Marek Hamšík je vo forme, rozhodol duel v Crotone a skóroval tretíkrát v rade

ŠPORT
0 /

hamr0

Banskobystrický futbalista Marek Hamšík rozšíril svoju rekordnú gólovú zbierku v drese Neapola. V piatkovom večernom súboji 19. kola Serie A rozhodol svojím presným zásahom o tesnom víťazstve svojho mužstva na pôde FC Crotone.

Neapolčania v Crotone vyhrali 1:0 práve gólom Mareka Hamšíka zo 17. minúty. Zaujímavosťou je, že náš futbalista má aj dres s číslom 17. Navyše si pripísal 117 presný zásah za Neapol. „Dúfam, že sedemnástka bude pre nás aj naďalej šťastná,“ netajil po skončení duelu náš odchovanec Jupie Podlavvice. Vďaka piatkovému gólu sa mužstvo spod Vezuvu stalo jesenným majstrom. Na čele najvyššej talianskej súťaže má štvorbodový náskok pred obhajcom titulu Juventusom Turín. Ten má avšak ešte dnešný večerný zápas vo Verone k dobru.

Marek Hamšík sa odohral celé stretnutie a presadil sa šikovnou krížnou strelou z vnútra šestnástky, ktorej predchádzala pekná kombinácia. Zakončoval ľavačkou, loptu si pekne spracoval a razantne strieľal. Náš futbalista pre svoj web uviedol:

„Mám dvojnásobnú radosť. Získali sme tri body a skóroval som. Sme šťastní, že na konci roka 2017 budeme na prvej priečke.“

Nášho tridsaťročného stredopoliara vyhlásili v Crotone za najlepšieho hráča na ihrisku, dosiahol 105 prihrávok, šesťkrát vystrelil na domácu bránku a nabehal úctihodných 12,248 kilometra.

Pre rodáka z Banskej Bystrice a kapitána Neapola to bol 117. presný zásah v drese SSC, čím zveľadil svoju rekordnú gólovú zbierku. V 17. kole totiž vyrovnal 115-gólový klubový rekord Diega Maradonu zásahom do siete FC Turín, hneď v nasledujúcom prekonal aj brankára Sampdorie Janov a osamostatnil sa v klubových štatistikách od legendárneho Argentínčana.

V zápase s Crotone si Neapolčania uctili Hamšíka za jeho rekordný zápis. Nastúpili v špeciálnych dresoch, na rukáve mali nášivku s Hamšíkovou podobizňou, s číslom 17 a s textom “Najlepší strelec SSC Neapol”. K tomuto kroku Marek na svojom webe napísal:

„Som na to veľmi hrdý. A poctený, že sme hrali s takými dresmi. Je to životná pamiatka.“

Neapol v prvej časti súťaže získal 48 bodov, čo je najviac v klubovej histórii. K tomuto Hamšík hovorí:

„Samozrejme, sme radi, že sme boli najlepší v prvej časti šampionátu. Znamená to, že sme na správnej ceste. No vieme, že jesenný primát neznamená nič. Ráta sa jedine majstrovský titul na konci sezóny. Napríklad pred dvoma rokmi by sme v takomto zápase, aký sme odohrali v Crotone, nezískali tri body. Nehrali sme najlepšie, no vyhrali sme. Aj toto potvrdzuje silu, vyspelosť, skúsenosti nášho tímu.“

Neapol v Serii A v kalendárnom roku 2017 na súperových ihriskách z 20-ich duelov 18 vyhral a dvakrát remizoval. Je tak jediný klub z piatich najlepších európskych líg, ktorý v tomto roku vonku neprehral.

Autor: (bl), Foto: Zdroj: internet (aktuálne)