MFK Dukla v Slovenskom pohári končí, vo Fiľakove prehra o tri góly

29 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly nenadviazali na piatkové víťazstvo v druhej lige s Lokomotívou Košice aj v Slovenskom pohári (Slovnaft cup), pretože vo Fiľakove prehrali. Domáci hráči zachytili úvod stretnutia, išli rýchlo do vedenia 2:0 a Bystričania sa už nedokázali dostať späť do zápasu. Ten sa napokon skončil výsledkom 3:0.

Tím spod Urpína nastúpil v pozmenenej zostave. Dôveru trénerov dostali hráči, ktorí bežne nenastupujú v druhej lige. Možno aj to sa odzrkadlilo pod zbabraný úvod zápasu. V druhej minúte po chybe v našej defenzíve súper získal loptu, nasledovala krížna prihrávka po zemi do šestnástky za stopéra Dukly Gaška, ktorému nič iné nezostávalo ako domáceho hráča zastaviť nedovolene. Nasledovala penalta, ktorú premenil Knieževič1:0. Ubehlo len päť minút a už sme prehrával o dva góly. Po dlhom aute sa dostala odrazená lopta k Hrnčiarovi, ktorý ju z hranice šestnástky dobre trafil a nedal Nôtovi v našej bránke žiadnu šancu – 2:0. Následne sa Fiľakovo zameralo na obranu, číhalo na brejky, hra sa teda vyrovnala, ale Bystričania iba raz vystrelili do priestoru žrdí, čo bolo málo. Domáci mali ešte jeden nebezpečný rýchly protiútok, ktorý zažehnal gólman nášho MFK.

Do druhého polčasu poslal tréner Tóth až troch nových hráčov, ktorí pravidelne nastupujú na druholigové zápasy – špílmachra Saviča a univerzála Staršieho i hrotového útočníka Laksíka. Herná prevaha Dukly bola zrejmá, držanie lopty sme mali na úrovni osemdesiat percent, všetko sa to odvíjalo na polovici súpera, ale iba po šestnástku. Nik z Bystričanov sa nedostal do vyloženej šance. Domáci pohrozili iba raz, to už sme hrali takpovediac vabank. V 90. minúte Fiľakovčania vyviezli loptu dopredu, predviedli kolmú prihrávku na Iboša, ktorý sa zoči – voči vychladenému a dlho nezamestnanému Nôtovi nemýlil – 3:0.

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Dušan Tóth po stretnutí pre Bystricoviny uviedol:

„Výkon mojich zverencov ma prekvapil, ale v negatívnom slova zmysle. Futbal sa hrá na góly a nie na držanie lopty. Vstúpili sme do zápasu ako keby sa nám nič nemohlo stať a to aj napriek tomu, že sme mali osem zmien v základe oproti piatkovému druholigovému duelu s Lokomotívou Košice. Fiľakovo má oproti vlaňajšku lepšie mužstvo, no všetko to bolo v hlavách hráčov, koncentrácia nebola ideálna. O výsledku rozhodol nevydarený úvod, inkasovať v prvých siedmich minútach dva góly, to položí viacero mužstiev, navyše v našej zostave sme mali mladších hráčov, neustáli to. Zápas sa potom niesol na takej vlne. Chýbala nám konštrukcia, myšlienka, bolo to umelé, silené. Poslal som v druhom polčase do hry troch nových hráčov, ale ukázalo sa, že je to aj o spolupráci, stále tam chýbalo päť futbalistov, ktorí nastupujú v základe na druhú ligu. Niečo sme teda našli, čo si musíme ustrážiť. Hráči si dokážu pomáhať iba v určitom zložení. V podstate teraz sme sa v pohárovom stretnutí popálili v správnom čase.“

FTC Fiľakovo – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 2. Kniežević (z 11m), 7. Hrnčiar, 90. Iboš. Rozhodoval: Papuča. ŽK: Telek, Kniežević, Hrnčiar – Gaško, Ďanovský, Willwéber. Diváci: 500.

Zostava MFK Dukla: Nôta – Kupčík, Gaško (46. Laksík), Vajda – Willwéber  – Migaľa, Žilinec, Malík (46. Starší), R. Valent (46. Savič) – Muchaya, Ďanovský

Najbližšie hrá naša mestská Dukla už druholigový duel. V sobotu 11. augusta o 17.00 hodine privíta doma na Štiavničkách béčko Žiliny.

Autor: (job), Foto: (pm)