Dukla utŕžila doma debakel s béčkom Trnavy, vyvádzali aj diváci + HLASY

33 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 3. kole druhej ligy skupiny Západ o udržanie sa v súťaži prehrali doma s béčkom Trnavy 0:4. Zápas musel byť v druhom polčase prerušený kvôli pyroshow fans nášho mužstva. Na domácej lavičke stále chýbal potrestaný tréner Dušan Tóth.

Bystrickí hráči nastúpili po vzájomnej dohode klubov s modrými dresmi, ktoré využívajú na zápasoch vonku, a nezačali dobre. Už v druhej minúte sa po našom faule súperovi naskytol priamy kop z asi sedemnástich metrov a Košťál ho kopol nádherne, loptu poslal do šibenice – 0:1. Poriadne sme sa nestihli ani otriasť a v piatej minúte bolo 0:2. Tentoraz sa ujala akcia hostí po ľavej strane s parádnym zakončením Yilmaza spoza šestnástky taktiež do tej istej šibenice ako v prvom prípade. Dukla sa potom snažila o zníženie stavu, Rejdovian z vyše dvadsiatich metrov napriahol, no gólman Vantruba vytiahol loptu spod brvna. Z následného rohu sľubne hlavičkoval pred bránkou Ungar, keď mieril iba tesne vedľa žrde. Mali sme viacero dobrých akcií, ale Trnavčania ich zastavovali aj za cenu faulov a karty za to nevideli, niekedy sa ani nepískalo. Prišla tretia príležitosť Spartaka a bolo 0:3. Prakticky z ničoho nič udrel spoza šestnástky Cherednychcenko, ktorý si všimol postavenie našich futbalistov a obstrelil brankára Brača. Po tomto zásahu sme sa zosypali a inkasovali aj štvrtý gól. V pokutovom území sme nechali voľného Bangaia, krátko predtým striedal zraneného Sedláka, a ten si nielenže dobre spracoval loptu, ale aj presne vystrelil – 0:4.

V druhom polčase sme sa snažili skorigovať nepriaznivý stav. Hlavne v jeho úvode sme mali prevahu, ale z protiútoku sa dostal do dobrej príležitosti Cherednychenko. Zakončoval z rohu šestnástky, proti bol Brač. Prvý gól Dukly v zápase mal na kopačke Slančík, dostal dobrú loptu do stredu šestnástky, posielal ju medzi žrde, no kvalitný zákrok predviedol Vantruba. Na opačnej strane mal opäť prácu náš gólman. Bangai totiž skvele uvoľnil striedajúceho exbystričana Gombalu, našťastie sa však nepresadil. My sme mohli po akcii Slančíka a jeho prihrávke z pravej strany skórovať, ale v päťke bolo o niečo skôr pri lopte trnavský brankár než náš Starší. V 75. minúte dal Bangai gól z ofsajdu a zápas musel byť potom prerušený. Po tartane vedľa hracej plochy totiž utekal fanúšik Dukly s horiacou fakľou v ruke, to už za bránkou hostí v sektore nášho fans naplno horeli ´bengálske ohne´, padali delobuchy ako na Nový rok a spustila sa bielo – červená pyroshow. Rozhodca po necelých štyroch minútach dovolil pokračovať v zápase, v ktorom mohol pridať piaty gól Spartaka ešte neúnavný Bangai. Najprv ho vychytal Brač a potom ho unikajúceho v šestnástke odstavil od lopty Ungar a následne prepadol i cez nášho gólmana. Penalta sa nepískala, takže duel skončil napokon polčasovým skóre 0:4.

Najbližšie sa predstaví bystrická Dukla na ihrisku súpera, konkrétne v sobotu 22. apríla16.30 hodineNovom Meste nad Váhom. Priamo z lavičky by už mal koučovať naše mužstvo Dušan Tóth, ktorému vyprší trojzápasový dištanc.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava B 0:4 (0:4)

Góly: 2. Košťál, 5. Yilmaz, 32. Cherednychenko, 40. Bangai. Rozhodoval: D. Sedlák. ŽK: Otrísal, Bangai (obaja Trnava). Diváci: 429.

Zostava Banskej Bystrice:

FK Dukla: Brač – D. Daniel (79. Neušel), Starší, Snitka, Ungar –  Rejdovian, Vitek, Ďanovský (60. Šmehyl), Savič, Fuják (40. Vila) –  Slančík

Dušan Tóth, tréner našej Dukly: „Bola to jedna veľká katastrofa. Ani v najhoršom sne sa mi nesnívalo, že v piatej minúte bude 0:2 a v podstate z ďalších dvoch striel inkasujeme dva góly. Nie je v silách mužstva aby sa z tohto dokázalo pozviechať. Hráčom som cez polčas prízvukoval, aby nemysleli na výsledok, hoci sám viem, že keď človek prehráva 0:4 polčas, tak iba ťažko sa dá na to nemyslieť. Napriek tomu som im hovoril, aby sa pokúsili aspoň o zjemnenie výsledku, schválne som nepovedal o zvrat, no aj ten druhý polčas sa niesol v podobných intenciách ako ten prvý. Čo sa týka modrých dresov, dozvedel som sa o tom hodinu pred zápasom, že v nich nastúpime. Súper nás vraj o to požiadal pred vycestovaním, ja by som však bol proti tomu. V ďalšom zápase už budem môcť koučovať mužstvo z lavičky, trest mne ako i môjmu asistentovi Norovi Juračkovi vyprší.“

Gabriel Snitka, stopér našej Dukly: „Nezachytili sme začiatok zápasu. V podstate celý čas sme boli horším tímom a to vo všetkých činnostiach. Tak v defenzíve ako i v ofenzíve, v pristupovaní hráčov, prihrávky, proste Trnava bola vo všetkom lepšia. Inak sa to ani nemohlo skončiť. Spartak prišiel k nám v silnej zostave, ale súper hrá to, čo mu dovolíme hrať a my sme im dovolili dnes veľmi veľa…“

1. Trnava B 44b, 2. Nové Mesto nad Váhom 33b, 3. B. Bystrica 20b, 4. Slovan B 17b, 5. Svätý Jur 15b, 6. Martin 12b.

Autor: (bl), Foto: fb site FK Dukla, Ivan Golembiovský