Pumy si skomplikovali extraligový duel v Nitre, ale vyhrali + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica vyhrali aj druhý duel nadstavby ženskej extraligy skupiny o 5. až o 8. miesto. V Nitre zdolali tamojší BKM Junior UKF o päť bodov.

V úvode išli Nitranky do vedenia 6:2, ale Števulovou a Verlíkovou sme otočili stav na 6:7. Potom to do koša družstvám príliš nepadalo, domáce však časom opäť odskočili na rozdiel štyroch bodov, ale my sme dokázali kontrovať. Po trestných hodoch van Dalen sme viedli (11:13), ale napokon sme prvú štvrtinu prehrali o dva body, pretože 4 sekundy pred prvou prestávkou sa trafila za nerozhodného stavu Sailerová 17:15.

Druhá štvrtina vyšla Banskobystričankám najlepšie zo všetkých. Vyhrali ju o desať bodov. Najprv vyrovnala Verlíková, potom sa trojkou blysla Matejčíková, neskôr sa strelecky chytila aj Striešová a už sme viedli výraznejšie – 20:26. Nitrankám to nepadlo do koša takmer štyri a pol minúty, čoho výsledkom bolo naše vedenie o deväť bodov (20:29). Pred polčasom domáce znížili Škublovou a Kováčikovou na 24:29, ale na kolená ich dala v poslednej sekunde tohto dejstva trojkou naša kapitánka Števulová24:32.

Tretie dejstvo sme začali dobre. Trojku zaknihovala van Dalen a skóre bolo ešte priaznivejšie (24:35). Desaťbodové vedenie sme si bez väčších problémov strážili a v 27. minúte sme ho dokázali výraznejšie navýšiť. Zásluhu na tom mala Striešová a Matejčíková, na tabuli tak svietil stav 28:44. Dve minúty pred treťou prestávkou sme viedli najvyšším rozdielom v zápase 31:49, keďže sa najprv za dva a potom za tri body presadila Matejčíková. Potom však prišiel akýsi útlm.

V štvrtej desaťminútovke začali Nitranky náš náskok postupne sťahovať. V 44. minúte po trojke Števulovej bolo 40:54, takže nebol dôvod na nejaké znepokojenie. No následne prišla domáca šnúra jedenástich bodov, ´pumy´ sa nedokázali presadiť a šesť sekúnd pred koncom sme viedli už len o tri body – 51:54! Basketbalistky spod Zobora následne vyrobili taktický faul, trestné hody našťastie premenila Striešová, takže z infarktového záveru vzišlo. Výsledkom je naše víťazstvo o päť bodov – 51:56.

Najbližšie sa Banskobystričanky predstavia na domácej palubovke na Štiavničkách, kde v stredu 22. februára o 18.00 hodine privítajú BAM Poprad.

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 51:56 (17:15, 24:32, 38:51)

Štvrtiny: 17:15, 7:17, 14:19, 13:5. TH: 16/8 – 18/10. Fauly: 17 – 17. Trojky: 5 – 8. Rozhodovali: Bartoš, Turček a Sirocký

Najviac bodov Nitra: Sailerová a N. Kováčiková po 10, Fehérová 8

ŠKP 08: Matejčíková 11 /2/, Števulová 12 /2/, Jassová 0, Verlíková 5 /1/, Jelenčíková 5 (Striešová 11 /1/, van Dalen 5 /1/, Pavlendová 5 /1/, Piperková 2)

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Milan Špiner, asistent trénera ŠKP 08: Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, koncentrovane. Prvých zhruba 28 minút sme dominovali, vytvorili sme si vedenie o osemnásť bodov. Potom sa však zápas zlomil. Vytratila sa koncentrácia, dievčatá kopili chyby a Nitra z toho ťažila. Využila naše slabšie chvíľky a sériou 11:0 zdramatizovali zápas. Napokon sme to dokázali uhrať do želaného konca, čo je veľkým pozitívom a svedčí to o sile kolektívu, ktorý sa zomkol aj napriek tomu, že výkon v závere nebol ideálny.

Natália Jelenčíková, krídelníčka ŠKP 08: Na zápas sme nastúpili koncentrovane, od začiatku sme diktovali tempo. Hrali sme systém, ktorým sa chceme prezentovať, teda rýchly a dravý basketbal. Miestami sa objavili chyby, ktoré Nitra dokázala v určitých situáciách využiť. V druhom polčase postupne padla naša koncentrácia a tempo začali pre zmenu diktovať domáce hráčky. V útoku sme hrali chaoticky, urobili sme veľké množstvo chýb v obrane. Na to si musíme dať pozor v ďalších stretnutiach. Som rada, že sme dokázali dotiahnuť zápas do víťazného konca aj napriek výpadku. Musíme sa teraz už sústrediť na stredajší dôležitý duel s Popradom.“

Beáta Jassová, pivotka ŠKP 08: Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, čo nám prinieslo menší náskok. Zbytočná nervozita v druhom polčase zdramatizovala koniec zápasu. Myslím si, že vďaka našim skúsenostiam sme to dotiahli do víťazného konca.“

Nadstavba skupiny o 5. až 8. miesto: 5. B. Bystrica 23b, 6. Poprad 22b, 7. Nitra 19b, 8. Slovan Bratislava 17b.

Autor: (bl), Foto: facebook, internet