Marek Hamšík konečne vyrovnal rekord slávneho Diega Maradonu v Neapole

ŠPORT
0 /

hamk

Rodák z Banskej Bystrice Marek Hamšík zaznamenal v sobotu v Turíne 115. gól v drese SSC Neapol v súťažných zápasoch. Vyrovnal tak klubový rekord legendárneho Argentínčana Diega Armanda Maradonu.

Bývalý skvelý argentínsky hráč Diego Maradona dosiahol v drese “partenopei” dovedna 115 gólov v súťažných dueloch, súčasný kapitán SSC Marek Hamšík dosiahol túto métu v sobotu v ligovom súboji na pôde FC Turín, keď v 30. minútre zvýšil už na 3:0 pre svoj tím. Odchovanec Jupie Podlavice pre agentúru AP a klubový web Neapola uviedol:

„Je to veľmi pekný míľnik, najmä pre stredopoliara. Streliť 115 gólov je príjemné. Dosiahol som pekný úspech. Som šťastný, že som vyrovnal tento Maradonov rekord, ale ešte viac ma teší, že sme opäť s Neapolom na prvom mieste v tabuľke. To je dôležitejšie. Určite ma tento gól naplnil hrdosťou, ale v Turíne sme chceli tri body, aby sme preskočili milánsky Inter.”

Pre nášho 30-ročného stredopoliara to bol prvý presný zásah v neapolskom drese od 1. októbra, vtedy skóroval do siete Cagliari. Ďalej teda pokračoval:

„Necítil som tlak, cítil som sa dobre a vedel som, že musím len pokračovať v práci ako doteraz. Ukázali sme, že môžeme zostať na špici a musíme v tom pokračovať, pretože sezóna je ešte dlhá.“

Hamšík prestúpil do Neapola z Brescie v lete 2007, po tom ako v sezóne 2006/2007 zaznamenal 10 gólov v 40 zápasoch. Prvý zápas za Neapol odohral 15. augusta 2007 v národnom pohári proti Cesene, Neapol vtedy zvíťazil 4:0 a Hamšík pripravil prvý gól svojho mužstva a druhý sám strelil. V Serii A sa premiérovo gólovo presadil 16. septembra 2007 v zápase proti Sampdorii Janov. V Neapole sa postupne stal jedným z kľúčových hráčov mužstva, momentálne je jeho kapitán. V rokoch 2012 a 2014 pomohol SSC k triumfu v Talianskom pohári, v roku 2014 zdvihol nad hlavu taliansky Superpohár. V sezóne 2014/2015 sa Partenopei prebojovali do semifinále Európskej ligy UEFA. Maradonu prekonal vo svojom 477. zápase za Neapol.

K Marekovmu míľníku sa vyjadril aj súčasný kouč SSC Neapol Maurizio Sarri:

„Sme všetci šťastní za Mareka. Ja som nepochyboval, že dá ten gól, pretože je hráčom mimoriadnej úrovne. Vedeli sme, že keď mu pomôžeme, oplatí nám to jeho výkonmi.“

Na záver treba dodať, že Hamšík sa aj na reprezentačnej úrovni vyprofiloval na lídra, v drese slovenského tímu odohral už 103 medzištátnych zápasov a bol pri oboch jeho vrcholoch – osemfinálových účastiach na MS 2010 v Juhoafrickej republike a EURO 2016 vo Francúzsku.

Autor: (job), Foto: Zdroj: internet (aktuálne)