Martin Haring zvíťazil v olympijskej disciplíne MTB aj v chorvátskom Gronjane

ŠPORT
0 /

Banskobystrický cyklista Martin Haring jazdí v tejto sezóne na horskom bicykli vo výbornej forme. Po triumfoch v Turecku, Srbsku, Rumunsku a na Slovensku si včera na svoje konto pripísal ďalšie hodnotné prvenstvo. V chorvátskom meste Gronjan zvíťazil v pretekoch MTB XCO kategórie UCI C1. Slovensku tak do olympijského rebríčka horskej cyklistiky pripísal ďalších 60 bodov UCI!

Už minulý týždeň v Lietave nadelil svojim konkurentom veľký časový rozdiel. Rovnako tak urobil aj cez víkend, keď cieľovú pásku preťal s viac ako osem minútovým náskokom pred Ukrajincom Dmytrom Tytarenkom Čechom Michealom Zeťákom. Po príchode do cieľa pre Slovenský zväz cyklistiky Martin Haring napísal:

„Už cestou do Chorvátska nám vkuse pršalo, ale mne dážď na pretekoch nevadí. Dokonca sa mi jazdí lepšie, než za slnečného a teplého počasia. Daždivo a šmykľavo bolo aj počas pretekov. Nenechal som nič na náhodu a od prvého momentu som sa snažil odpútať sa od súperov, urobiť si náskok pre prípadné technické problémy a tiež aby som sa vyhol stretu a pádom. Zišla sa tu celkom veľká konkurencia z Talianska, Chorvátska, Čiech, Slovinska, Ukrajiny, Nemecka, Francúzska, keďže tých C1 nie je tento rok veľa. Som rád, že aj tentokrát mi to vyšlo a na konto Slovenska som mohol pripísať ďalších 60 bodov UCI. Tréner Martin Fraňo ma za tie roky už dobre pozná a v tejto sezóne mi tréningy a program nastavil naozaj perfektne. Dúfam, že budem v tomto trende pokračovať aj naďalej.“

Bystricoviny veria, že Martin Haring z našej Dukly vyjazdí dostatok bodov v olympijskej kvalifikácii tak aby sa v Tokiu v roku 2020 pod piatimi kruhmi predstavil.

Autor: (cb - úprava), Zdroj: SZC