11 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v nedeľu dopoludnia predohrali 29. kolo tretej futbalovej ligy stred. Na umelej tráve na Štiavničkách v chladnom počasí hostili Kalinovo. A hoci prehrávali 0:1, duel otočili a zvíťazili 2:1.

V prvom polčase mali Bystričania územnú prevahu, viac sa tlačili dopredu a mohli otvoriť skóre. Po centri hlavičkoval Ďanovský do žrde. Bola to však jediná šanca v úvodnej 45-minútovke. Hostia strieľali iba z väčších vzdialeností, brankár Krejčí nečelil nebezpečnejšej situácii. Po prestávke hra ožila. Tréner Tóth poslal na ihrisko hneď troch nových futbalistov. Kalinovo sa však dostalo k niekoľkým rohovým kopom a napokon otvorilo skóre stretnutia. V 59. minúte centrovanú loptu hlavou umiestnil medzi žrde Koták, hoci Krejčí po nej siahal, prešla mu napokon pomedzi ruky – 0:1. Mohlo byť aj horšie ak by sa o niečo lepšie triafal spoza 16-ky voľný Sarvaš. Nestalo sa tak a udreli sme my. Konkrétne Lukáš Laksík, ktorý sa dostal k odrazenej lopte a napálil ju spoza pokutového územia i s prispením jemného teču hosťujúceho obrancu do bránky – 1:1. Po tomto góle Banskobystričania vyvinuli enormné úsilie strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Skúšali to centrami na Laksíka, ale aj z priamych kopov. Po jednom z nich Urgela iba tesne minul pravú žrď. Tutovku mal na hlave i Kostúrik, ale lopta išla do priestoru, kde stál gólman Rusnák. Ten sa na nedostatok práce sťažovať nemohol a hoci viackrát zdržiaval hru, kapituloval v nadstavenom čase. Duklisti zahrali rohový kop nakrátko, nasledoval potom center pred bránku, kde stál v päťke pohotový Gabriel Snitka, ktorý upratal loptu do siete a rozhodol o zaslúženom, no vydretom víťazstve 2:1.

Po zápase sme oslovili trénera MFK Dukla Banská Bystrica Dušana Tótha, ktorý nám povedal: „Naše víťazstvo sa rodilo ťažko, no ľahký zápas sme ani neočakávali. Súper od prvej minúty zdržiaval hru, mali sme to sťažené, často totiž bránil v deviatich. My sme v úvode mali príležitosti, Ďanovský hlavičkoval do žrde, ale nefungovali nám kraje. Hostia prehustili stred. V druhom polčase bolo veľa kolmých prihrávok zachytených, napokon gólové situácie prišli po centroch z kraja. Budeme musieť ešte popracovať aj na psychike hráčov. V prípravných zápasoch mali chalani voľné hlavy a uvoľnené nohy, v tomto stretnutí to však bolo kŕčovité, nevedeli sme si dobre prihrať, chýbalo mi sebavedomie. Takže i na tomto musíme popracovať.“

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Baník Kalinovo 2:1 (0:0)

Góly: 61. Laksík, 90+3 Snitka – 59. Koták. Rozhodoval: Ľupták. ŽK: Segeč, Hronec (obaja Kalinovo). Diváci: 320.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – Búry (46. R. Valent), J. Tóth, Savič, Kolláti (56. Lukáč), Zumrovski (46. H. Kollár), Herich, Snitka, Malík (46. Kostúrik), Ďanovský (76. Urgela), Laksík

Ostatné výsledky: Žarnovica – N. Baňa 2:1, Krásno n. Kys – Námestovo 0:4, ďalšie stretnutia odložili.

1. Lučenec 35b, 2. B. Bystrica 34b, 3. R. Sobota 29b, 4. Lip. Hrádok 29b, 5. Kalinovo 27b, 6. Námestovo 26b, 7. Žarnovica 24b, 8. Martin 21b, 9. Krásno n. Kys. 21b, 10. Čadca 20b, 11. Oravské Veselé 20b, 12. N. Baňa 19b, 13. Teplička n. Váh 18b, 14. Lip. Štiavnica 18b, 15. Fiľakovo 9b, 16. Detva 0b.

Autor: (bl), Foto: autor