Futbalisti Dukly v prietrži mračien neuspeli v Stupave s Interom Bratislava

0 /

Banskobystrická mestská Dukla sa v siedmom kole druhej ligy predstavila v Stupave, kde má domovský stánok Inter Bratislava. Hralo sa na umelej tráve za vytrvalého dažďa. Nášmu celku nevyšiel výsledkovo prvý polčas, v druhom už márne ´chytal zajaca za chvost´.

V Stupave sa spustila prietrž mračien už pred zápasom a vytrvalo lialo počas celého priebehu duelu. Ak by sa nehralo na umelej tráve, zápas by zrejme musel rozhodca predčasne ukončiť. Poďme však po poriadku. V prvom polčase sme síce boli domácim vyrovnaným súperom, avšak inkasovali sme až tri góly. Prvý v ôsmej minúte, keď z ľavej strany centroval Baldovský, brankár Krejčí zakričal stopérovi, aby mu prenechal loptu, no Šulc stihol vopchať nohu a špičkou ju zasiahol – 1:0. My sme mohli odpovedať po priamom kope Saviča z vyše tridsiatich metrov, ale náš stredopoliar mieril tesne nad brvno. V trinástej minúte Inter založil akciu po pravej strany, prihrávka išla do šestnástky na nepokrytého Baldovského a ten z jej vnútra vymietol horný roh našej bránky – 2:0. Ani tento moment Duklistov nezlomil, stále sa snažili niečo vymyslieť, Savič poriadne zamestnal v pokutovom území gólmana Morgosa, hrozili sme aj po rohových kopoch Willwébera. Škoda však ďalšej našej hrúbky v defenzíve. Udiala sa v 27. minúte, kedy dostal dobrú loptu do šestnástky Fedor, oklamal Krejčího a zakončil presne k ľavej žrdi – 3:0. Mohlo byť aj horšie, pretože o desať minút neskôr po peknej akcii domácich Baldovský tvrdo pálil, brankár Dukly tentoraz účinne zasiahol. V závere polčasu mal dve možnosti náš stopér Prikryl. Najprv z väčšej vzdialenosti mieril tesne vedľa žrde a potom napriahol z rohu šestnástky, no loptu zblokovali domáci obrancovia.

Poriadne pršalo aj v druhom polčase. Dukla však nemala už čo stratiť a vytvorila si prevahu. Znížiť mohol najprv z ľavej strany šestnástky Starší, Morgos vyrazil loptu. Willwéber to vyskúšal z priameho kopu z takmer 35 metrov a mieril tesne nad bránku, potom sa prezentoval prudkou strelou Malík, ale iba do stredu svätyne súpera, vo veľkej šanci sa ocitol i Laksík po chybe jedného z hráčov Interu, no dal si dlhšiu loptu na nohu a tak jeho koncovku predsa len Morgos vyrazil na roh. Do zápasu nás dostal až faul Šalatu na Žilinca v pokutovom území, keď nariadenú penaltu premenil v 70. minúte Gabriel Snitka – 3:1. Tréner Tóth potom tretíkrát striedal, do útoku poslal miesto Laksíka Muchayu, no o dve minúty na to sa zranil Kolláti a nemohol s natrhnutým svalom pokračovať. Ocitli sme sa teda v desiatich, ale i napriek tomu sme útočili, mali i naďalej prevahu. Bratislavčania hrozili z brejkov, po jednom z nich sa dostal do šance Issa, no tvrdú jeho strelu Krejčí pokryl a loptu vyrazil. V 83. minúte si dobre nabehol na center Willwébera striedajúci Tawanda Tapiwa Muchaya a zo stredu šestnástky mieril k pravej žrdi – 3:2. Domáci sa následne obávali o výsledok, my sme vrhli všetky sily do útoku, brankár Dukly rozohrával lopty až na polovici ihriska, ale tlak sme už nezúročili do vyrovnania. Na druhej strane mali Interisti asi tri brejky, ktoré zastavilo príliš veľa vody na stupavskej umelej tráve.

Tréner Banskej Bystrice Dušan Tóth pre bystricoviny.sk povedal:

„Tento zápas sme stratili. Urobili sme obrovské individuálne chyby na začiatku zápasu a v trinástej minúte tak prehrávali o dva góly. Dovolím si tvrdiť, že herne sme zápas ovládli, no súper dal z dvoch striel v prvom polčase tri góly. Pri prvom brankár kričal stopérovi, aby mu nechal loptu a domáci hráč tam vopchá nohu a špičkou skóruje. Pri druhom góle sme mali asi šesť hráčov v šestnástke, súper iba troch, no i tak sa presadil. Takže išlo o hrubé individuálne chyby. Veril som, že v druhom polčase to môžeme zvrátiť, dali sme gól, no zranil sa nám Kolláti a dohrávali sme v desiatich. Napriek tomu sme znížili na 3:2, ale aj vplyvom terénu sa nám už nepodarilo vyrovnať. Voda stála i na umelej tráve, keďže husto pršalo. Rozhodujúci bol teda prvý polčas, v ktorom sme trikrát inkasovali a žiadny gól nedali. Mali sme tam pritom sľubné prečíslenia. V druhom dejstve sme sa snažili výsledkovú stratu dobehnúť, išli sme do veľkého rizika, no žiaľ nevezieme si domov napokon ani bod.“

Trénera Tótha sme sa spýtali aj na zranenie Petra Kollátiho:

„Žiaľ nedohral, má natrhnutý zadný stehenný sval. K dispozícii nebude štyri až šesť  týždňov.“

FK Inter Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (3:0)

Góly: 8. Šulc, 13. Baldovský, 27. Fedor – 70. Snitka (z 11m), 83. Muchaya. Rozhodoval: Michlian. ŽK: Fedor, Šulc, Šalata – Vajda, Migaľa. Diváci: 140.

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Migaľa, Vajda, Prikryl (55. Malík), Kupčík – Kolláti, Snitka, Willwéber, Savić – Starší (63. Žilinec), Laksík (71. Muchaya)

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel v piatok 7. septembra na domácom štadióne SNP na Štiavničkách, kde o 16.30 hodine privítame FK Pohronie Žiar n. Hr./Dolná Ždaňa.

Ostatné výsledky: Lokomotíva Košice – Lipany 2:1, Pohronie – Dubnica n. Váh. 2:1, Šamorín – Prešov 1:2, Komárno – Skalica 3:1, Liptovský Mikuláš – Bardejov 3:2. Žilina B – Poprad 1.1, Trebišov – Petržalka 1:1.

1. Komárno 17b, 2. Skalica 16b, 3. L. Mikuláš 16b, 4. Pohronie 13b, 5. Poprad 11b, 6. Petržalka 11b, 7. Prešov 10b, 8. Žilina B 10b, 9. B. Bystrica 9b, 10. Trebišov 8b, 11. Šamorín 8b, 12. Inter 7b, 13. Dubnica 6b, 14. Lipany 6b, 15. Bardejov 5b, 16. Lokomotíva 3b.

Autor: (bl + iv), Foto: ilustračné