26 /

Banskobystrická mestská Dukla už v piatok odohrala duel ôsmeho kola druhej futbalovej ligy, keď na Štiavničkách privítala FK Pohronie. Žiaľ naše mužstvo nedokázalo uspieť, pretože futbalisti spod Urpína nevyužili šance a nestrelili súperovi žiaden gól.

Prvých dvadsať minút boli Bystričania lepší, viac sa tlačili dopredu a vytvorili si dve dobré príležitosti. V ôsmej minúte po centri Saviča hlavičkoval pred bránkou Vajda, ale gólman Jenčo chytil s menšími problémami loptu na čiare. V devätnástej minúte pekne prihral Savič v šestnástke Willwéberovi, ten však spoza rohu päťky prestrelil bránku. Potom prišli šance hostí, najmä kapitán Pelegríni mal viacero nebezpečných streleckých pokusov, ale i Ďungel sa pokúšal otvoriť skóre, dobre zasiahol stopér Prikryl. V 24. minúte Pelegríni pálil pod brvno, Krejčí predviedol bravúrny zákrok a poradil si neskôr aj s veľmi dobrou hlavičkou Noska. Pohronie prevzalo iniciatívu, o ďalšiu koncovku sa postaral v pokutovom území Pelegríni, no opäť mu prekazil radosť náš brankár, ktorý loptu vytlačil na roh. V 34. minúte naservíroval pekný center Pelegríni Sojkovi a ten hlavičkoval iba tesne vedľa. Adrenalín zdvihol domácim divákom pred polčasom ešte čiarový arbiter , ktorý nepostrehol ofsajd Ďungela. Futbalista hostí sa tak sám rútil na nášho Krejčího, ale našťastie zakončoval do bočnej siete, len pár centimetrov od žrde.

Po prestávke sme mohli streliť úvodný gól v 50. minúte. Starší posunul loptu na Snitku, ktorý pálil pod brvno, ale aj Jenčo ukázal svoje kvality. Gól sa pokúšal streliť i útočník Dukly Laksík, no tiesnený nemieril presne. Na opačnej strane po hodine hry natiahol Krejčího dobrou strelou z kraja šestnástky Blahút. V 65. minúte sa udial rozhodujúci moment zápasu. Zbytočne sme stratili loptu na vlastnej polovici, po pravej strane sa teda zrodila rýchla akcia súpera, ten využil pohotové vhadzovanie i s prihrávkou na Paraja a práve tento stredopoliar presnou strelou k ľavej žrdi z asi 15 metrov menil stav na 0:1. Mohlo  byť aj horšie, pretože striedajúci Pavúk mal následne dve sľubné možnosti. Najprv sa pekne uvoľnil v šestnástke a poriadne zamestnal Krejčího a o štyri minúty neskôr pohrozil z rohu pokutového územia, keď mieril presne do rúk gólmana Bystrice. My sme prestriedali, posilnili ofenzívu, na hrote začal pôsobiť spolu s Muchayom aj Vajda a práve tento náš hráč sa dostal po individuálnej akcii k veľkej šanci, preštrikoval sa šikovne až pred Jenča, ale zoči – voči ho neprekonal. Hostia mohli zvýšiť Tesákom v 83. minúte, ten však iba vyprášil rukavice Krejčímu. Dukla mala tlak v závere, ďalšiu dobrú príležitosť premárnil Vajda a veľmi nepresnú koncovku predviedol zo sľubnej pozície Muchaya. Skóre sa tak nemenilo a výsledkom bola napokon prehra nášho mužstva.

Tréner Banskej Bystrice Dušan Tóth pre bystricoviny.sk povedal:

„Vedel som, že tento zápas bude ťažký a môže byť o jednom góle. Bola to naša hlúposť, keď sme dostali gól, hoci sme predtým mali loptu v držaní a práve my sme mohli ísť do brejku. No vzápätí loptu stratíme a rýchlo inkasujeme. Nebol som v dnešnom zápase spokojný s výkonom hráčov. Mužstvo, ktoré máme, bolo podľa mňa kvalitatívne lepšie ako Pohronie. Avšak treba na ihrisku vydať zo seba všetko. Mená sú na papieri a výkon je na ihrisku, čo v tomto prípade rozhodlo. Chýbala nám i finalizácia prihrávok, nevyužili sme šance. Očakával som ďaleko viac od každého jedného hráča. Zápas sme si prehrali sami.“

Tréner FK Pohronie Milan Nemec pre futbalnet.sk uviedol:

„Boli sme lepším mužstvom dnes. Prvých dvadsať minút sme sa však hľadali, až potom sa to zlepšilo. Už v prvom polčase sme mali tri dobré možnosti, ale nepremenili sme ich. Nabádali sme hráčov, aby boli trpezliví, že sa presadíme kombinačnou hrou, súper s tým bude mať problém. Potvrdilo sa to napokon, dali sme gól a hoci v závere niektoré veci neboli z našej strany v poriadku, tak predsa len sme vybojovali tri body. Domáci sa snažili silovo presadiť, ale my sme to ustáli.“

Bystricoviny oslovili aj stredopoliara Banskej Bystrice Patrika Vajdu:

„Myslím si, že sme mali dostatok šancí na to, aby sme v tomto zápase bodovali. Ja som mal minimálne dve, ktoré som mohol využiť. Musíme si duel s Pohroním prebrať a sústrediť sa na ďalší. Tento sme si v podstate prehrali sami, lebo sme boli viac na lopte, ale trápili sme sa. Vrátane mňa, síce hrám po dlhšom čase, mám potrebnú minutáž v zápasoch, ale ešte to nie je ono. V závere som sa vysunul dopredu, dostal som sa do šancí, ale mal som toho už dosť. Ak by som bol v psychickej či fyzickej pohode, tak možno tie príležitosti premením a skončí to úplne inak. Ideme teraz do Trebišova, chceme tam získať tri body, inak to nevidím.“

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie Žiar n. Hr/Dolná Ždaňa 0:1 (0:0)

Gól: 65. Paraj. Rozhodoval: Kmec. ŽK: Pelegríni (Pohronie). Diváci: 1062.

MFK Dukla: Krejčí – Migaľa, Kupčík, Prikryl, J. Tóth – Vajda – Starší (75. Žilinec), Snitka, Willwéber, Savić (58. Ďanovský) – Laksík (70. Muchaya)

FK Pohronie: Jenčo – Hatok, Nosko, Jacko, Tesák – Sojka (57. Špyrka) – Blahút, Pelegríni, Paraj, Frimmel (62. Pavúk) – Ďungel (78. Vondryska)

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel v nedeľu 16. septembra na ihrisku súpera, konkrétne o 16.00 hodine na východe Slovenska, kde nás hostí Slavoj Trebišov.

1. Komárno 17b, 2. Skalica 16b, 3. L. Mikuláš 16b, 4. Pohronie 16b, 5. Poprad 11b, 6. Petržalka 11b, 7. Prešov 10b, 8. Žilina B 10b, 9. B. Bystrica 9b, 10. Trebišov 8b, 11. Šamorín 8b, 12. Inter 7b, 13. Dubnica 6b, 14. Lipany 6b, 15. Bardejov 5b, 16. Lokomotíva 3b.

Autor: (bl), Foto: autor