mali veľmi dobrý nástup do stretnutia. Ujali sa vedenia už v 57 sekunde. Kroták šikovne našiel rýchleho Hvilu, ktorý bekhendom prekonal Košarišťana. V piatej minúte našim obrancom unikol domáci Zagrapan, ale tentoraz bystrický brankár podržal svoj tím. Prikrátky bol však o pár sekúnd na dorážku Abramova, ten zvýšil už na 2:0. Podtatranci potom nevyužili prečíslenie troch na jedného a pykali. V desiatej minúte putovala aj s prispením šťastia prihrávka Surového na Dávida Buca, ktorý z pravého kruhu predviedol účinný príklep a poslal puk pod hornú žŕdku – 1:2. Barani žiaľ naďalej robili chyby v defenzíve, čo mohol potrestať Hvila. Išiel sám na Košarišťana, no ten vytiahol dobrý zákrok betónom, takže na prestávku išli ´kamzíci´ s jednogólovým vedením.

V druhej tretine sa Bystričanom podarilo počas signalizovaného vylúčenia domáceho hráča vyrovnať. Hrali sme v šestici, Truchno našiel na pravej strane pri mantineli voľného Tomáša Surového, ktorý strelou bez prípravy z ostrého uhla prekvapil brankára Šúreka – 2:2. V 32. minúte sme išli do vedenia. Matthew Maione vypálil od modrej, pričom gólmanovi Popradu dobre clonil Róth – 2:3.  Kouč Popradu si zobral oddychový čas a ten jeho zverencom pomohol. Na ľade boli iba 24 sekúnd a už vyrovnali. Našej obrane totiž unikol Lapšanský a zakončoval pred Košarišťanom ako typický kanonier – 3:3. V závere stredného dejstva sme však hrali presilovku a hokejisti spod Urpína ju dokázali zužitkovať aj s kusiskom šťastia. Matthew Maione prihrával spoza kruhu puk, ktorý od Hvilu zmenil smer a prekvapil Šúreka – 3:4.

V tretej tretine Bystričania umne držali tesné vedenie, nepúšťali súpera do vyložených šancí. Poprad nedokázal vyrovnať ani z presiloviek. V oslabení sa navyše  náš Lunter rútil na brankára Popradu, ale bol faulovaný a nevyzrel na neho ani z nariadeného trestného strieľania. Vyrovnanie nepriniesla domácim ani hra bez brankára. Podtatranci tak pod vedením novej trénerskej dvojice Ozimák – Štolc bodovú sériu na štyri zápasy pred návštevou sezóny nenatiahli.

HK Poprad – HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Góly: 1. Hvila (Kroták, Pokovič), 6. Abramov (Štrauch, Bagin), 36. Lapšanský (Henderson) – 10. Buc (Surový, Maione), 23. Surový (Truchno, Róth), 33. Maione (Truchno, Róth), 40. Maione (Truchno, Hickmott). Rozhodovali: Lauff, Jura – Bogdaň, M. Korba. Vylúčení na 2 min: 5:4. Vyššie tresty: B. Rapáč (Poprad) 10 minút za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1601.

Poprad: Šúrek – Pokovič, Fabian, Bagin, Brejčák, Ježek, Kurali, Krepamský, Semorád – Hvila, Mlynarovič, Kroták – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Rapáč, Troliga, Bondra – Abramov, Lichanec, Štrauch.

Banská Bystrica: Košarišťan – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Mihálik, Matuškin, Cebák – Lamper, Češík, Matoušek  – Buc, T. Surový, Hickmott – Tománek, Sarault, Lunter – Róth, Tamáši, Truchno – Bezúch

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Prvá tretina nám celkom vyšla. Dali sme dva góly, Lukáš Hvila mohol prdať i tretí a súperovi by sme to sťažili. Bystrica však disponuje kvalitným kádrom. Od druhej tretiny už pristúpila k zápasu inak. V tretej tretine to bol z oboch strán boj. Nešťastný štvrtý gól v našej sieti sme žiaľ už nedokázali zvrátiť. Bojovali sme až do samého konca. Napriek tomu, že sa v našej hre objavilo množstvo chýb, myslím si, že sme na dobrej ceste a pracujeme na ich odstránení.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „My sme mali zlý vstup do zápasu. Prvá časť prvej tretiny patrila domácim. V druhej sme konečne začali hrať to, čo sme chceli a mali od začiatku stretnutia. Otočili sme napokon výsledok, vytvorili sme si i náskok, ale potom sme ho stratili. Sme radi, že na ľade Popradu, kde sa hrá súperom ťažko, sme dokázali zvrátiť nepriaznivý stav a naplno bodovať. Nemôžeme byť však spokojní, bolo tam viacero nedostatkov.“

1. Banská  Bystrica 23 15 3 1 4 90:46 52
2. Košice 22 13 4 1 4 88:49 48
3. Nitra 22 13 1 3 5 80:62 44
4. Žilina 22 9 2 3 8 73:67 34
5. Martin 18 9 1 2 6 57:55 31
6. L. Mikuláš 22 8 2 2 10 60:70 30
7. Zvolen 22 9 1 1 11 62:77 30
8. Nové Zámky 22 6 3 4 9 57:61 28