Marek Hamšík dosiahol prvý hetrik v talianskej Serii A, chce prekonať Maradonu

0 /

Banskobystrický futbalista Marek Hamšík dosiahol hetrik pri vysokom triumfe SSC Neapol v sobotnom stretnutí 23. kola najvyššej talianskej súťaže v Bologni 7:1. Tri góly si pripísal aj jeho spoluhráč Dries Mertens. Ide o prvý hetrik nášho rodáka spod Urpína v najvyššej talianskej súťaži.

Kapitán SSC Neapol Marek Hamšík bol vedno s Belgičanom Driesom Mertensom hlavným hrdinom sobotňajšieho zápasu na pôde Bologne v rámci 23. kola talianskej Serie A. Neapolčania triumfovali nevídane 7:1, Hamšík a Mertens strelili po tri góly. Pre 29-ročného Banskobystričana to bol prvý hetrik v najvyššej talianskej dlhodobej súťaži, po ktorom netajil na svojom oficiálnom webe radosť:

„Po minulotýždňovom zaváhaní proti Palermu sme chceli bodovať naplno. Do duelu sme vstúpili vynikajúco, po šiestich minútach sme viedli dvojgólovým rozdielom. Je to môj prvý hetrik v najvyššej talianskej súťaži. Som veľmi šťastný. Budem si ho pamätať aj vďaka zápasovej lopte, ktorú mi podpísali spoluhráči. Dali sme sedem gólov, no vyhrali sme aj preto, lebo v našej bránke stál skvelý Pepe Reina. Pri našom dvojgólovom vedení chytil penaltu, čo bolo kľúčové.“

Marek Hamšík otvoril skóre presnou hlavičkou k vzdialenejšej žrdi už v štvrtej minúte, keď si nabehol z ľavej strany do šestnástky na center Callejona a doslova sa hodil do polovysokej lopty. Druhý zásah pridal v 70. minúte: Neapol sa dostal do rýchleho brejku, Mertens potiahol sólom loptu až pred šestnástku, nezištne prihral voľnému Hamšíkovi, ktorý parádne obhodil brankára. Hetrik zavŕšil Marek o štyri minúty neskôr delovkou spoza šestnástky. Dvakrát sa teda ukážkovo trafil do ľavého horného rohu súperovej bránky. Pre SSC sa mohla skomplikovať situácia po vylúčení Callejona, keď Neapol viedol 2:0. Domáci Mattia Destro však v 26. minúte nepremenil pokutový kop. V prvom polčase napokon oba tímy prišli o jedného vylúčeného hráča, Mertens zvýšil na 3:0, Vassilios Torosidis skorigoval, no posledné slovo v úvodnom dejstve patrilo Belgičanovi – 4:1.

Hamšík sa aktuálne dostal na druhé miesto historického poradia strelcov SSC Neapol. Na konte má 109 gólov, čím prekonal Attilu Sallustra (108) a na Diega Maradonu mu chýba šesť presných zásahov. K tejto štatistike Marek poznamenal:

„Maradona je len jeden, nikdy nebudem väčším futbalistom ako on. Jeho 115 gólov by som však prekonal rád. Môže sa mi to podariť už v tejto sezóne, ak sa to nestane, pokúsim sa o to v budúcej.“

Neapol sa vďaka triumfu vyšvihol na priebežné druhé miesto tabuľky, keď má 48 bodov. Na čele poradia je turínsky Juventus s 51 bodmi a dvomi zápasmi k dobru oproti SSC. Už o desať dní (15. februára) odohrajú Hamšíkovci na pôde Realu Madrid prvý zápas osemfinále Ligy majstrov. Na tento duel zatiaľ náš bystrický futbalista nemyslí: