Prvé víťazstvo mestskej Dukly v druhej lige na ihrisku Lokomotívy Košice + HLASY

13 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v treťom kole druhej ligy predstavili v Družstevnej pri Hornáde, kde má svoj domovský stánok FC Lokomotíva Košice. Po dvoch predchádzajúcich dueloch, v ktorých inkasovali dovedna päť gólov, sa tentoraz zamerali najmä na defenzívu a vyplatilo sa.

V úvode prvého polčasu domáci pritlačili náš celok. Vytvorili si niekoľko sľubných štandardiek a z jednej po rohovom kope mohli otvoriť skóre, ak by košický zakončovateľ hlavičkoval o niečo presnejšie. Postupne však Dukla vyrovnala hru, preskupila rady a Lokomotíva sa nedostala k ďalším nebezpečným situáciám či šanciam. Hral sa zväčša medzišestnástkový futbal.

Po prestávke začali hrať Bystričania aktívnejšie, miestami ovládli hru, dostávali sa pred bránku, no útočiť musel aj súper, keďže mal na konte po dvoch dueloch nula bodov a fanúšikovia chceli vidieť víťazstvo. Dôležitý bol prvý gól, ktorý dosiahla Dukla. Po jednom z našich prečíslení sa dostavil faul súpera a Gabriel Snitka z asi dvadsiatich metrov poslal loptu v 69. minúte povedľa múru k žrdi – 0:1. Košičania už museli viac riskovať a tlačiť sa dopredu. Mali jednu vyloženú možnosť na vyrovnanie, ale výborným vybehnutím a zákrokom ju zneškodnil v rohu päťky brankár Krejčí. V 82. minúte vyrobili domáci chybu, po ktorej nasledovala na ich polovicu dlhšia lopta, nabehol si na ňu Radoslav Ďanovský a svoje sólo zakončil po ľavej ruke brankára s veľkým prehľadom – 0:2. Korunoval tak zaslúžené víťazstvo našej Dukly, najmä za predvedenú hru v druhom polčase.

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Dušan Tóth pre Bystricoviny po stretnutí uviedol:

„Pred zápasom sme si povedali, že keď neinkasujeme, nemôžeme prehrať. V defenzíve sme si dobre plnili svoje povinnosti a v útočnej fáze sme boli lepším mužstvom ako domáci. Všetky taktické pokyny hráči dodržali a do bodky ich plnili, takže i preto sme vyhrali. V prvom polčase boli sprvu domáci aktívnejší, mali tam štyri štandardky v priebehu štvrťhodiny, ale ukopali sme to. Potom sme už vyrovnali hru a v druhom dejstve sme dominovali v poli, mali sme tam niekoľko sľubných prečíslení. Dôležitý bol prvý gól, ten druhý bol už iba korunováciou dobrého a koncentrovaného výkonu z našej strany. Vyskytli sa aj menšie chyby, no hráčom nemám čo vyčítať. Išli sme do Košíc bodovať a to sa podarilo, takže môžeme byť spokojní.“

V banskobystrickom tíme sa objavila ďalšia staronová tvár, defenzívny stredopoliar Ľubomír Willwéber. K jeho zaradeniu do zostavy a k výkonu tréner Tóth poznamenal:

„Willwéber mal byť pôvodne na lavičke, no po videorozbore súpera som sa rozhodol pre zmenu systému , do ktorého mi zapasoval. Takže išiel do základu a vyplatilo sa. Je to konštruktívny hráč s dobrou kopacou technikou. Aj on bol strojcom dobrého výkonu mužstva.“

Autor prvého a napokon aj víťazného gólu Banskej Bystrice Gabriel Snitka Bystricovinám povedal:

„Keďže sme v predchádzajúcich dvoch dueloch obdržali až päť gólov, tak na východ republiky sme cestovali s cieľom predovšetkým neinkasovať. Snažili sme sa to uhrať na nulu, čo sa podarilo. Verili sme, že keď neinkasujeme a skórujeme, tak môžeme pomýšľať na úspech. V prvom polčase si súper vytváral tlak pomocou štandardiek, ale ustáli sme ich až na jednu hlavičku. Pred druhým polčasom sme vedeli, že pokým domáci nedajú gól, tak musia otvoriť hru. Navyše aj fanúšikovia ich budú tlačiť hore. Čiže sa nám naskytne viac priestoru smerom dopredu. Rozhodol prvý gól a ten sa podarilo streliť nám. Kopal som štandardku z ľavej strany, bavili sme sa, že predĺžime múr a ja to kopnem povedľa neho. Brankár spravil pohyb za múrom, čakal že lopta pôjde ponad, no ja som ju poslal povedľa. Bol to zámer, som rád, že mi vyšiel. Následne sa nám naskytol ešte väčší priestor na brejky, čo sme využili na druhý gól. Môžeme sa teda tešiť z troch bodov, ktoré by sme chceli potvrdiť o týždeň doma.“

FC Lokomotíva Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 69. Snitka, 82. Ďanovský. Rozhodoval: Prešinský. ŽK: Zajac – V. Tóth. Diváci: 450.

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Kupčík, Starší, Prikryl –  Kolláti, Willwéber (79. Ďanovský), Snitka, V. Tóth, J. Tóth (71. Migaľa) – Savič (63. Muchaya), Laksík

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel v sobotu 11. augusta, kde o 17.00 hodine privíta doma na Štiavničkách béčko Žiliny. Ešte predtým sa však predstaví v rámci tretieho kola Slovenského pohára vo Fiľakove. S tamojším FTC si zmeria sily v utorok 7. augusta taktiež o 17.00 hodine.

Autor: (job), Foto: Zdroj facebook FC Lokomotíva KE