V Slovenskom pohári už nemáme ani jeden tím z bystrického okresu

3 /

Svoju púť vo futbalovom Slovnaft cup-e (Slovenský pohár – 2. kolo) ukončili v stredu aj poslední dvaja zástupcovia z banskobystrického okresu. Šalková totiž prehrala v Poltári a Jupie neuspelo na severe Slovenska v Belej.

Prejdime najprv na duel v Poltári, kde chceli vyhrať Šalkovčania, aby mohli v treťom kole privítať Fortunaligistu na svojom ihrisku Zemplín Michalovce. Z týchto plánov však nič nebude, keďže náš celok inkasoval u súpera až päť gólov a dal iba jeden. Ten padol hneď v úvode stretnutia, keď sa presadil v ôsmej minúte Štulajter – 0:1. Domáci však rýchlo odpovedali. Už o štyri minúty premenil penaltu Kulich a vyrovnal na 1:1. Škoda gólu do šatne, o ktorý sa postaral v 45. minúte Poltárčan Pařenica – 2:1. Po zmene strán pridal Kulich aj tretí zásah svojho mužstva a zvýšil na 3:1. Do hry potom zasiahol aj hrajúci tréner bystrického celku Vernarský, ale žiadna dráma sa nekonala. Šalkovčania vo výrazne oklieštenej zostave inkasovali ešte dva góly, v 76-tej sa zapísal do streleckej listiny Oliveira Farias a v 82-hej dal bodku za zápasom na 5:1 Kamas.

TJ Sklotatran Poltár – FK Šalková 5:1 (2:1)

Góly: 12. a 66. Kulich (prvý z 11m), 45. Pařenica, 76. Farias, 82. Kamas – 8. Štulajter. Rozhodoval: Galád. ŽK: Hornyák (Poltár). Diváci: 100.

Naše Jupie odohralo duel na severe Slovenska, kde ich čakal súper TJ Družstevník Belá – Dulice. Domáci výhodu svojho prostredia potvrdili naplno. V 17-tej a 18-minúte sa o dva góly pričinil Ján Debnár a zariadil tak polčasové vedenie 2:0. V druhom dejstve sa náš celok snažil znížiť, ale strelecky sa mu nedarilo. V závere otvoril hru a inkasoval ešte ďalšie dva góly. V 83. minúte zvýšil na 3:0 Kucej a konečný výsledok stanovil na 4:0 v predposlednej minúte stretnutia Hanek.

TJ Družstevník Belá-Dulice – JUPIE FŠMH Badín-Podlavice 4:0 (2:0)

Góly: 17. a 18. J. Debnár, 83. Kucej, 89. Hanek. Rozhodoval: Halfar. ŽK: Kulík, A. Praženica, Veselovský (všetci Jupie). Diváci: 250.

Autor: (bl), Foto: ilustračné