48 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v druhom kole druhej ligy predstavili na domácom ihrisku na Štiavničkách a v súboji s ašpirantom na postup do Fortuna ligy s Popradom odohrali kvalitný duel. Boli lepším mužstvom, avšak získali len bod.

Poprad mal dobrý vstup do stretnutia. Skóroval hneď z prvej príležitosti. V druhej minúte po rohovom kope putovala lopta pred bránku, kde ju usmernil medzi žrde Horváth0:1. Bystričanov tento moment trošku zaskočil, pomalšie sa dostávali do tempa. Spoza šestnástky to skúšal Snitka, ale nebol presný. Hostia mali vpredu Šestáka, ktorý sa snažil predierať pred nášho gólmana Krejčího. Z prvej väčšej príležitosti skórovala aj Dukla. V 25. minúte poslal Starší z pravej strany loptu do päťky a tam si ju pred Laksíkom zrazil do vlastnej bránky Peter Maslo 1:1. Naše mužstvo ožilo a prevzalo taktovku duelu do svojich rúk. V 34. minúte sme ťažili z nacvičeného signálu po rohovom kope. Ujal sa šikovný nákop Snitku spoza šestnástky do pokutového územia, kde operoval hlavou stopér Patrik Prikryl2:1. Záver polčasu patril hráčom spod Urpína, ovládli hru a mali ďalšie príležitosti. Snitkovu strelu gólman Knurovský s námahou vytlačil, nádejná bola i hlavička Ďanovského. Skóre sa však nemenilo, no 1235 platiacich divákov odmenilo mestskú Duklu pred odchodom na prestávku potleskom.

Na začiatku druhého dejstva pohrozil Poprad striedajúcim Streňom, no ten mieril iba do priestoru, kde bol pozorný Krejčí. Oveľa viac možností mala Banská Bystrica. V 58. minúte išli do prečíslenia až dvaja naši hráči, no Tawanda Muchaya ani neprihral a ani poriadne nevystrelil. Po hodine hry to vyskúšal dobrou strelou spoza šestnástky Ďanovský, no opäť sa zaskvel Knurovský. Skúšal to aj J. Tóth, ale dobre zapracovala i defenzíva hostí, ktorá loptu stečovala do bezpečia. V 78. minúte sme sa však predsa len tešili z gólu na 3:1. Z ľavej strany centroval Malík, Muchaya na loptu nedočiahol v pokutovom území, možno vedome, pretože tá putovala na voľného Petra Kollátiho, ktorý spoza rohu päťky pálil k vzdialenejšej žrdi nekompromisne. O štvrtý bystrický gól sa potom pokúšal z vyše dvadsiatich metrov Snitka, proti bol znovu gólman hostí. Žiaľ záver duelu poznačili niektoré chyby arbitrov. Tie rozladili naše mužstvo. V 82. minúte po rohu mal na zadnej žrdi tutovku Šesták, hlavičkoval na naše šťastie vedľa. Presadil sa napokon o dve minúty neskôr Horváth, zostal totiž nepokrytý v našej šestnástke, mal veľa priestoru a hlavičkoval presne – 3:2. To žiaľ nebolo všetko, pretože v 86. minúte po faule Staršieho nasledoval pokutový kop a ten premenil bezpečne Šesták3:3. V samom závere sa eskalovali emócie na ihrisku i mimo neho. Dukla mohla vyhrať, pretože si vytvorila ešte dve šance. Prvú po priamom kope, keď sa vo veľkom vápne nepresadil Kupčík a v druhej sa ocitol Tawanda Muchaya, hlavičkoval medzi žrde, no na bránkovej čiare doslova čaroval brankár Knurovský.

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Dušan Tóth ku koncu stretnutia vylial na seba plné vedro vody, aby schladil svoje vášne, ešte mokrý pre Bystricoviny po stretnutí povedal:

Chlapcom príliš nemám čo vyčítať, okrem tej prvej štandardky súpera, po ktorej sme inkasovali. Zvyšok zápasu však prebiehal tak ako som si to predstavoval. Škoda tých posledných minút, kedy súper znížil na 3:2 a potom aj z penalty vyrovnal. Nechcem radšej komentovať záver stretnutia, aby som nebol potrestaný. Ukázalo sa, že aj Poprad vie hrať dobrý futbal za nepriaznivého stavu pre nich. Zjednodušili hru, začali nakopávať dlhé lopty dopredu a presadili sa. Dovolím si však tvrdiť, že počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom práve my.“

Autor druhého gólu Banskej Bystrice, stopér Patrik Prikryl nám povedal:

„Ťažko sa mi hodnotí zápas, v ktorom päť minút pred koncom vyhrávate o dva góly a napokon to skončí 3:3. Stratili sme dva body. Musíme však ísť ďalej a ponaučiť sa z chýb, ktoré sme v tomto stretnutí spravili. Vyrobili sme dve chyby v Skalici a teraz rovnako dve s Popradom. To nás stálo dohromady štyri body, takže sme smutní. Hra bola z našej strany inak dobrá, ale čo z toho, keď máme iba jeden bod. Musíme hrať do poslednej minúty ako Poprad, ktorý má navyše skúsené mužstvo. Keď pozriete do ich zostavy, tak je v nej pomaly čo hráč to pojem. Postavili sme ich však my na koňa. Od ich prvého gólu nemali do 85. minúty žiadnu šancu a príde záver a je to 3:3. Čo sa týka môjho gólu, bolo to z nacvičeného signálu, ale nezohrali sme ho až tak dokonale. Dôležité je, že to tam padlo a hlavne aby to padalo aj v ďalších zápasoch. Mrzí nás ten inkasovaný druhý gól. Poprad prešiel na troch útočníkov, my sme mali rozobratých hráčov, ale stále tam bol ešte jeden navyše. Ja som bol na prednej žrdi, keď išiel center do päťky na Horvátha a žiaľ nebol v nej pokrytý. Musíme si to rozobrať na videu, ťažko sa mi táto situácia hodnotí.“

Prikryla sme spýtali, ako sa cíti v Banskej Bystrici ako nový hráč nášho mužstva a čo hovorí na podmienky a fanúšikov:

„Ja som rodený Bystričan, ja mám Banskú Bystricu rád, mám ju v srdci. Som rád, že som tu. Chcem Dukle pomôcť k najlepším výsledkom aby bola v tabuľke čo najvyššie. Podmienky sú tu v poriadku. Dukla v ničom nezaostáva za Prešovom, kde som hral najvyššiu súťaž. Všetko funguje a verím, že to bude i tak naďalej. Banská Bystrica má v stredoslovenskom kraji najlepších fanúšikov. Určite patrí do druhej ligy, čo sme mohli v sobotu vidieť, keď prišlo na štadión veľa divákov. V Prešove nechodilo toľko ľudí na futbal ako bolo teraz tu. Dúfam, že budeme hrať ešte lepšie a zbierať body, aby prišlo na Štiavničky ešte viac fanúšikov.“

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Poprad 3:3 (2:1)

Góly: 25. P. Maslo (vlastný), 34. Prikryl, 78. Kolláti – 2. a 84. Horváth, 87. Šesták (z 11m). Rozhodoval: Sedlár. ŽK: Muchaya, J. Tóth, Starší – Hric, Streňo. Diváci: 1235.

MFK Dukla: Krejčí – Migaľa (54. Muchaya), Kupčík, Prikryl, J. Tóth – Snitka – Kolláti (80. Žilinec), Starší, Savić – Ďanovský (68. Malík), Laksík

Poprad: Knurovský – Maslo, Hric, Horváth, Kica (46. Streňo), Pajer, Gallovič (C), Kukoľ (75. Maťaš), Medak (46. Holiš), Zekucia, Šesták

Ostatné výsledky: Lipany – Pohronie 1:2, L. Mikuláš – Šamorín 3:0, Bardejov – Komárno 0:0, Dubnica – Lokomotíva Košice 2:1, Prešov – Skalica 0:0, Petržalka – Žilina B a Trebišov – Inter Bratislava hrajú v nedeľu.

Najbližšie hrá naša Dukla už v piatok 3. augusta v Družstevnej pri Hornáde, kde nás o 17.00 hodine privíta Lokomotíva Košice.

Autor: (job), Foto: autor