Mestská Dukla podľahla doma Petržalke, tréner zobral prehru na seba + HLASY

16 /

Banskobystrická mestská Dukla prehrala na Štiavničkách v 12. kole druhej futbalovej ligy s Petržalkou 0:2, hoci mala hernú prevahu i niekoľko šancí, no opäť raz zostali nevyužité.

Úvod prvého polčasu bol z oboch strán opatrný. Prvá šanca sa dostavila až v trinástej minúte po chybe v defenzíve hostí, no Laksík ju nevyužil, pred brankárom Valachom bol sám a mieril tesne vedľa žrde. Na opačnej strane sa zrodili dve šance po centroch z pravej strany. Obstaral ich Ďurek a hlavičkoval Prekop, najprv z päťky voľný takisto len tesne vedľa a po druhý krát v šestnástke poslal loptu asi meter od žrde. V 26. minúte zahrával náš Prikryl štandardku, odrazená lopta našla v pokutovom území Muchayu, ktorý strieľal do gólmana Petržalky. Potom zaujala strela Willwébera z asi 30 metrov, keď tečovaná lopta putovala len niekoľko centimetrov vedľa pravej žrde. Do vedenia išiel napokon súper po polhodine hry. Z rohového kopu Pirosku ťažil pred bránkou do tretice hlavičkujúci Prekop, zostal nepokrytý a tentoraz to namieril presne k pravej žrdi, Krejčí bol bez šance – 0:1. Do prestávky však mohla Dukla vyrovnať. Mala tri dobré príležitosti. Najprv Polievka spoza šestnástky poslal loptu do horného rohu svätyne Valacha, ten mal však dobrý výhľad a zasiahol. Najviac ho zamestnal Snitka strelou z asi 25 metrov, keď loptu s námahou vyrazil do žrde. No a napokon to skúšal i bystrický obranca Migaľa. Z pravej strany sa dostal do päťky a hoci bol v uhle, takmer i so šťastím dopravil loptu do bránky, žiaľ tiež nenašla správny smer.

V druhom polčase mali futbalisti spod Urína hernú prevahu, boli častejšie na lopte, hoci šanci nebolo veľa. Hneď po zmene strán strieľal dobre Savič, ale Valach loptu vyrazil. Zaujala ešte i nepresná hlavička Prikryla. V 60. minúte po centri Willwébera Prikryl hlavou našiel hlavu Saviča, ale ten poslal loptu vo výbornej možnosti nad brvno. Potom to skúšal z uhla z ľavej strany Duklista Starší, ale ani on nemieril presne. Po našom rohu sa dostal k odrazenej lopte Kupčík, ani on však nestrieľal medzi žrde. Petržalčania prakticky nehrozili, hrali umne, defenzívne. V 86. minúte sa o veľkú príležitosť postarali striedajúci hráči Banskej Bystrice. Viktor Tóth sa z ľavej strany neukvapil k strele, prihral voľnému a lepšie postavenému Kollátimu, no ten nezakončil z prvej, loptu si najprv spracoval a keď vystrelil, už tam prišiel blok hosťujúceho obrancu. V 88. minúte Petržalka poslala na ihrisko Viciana a ten už po pár sekundách predviedol šlapák hodný červenej karty. Videl iba žltú a napokon dal ešte aj gól v 90. minúte na 0:2. A to z čistého ofsajdu, ktorý slabí rozhodcovia na ihrisku nevyhodnotili správne, keďže spomínaný striedajúci hráč sa nachádzal sám za našim brankárom.

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga pre bystricoviny.sk duel zhodnotil nasledovne:

„Do tohto zápasu sme nevstúpili tak ako sme chceli. Súperovi sme dali dostatok priestoru, čo aj využil. Možno to bola aj moja chyba, nehovorím, že Robo Polievka hral zle, ale prakticky tri týždne nehral súťažný zápas, takže som ho mohol dať ako striedajúceho hráča na tridsať minút, bol by zrejme užitočnejší. Nehral však zle, no keď chceme vyhrávať zápasy, tak musíme dať do toho viac. Aj tej agresivity. Títo chlapci vedia hrať futbal, vidím to na tréningoch. Už to iba musíme preniesť do zápasu. Dnes sa nám to bohužiaľ nepodarilo, futbal však ide ďalej, netreba nad týmito hráčmi lámať palicu. Beriem túto prehru na seba. Nehrali sme síce veľmi dobre, ale vytvorili sme si šance, ktoré sme mali premeniť. Aj takéto zápasy sa dajú vyhrať.“

Náš staronový hráč Róbert Polievka pre Bystricoviny povedal:

„Škoda toho prvého polčasu, ktorý sme si pokazili zbytočnými chybami. Prekop tam nebezpečne hlavičkoval, lepšie sme si ho mali pokryť. Na druhom polčase však môžeme stavať, diktovali sme v ňom my hru, možno šancí bolo menej, ale po hernej stránke to bolo z našej strany dobré. Ak budeme hrať tak ako po zmene strán, tak sa môžu dostaviť lepšie výsledky. Súper bol dnes efektívneší, mal tri šance, dal dva góly, no práve na tie sa hrá futbal. My sme mail nebezpečnejšie príležitosti. Mužstvo máme dobré, sú tu super chalani, verím, že sa to prejaví v nasledujúcich zápasoch.“

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 0:2 (0:1)

Góly: 30. Prikryl, 90. Vician. Rozhodoval: Dohál. ŽK: Laksík – Prekop, Vician. Diváci: 948.

MFK Dukla: Krejčí – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Starší – Muchaya (80. Kolláti), Snitka, Willwéber, Savić (65. V. Tóth) – Laksík, Polievka (71. Ďanovský)

FC Petržalka: Valach – Ďurek, Privrel, J. Nemec, Kozlovský – Piroska, Kavoň, P. Petráš, L. Gašparovič (61. Sopúch) – Turčák (83. Morócz), Prekop (88. Vician)

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel v nedeľu 14. októbra na ihrisku súpera, konkrétne v Dubnici nad Váhom o 15.00 hodine.

Ostatné výsledky: Lokomotíva Košice – Pohronie 1:1, Poprad – Trebišov 5:0, Lipany – Dubnica 2:5, Prešov – Bardejov 1:1, Komárno – Šamorín 1:3 (!), Skalica – L. Mikuláš a Žilina B – Inter Bratislava sa odohrajú po uzávierke tohto článku.

1. Komárno 26b, 2. Pohronie 26b, 3. Skalica 25b*, 4. Petržalka 24b, 5. L. Mikuláš 22b*, 6. Poprad 20b, 7. Dubnica 16b, 8. Žilina B 16b*, 9. Prešov 14b, 9. 10. Šamorín 14b, 11. Inter 13b*, 12. B. Bystrica 12b, 13. Trebišov 11b, 14. Lokomotíva 10b, 15. Lipany 9b, 16. Bardejov 8b.