Futbalová Dukla začala zimnú prípravu, čaká peniaze za prestup Ďuriša

ŠPORT
7 /

dukz1

Banskobystrickí futbalisti začali v pondelok zimnú prípravu na jarnú časť druhej futbalovej ligy. Trénerovi Dušanovi Tóthovi sa hlásilo osemnásť futbalistov, konkrétne traja brankári a pätnásť hráčov do poľa, medzi nimi aj Jozef Rejdovian.

Navrátilec Jozef Rejdovian (naposledy ViOn Zlaté Moravce) je nateraz jediným novým hráčom v tíme banskobystrickej Dukly. O tom, či však zostane pod Urpínom, alebo nie, sa rozhodne do dvoch týždňov. Zmluvy skončili stopérom Jarabicovi a Chupáčovi, no vedenie klubu rokuje s oboma futbalistami a počíta, že minimálne jeden z nich v našom tíme zostane. Odchádza stredopoliar Džoni, ale aj Zázrivec pre povinnosti v škole ako i zdravotné problémy. Urgela si našiel zamestnanie a nebude už profesionálnym futbalistom, takže v Dukle ho na jar taktiež neuvidíme. Tréner Dušan Tóth pre Bystricoviny povedal:

„Určite sa v priebehu týždňa – dvoch zapoja do prípravy noví hráči. Posilniť chceme najmä ofenzívu, pretože na jeseň sme dávali veľmi málo gólov a preto máme aj minimum bodov. Na skúšku k nám prídu dvaja útočníci Matej Starší a Róbert Matejka. Začali sme prípravu na snehu, zameranú na kondičnú stránku. Tento týždeň nám mrazy až tak nevadia, pretože sa sústredíme najmä na bežeckú časť.“

Po odstúpení Myjavy z najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa situácia so záchranou v druhej lige vylepšuje. Na jeseň je v hre 42 bodov, keďže odohráme dovedna 14 stretnutí. Je to dostatočne veľa, avšak súčasné body nazbierané v základnej skupine sa prenášajú, takže situácia sa pre našu Duklu výrazne komplikuje. Pri pohľade na aktuálnu tabuľku má totiž siedme mužstvo tabuľky, ktoré sa ocitne v baráži o záchranu, o dvadsať (!) bodov viac ako majú dnes na predposlednom mieste v 2. lige skupine Západ Banskobystričania. Kouč D. Tóth k tomu poznamenal:

„Veríme stále v záchranu, no musíme začať hrať a vyhrávať, teda pozerať sa iba sami na seba. Uvidíme čo sa stane, aké tímy sa prihlásia do druhej ligy. My musíme skončiť čo najvyššie, aby sme tu nádej mali.“

V Dukle sa v súčasnosti spoliehajú aj na čiastku, ktorá ma do klubovej kasy doraziť za prestup Michala Ďuriša z Plzne. Náš klub spod Urpína by mal zinkasovať celkovo dvadsať percent z tejto sumy, čo by vyriešilo problémy, s ktorými sa nateraz borí ohľadom dlhov z minulosti. Podľa informácií českého denníka Sport by mohol Ďuriš zamieriť do tureckého Antalyasporu, kde pôsobí napríklad aj slávny kamerunský útočník Samuel Eto’o. Jeho agent Pavel Zíka zo společnosti Global Sports záujem z Turecka potvrdil:

„Môžem potvrdiť, že registrujeme konkrétnu ponuku jedného tureckého klubu. Je ale nutné, aby všetko prebehlo k úplnej spokojnosti Plzne i samotného hráča. To je pre mňa sväté.“ 

Michal Ďuriš prišiel do Viktorie plzeň v lete 2010, pôsobil aj na hosťovaní v Mladej Boleslavi. V uplynulej sezóne sa stal najlepším strelcom českého šampióna. Rokovania o jeho odchode sú podľa Sportu v pokročilej fáze. Okrem Turecka je o neho záujem aj v ruskej lige.

Autor: (job), Foto: ilustračné, facebook