Do tretieho kola Slovenského pohára mieri Šalková a Medzibrod

0 /

V nedeľu sa štyri mužstvá z banskobystrického okresu predstavili v druhom kole Slovnaft cup-u (Slovenského pohára). Doma hrali iba Selce, no s treťoligovým Zvolenom neuspel. Badín prehral v Banskej Štiavnici, uspeli však Šalkovčania v Ladomerskej Vieske a Medzibrod v Lovči.

Selce hrali v nedeľu pred takmer tristo divákmi v oklieštenej zostave, do poľa mali k dispozícii len dvoch náhradníkov, brankár dokonca nemal náhradu ak by sa zranil, alebo by potreboval vystriedať. Treťoligový Zvolen išiel do vedenia už v 15. minúte zásluhou Kotoru. Domáci sa potom snažili vyrovnať, v závere hrali vabank, no inkasovali napokon i druhý gól. Konkrétne v 89. minúte, keď sa oň postaral Krčmárik.

ŠK Selce – MFK Zvolen 0:2 (0:1)

Góly: 15. Kotora, 89. Krčmárik. Rozhodoval: Holas. ŽK: Pařenica. Diváci: 280.

V Banskej Štiavnici sa predstavil ŠK Badín a už v desiatej minúte sa ujal vedenia. Po peknej akcii sa exportnou strelou spoza pokutového územia presadil Brašeň. O päť minút sa hostia tešili aj po druhýkrát, keď tak isto spoza šestnástky vystrelil Plško, lopta sa ešte jemne obtrela o domáceho obrancu a skončila v sieti – 0:2. V 23. minúte po dlhej lopte za obranu mal šancu na zníženie Kminiak, no brankár Höger jeho pokus vyrazil. Potom mohol tretí gól hostí pridať Kohút, lenže zblízka hlavičkoval vedľa. Ešte pred polhodinou hry mali opäť dobrú šancu Štiavničania. V šestnástke sa dobre orientoval Budinský, avšak mieril nad brvno. V 38. minúte našiel center Studeného hlavu V. Giertla, ale lopta trafila iba brankára domácich. Pred koncom prvého polčasu pohrozili hráči spod Sitna po spolupráci Kminiaka s Michalekom, druhý menovaný mieril vedľa žrde.

V druhom polčase sa diametrálne zmenilo dianie na ihrisku. Hoci prvú šancu po zmene strán mali Badínčania. Po akcii Veselovského s Konderom sa lopta dostala k Studenému, ktorý mieril iba do brankára Krajáka. Do hodiny hry mal opäť šancu aktívny Kminiak, ale Höger jeho pokus zneškodnil. V 63. minúte však domáci už znížili. Po rohu sa presadil Michalek1:2. O šesť minút neskôr už bolo v Banskej Štiavnici vyrovnané. Hostia neodpratali dlhú loptu, tá sa odrazila ku Kminiakovi a ten ponad Högera vyrovnal na 2:2. Domácim mohol pristrihnúť rozlet Veselovský, avšak jeho strela opečiatkovala len brvno domácej bránky. Zahrmelo teda na druhej strane. Opäť po rohovom kope totiž zostal voľný Michalek a hlavou poslal domácim do vedenia 3:2. O dve minúty neskôr opäť hostia chybovali, ale po strele Michaleka ich zachránila ľavá žrď. V 86. minúte mal definitívne K.O. pre náš tím na kopačke Kminiak. Našťastie netrafil vo vyloženej šanci bránku. Dal tým pádom ešte šancu Badínčanom na vyrovnanie a tá sa dostavila v 88. Minúte. Po priamom kope Brašeňa mieril do žrde V. Giertl. Streleckú bodku za stretnutím dal opäť po rohovom kope Michalek, ale netrafil sa do bránky. Badínčania sa tak po prešustrovanom dvojgólovom vedení lúčia zo Slovenským pohárom.

FK Sitno B. Štiavnica/TJ Baník Š. Bane – ŠK Badín 3:2 (0:2)

Góly: 63. a 76. Michalek, 69. Kminiak – 10. Brašeň, 15. Baláž. Rozhodoval: Dodok. ŽK: Lupták – Konder, V. Giertl. Diváci: 120.

Šalkovčania odohrali dobrý zápas v Ladomerskej Vieske. Tá nastúpila v oklieštenej zostave a nedokázala sa v nedeľu večer presadiť. Prvýkrát sa menilo skóre až v závere prvého polčasu. V 41. minúte sa radoval z gólu Zimnikoval 0:1. Po zmene strán hernú dominanciu nášho celku potvrdil presným zásahom na 0:2 v 72. minúte Chovanec. V závere už domácim chýbali sily, snažili sa síce znížiť, ale pykali aj do tretice. V 85. minúte zariadil konečný výsledok 0:3 striedajúci Tomáš Tuček.

FK FILJO Ladomerská Vieska – FK Šalková 0:3 (0:1)

Góly: 41. Zimnikoval, 72. Chovanec, 85. Tuček. Rozhodoval: J. Fajčík. ŽK: Henžel, E. Škriniar, Lepšík – Štubniak. Diváci: 100.

Medzibrod hral v Lovči a úlohu favorita potvrdil. Zásluhu má na tom najmä strelecky disponovaný Ivan Pipich. Skóre otvoril tento hráč už v deviatej minúte a do štvrťhodiny pridal i druhý gól. V 36. minúte sa k nemu pridal Dávid Selecký, takže už po polčase bolo prakticky o všetkom rozhodnuté – 0:3. V druhom dejstve zaknihoval Pipich hetrik, keď premenil v 74. minúte nariadený pokutový kop. Posledné slovo mal ešte v závere Kuzma. Po jeho presnom zásahu sa duel skončil jasným víťazstvom hostí v pomere 0:5.

TJ Lovča – TJ Sokol Medzibrod 0:5 (0:3)

Góly: 9., 15. a 74. Pipich (tretí z 11m), 36. D. Selecký, 85. Kuzma. Rozhodoval: Fašang. ŽK: Šebeň – D. Selecký. Diváci: 110.

V treťom kole Slovenského pohára sa stretne Šalková s Interom Bratislava a Medzibrod bude hrať s víťazom zápasu Ožďany – Čierny Balog. MFK Dukla Banská Bystrica sa predstaví vo Fiľakove. Stretnutia sa majú hrať v stredu 8. augusta.

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny