Naši hokejisti otočili v N. Zámkoch zápas a druhýkrát v tomto roku vyhrali + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti vyhrali druhý duel v novom kalendárnom roku v našej najvyššej slovenskej súťaži. Naplno bodovali v Nových Zámkoch, keď otáčali nepriaznivý vývoj 0:2 z ich pohľadu na konečných 3:2.

V prvej tretine boli ´barani´ aktívni, mali viac šancí, ale borili sa s brankárom súpera Lundströmom. Najprv ho neprekonal dvakrát v dobrých možnostiach Matoušek, potom pred ním v páde neuspel Kafka a z dorážky na ňom pohorel i Lamper. Domáci sa dostali do dvoch príležitostí, ale medzi našimi žrďami chytal spoľahlivo Lawson, ktorý dostal prednosť pred Bacashihuom. Najprv vytesnil Tibenského pokus v úniku a potom úspešne čelil aj prieniku Lavrovska. V tejto časti sme však prestrieľali Zámčanov 18:4.

V strednom dejstve boli už domáci aktívnejší a išli do vedenia. Najprv sme však nedokázali skórovať my, keď Kafka trafil hornú žŕdku. Na opačnej strane sa nepresadili Sangren, Lelkeš, Drtina, či Brabenec. Až v 34. minúte sa puk po strele Sandgrena odrazil od žŕdky a na dorážku číhal Brabenec1:0. Ubehlo iba tridsať sekúnd a bolo 2:0. Vyrobili sme totiž poriadne zmätky pred bránkou a najlepšie sa pri nich zorientoval Saarinen. Baranov akoby nakopol šťastný gól pred koncom druhej tretiny. Puk sa po strele Maioneho poodrážal od viacerých Novozámčanov vrátane nášho Jordana Hickmotta tak, že skončil za prekvapeným Lundströmom,  – 2:1.

V úvode tretej dvadsaťminútovky hrali Bystričania presilovku, ktorú dokázali využiť. Zigo našiel na pravej strane v kruhu voľného Vjačeslava Truchna a ten z prvej pokoril brankára súpera – 2:2. To nás povzbudilo a mali sme i ďalšie šance. Matoušek, Surový ani Ďatelinka však recept na výborného domáceho gólmana nenašli. Na druhej strane sa musel mať na pozore Lawson pri koncovkách Brabenca a Fábryho. Rozhodujúci moment prišiel v 59. minúte. Na trestnú lavicu putoval Zámčan Cardwell a početnú výhodu sme využili. Od modrej strieľal Maione, dobrú robotu odviedol pred Lundströmom Tomáš Zigo, keď po jeho teči sa puk ocitol v sieti – 2:3. Dráma sa v samom závere nekonala, pretože po faule Fábryho sme hrali opäť presilovku, takže vedenie sme si s prehľadom ustrážili.

HC Nové Zámky – HC 05 Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 34. Brabenec (Hudec, Sandgren), 35. Saarinen (Kytnár, Cardwell) – 38. Hickmott (Maione), 43. Truchno (Zigo, Kafka), 59. Zigo (Maione, Truchno). Rozhodovali: Adamec, Konc – Orolin, Stanzel. Vylúčení na 2.min: 6:5. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Diváci: 956.

Nové Zámky: Lundström – Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, M. Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – Hudec, Brabenec, McParland – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Lelkeš, Čaládi, Lavrovs – Tibenský, Rehák, Fábry

Banská Bystrica: Lawson – Wishart, Maione, Mihalik, Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Gründling – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Zigo, Truchno – Lamper, Bortňák, Matoušek – Belluš, Tamáši, Hamráček

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: „V prvej tretine sme ustáli tlak súpera, ale mali sme aj my nejaké šance, ktoré sme nevyužili. Bystričania však boli jednoznačne lepší v tejto časti hry, boli častejšie na puku, mali viac z hry. V druhej časti sme sa zlepšili, dali sme dva góly, no súper znížil aj s prispením šťastia a my sme zneisteli. V tretej tretine sme dvakrát inkasovali v oslabení, čo ma veľmi hnevá. Rozhodcom sa žiaľ vyjadrovať nemôžem, čo je napokon správne rozhodnutie, pretože takéto ich výkony treba chrániť. Hráčsky výkon bol z našej strany poriadku, chalani urobili všetko, čo bolo v ich silách, dreli, ale body nezískali. Bystrica dala dnes viac gólov ako my a preto vyhrala.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Vstup do zápasu sme mali dobrý, vytvorili sme si niekoľko výborných možností, tlačili sa do bránky, boli aktívnejší, no gól sme nedali. V druhej tretine sa karta otočila. Upustili sme z našej aktívnej hry a domáci ožili. Dali nám dva rýchle góly z predbránkového priestoru, čo sa nám nemôže stávať. S prispením šťastia sme znížili na rozdiel gólu a to nás povzbudilo pred treťou tretinou, ktorá bola vyrovnaná s príležitosťami na oboch stranách. Som rád, že sme tento duel otočili a vyhrali, pretože Nové Zámky hrali naozaj veľmi dobre. Bol to otvorený zápas až do konca. Čo sa týka doplnenia kádra, všetko je otvorené. Máme nejakých hráčov zranených, čakáme, kým sa vyliečia a vrátia do zostavy, do konca prestupového obdobia sú tri týždne, nemyslím si, že by došlo v tíme nejakým extra zmenám.“

1. Košice 43 23 8 2 10 148:91 87
2. Banská Bystrica 42 25 3 4 10 142:95 85
3. Nitra 42 26 2 3 11 154:113 85
4. Žilina 43 19 4 4 16 137:122 69
5. Poprad 43 16 5 5 17 123:126 63
6. Zvolen 43 18 2 3 20 120:135 61
7. Martin 41 17 2 4 18 112:122 59
8. Trenčín 43 12 5 6 20 107:132 52