V 1. kole Slovnaft cup-u uspeli Šalková i Jupie, končia Medzibrod a Selce

9 /

V sobotu sa predstavili v prvom kole Slovnaft cup-u (Slovenský pohár vo futbale) štyria zástupcovia z banskobystrického okresu. Postup do druhého kola tejto pohárovej súťaže si vybojovali Šalková a Jupie.

Lákavé derby sa hralo na štadióne v Selciach, kde účastník piatej ligy hostil víťaza štvrtej ligy Šalkovú. Domáci sa ujali vedenia po polhodine hry, keď sa presadil Kurta. Jeho zásluhou sa išlo na prestávku za stavu 1:0. Po nej sa dlho skóre nemenilo. Vyzeralo to, že Selčania si vybojujú senzačný postup. Prišla však 85. minúta, dobrú loptu dostal kanonier hostí Debnár a pred gólmanom Faltánim nezaváhal – 1:1. To ale nebolo zďaleka všetko. O tri minúty zahrali domáci v pokutovom území rukou a Debnár otočil skóre z penalty na 1:2. Zdecimované Selce v snahe vrhnúť všetky sily do vyrovnania inkasovali napokon aj tretí zásah. V poslednej minúte duelu sa presadil Vučkovič a stanovil tak konečný výsledok pohárového stretnutia na 1:3.

ŠK Selce – FK Šalková 1:3 (1:0)

Góly: 32. Kurta – 85. a 89. M. Debnár (druhý z 11m), 90. Vučkovič. Rozhodoval: Valentýni. ŽK: P. Matonok – Chovanec, Vučkovič. Diváci: 220.

Do Kováčovej zavítalo naše Jupie Futbalová škola Mareka Hamšíka. Zápas sa vyvíjal priaznivo pre domáci celok. Skóre otvoril v sedemnástej minúte Kudlík a hneď po prestávke pridal tento futbalista aj druhý gól. V 64. minúte zvýšil na 3:0 Bordun a s našim celkom to vyzeralo zle – nedobre. Podlavickí Badínčania však dokázali senzačne za desať minút vyrovnať. Najprv znížil utešenou strelou spoza šestnástky Ďurta na 1:3. O druhý gól sa pričinil Samson, ktorý prešiel cez troch hráčov súpera a krížnou strelou z vnútra pokutového územia prekonal brankára Sekulu. Ten kapituloval aj do tretice. Po štandardke sa totiž hlavou presadil Veselovský a v 72. minúte tak vyrovnal na 3:3. O postupe teda rozhodovali penalty. Rozuzlenie prišlo v ôsmej sérii a šťastnejšie bolo naše Jupie, ktoré vyhralo v rozstrele 7:6.

ŠK Prameň Kováčová – Jupie FŠMH Badín-Podlavice 3:3 (1:0)na penalty 6:7

Góly: 17. a 51. Kudlík, 64. Bordun – 67. Ďurta, 71. Samson, 72. Veselovský. Rozhodoval: Považan. ŽK: Sekula, Homola – Ďurta. Diváci: 110.

Štvrtoligoví Medzibrodčania cestovali do Bacúcha, kde na nich čakal nováčik piatej ligy. A ten sa do favorita poriadne zahryzol. V dvadsiatej minúte otvoril skóre Švidraň a zabezpečil tak svojmu tímu polčasové vedenie 1:0. Po zmene strán zvýšil na 2:0 Tomáš Giertl. Hostia dokázali znížiť v 75. minúte z penalty Sedliakom a snažili sa aj o vyrovnanie. To napokon dosiahli v nadstavenom čase zo štandardky, keď priamy kop vyšiel Sedliakovi. Rozhodca nadstavil dovedna až päť minút. V poslednej sekunde tohto času navyše však Bacúšanom vyšla akcia a opäť sa presadil produktívny Švidraň. Náš celok z bystrického okresu sa teda so Slovenským pohárom musel prekvapujúco rozlúčiť.

FK 09 Bacúch – TJ Sokol Medzibrod 3:2 (1:0)

Góly: 20. a 90. Švidraň, 64. T. Giertl – 75. a 90. Sedliak (prvý z 11m). Rozhodoval: Galád. ŽK: T. Giertl – Samuelčík, Vančo. Diváci: 300.

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny