Marek Hamšík živí šancu na postup zo skupinovej fázy Ligy majstrov

ŠPORT
0 /

ham2

Jediný slovenský futbalista v Lige majstrov, Banskobystričan Marek Hamšík bol pri utorňajšej výhre talianskeho SSC Neapol nad ukrajinským Šachtarom Doneck(3:0). Prihrával na prvý gól svojho tímu, ktorý dosiahol 56. minúte Lorenzo Insigne. Neapolčania majú stále šancu na postup zo základnej F-skupiny do jarného osemfinále LM 2017/2018.

Marek Hamšík hral do hral do 77. minúty s kapitánskou páskou, z ihriska odišiel za stavu 1:0. Na svojom webe po úspešnom zápase uviedol:

„Pred zápasom bolo jasné, že iba trojbodový zisk nám zachová šancu na postup medzi 16 najlepších tímov v Európe. Sme veľmi šťastní, že sme nakoniec dokázali zdolať ukrajinský tím. Bol to veľmi ťažký duel, keďže Šachtar je skvelým mužstvom. V prvom polčase sa nám veľmi nedarilo, hostia mali výborne organizovanú svoju hru. Na začiatku druhého polčasu sme zvýšili tempo. Zlom prišiel po našom prvom góle, ktorý bol nádherný. Po našej úvodnej trefe sa nám hralo lepšie, častejšie sme strieľali, dostávali sme sa do šancí a pridali sme ďalšie dva góly.“

Záverečné zápasy F skupiny Ligy majstrov sú na programe o dva týždne na Mikuláša – 6. decembra. Neapol sa predstaví na ihrisku holandského Feyenoordu Rotterdam, Šachtar bude v domácom prostredí čeliť Manchestru City. Práve anglický celok vedie tabuľku s 15 bodmi a je istým postupujúcim do osemfinále LM z prvého miesta. Na druhej priečke je Doneck hrajúci v Charkove s deviatimi bodmi, SSC je tretí so šiestimi bodmi, ale má lepšiu bilanciu vzájomných zápasov so Šachtarom. Fynorood je posledný bez bodu. Ako teda vidí Marek Hamšík šance na postup Neapolu zo základnej skupiny LM?

„Verím v náš postup. Viem, že to nie je iba v našich rukách. Sústredíme sa na seba, chceme vyhrať na štadióne Feyenoordu. Snáď nám pomôže Manchester City proti Šachtaru. Angličania v každom stretnutí chcú uspieť, dúfam, že im to vyjde aj na Ukrajine.“

Autor: (bl), Foto: Zdroj internet