Bystrickí hokejisti stratili v Nových Zámkoch vedenie 2:0, získali len bod + HLASY

2 /

Banskobystrickí hokejisti v 21. kole Tipsport ligy cestovali na ľad Nových Zámkov. Zápas tam rozbehli dobre, viedli 2:0, no potom inkasovali dva góly v oslabeniach a v predĺžení boli šťastnejší domáci hokejisti.

Oba tímy sa zo začiatku pomalšie rozbiehali, domáci nevyužili dve presilovky, my jednu. Presadili sme sa však v hre piatich proti piatim v trinástej minúte. Dobrú robotu v útočnom pásme odviedol Higgs, ideálne našiel Guillaumeho Asselina, ktorý strieľal zblízka medzi betóny Košarišťana – 0:1. Novozámčania sa následne snažili vyrovnať, veľkú možnosť nevyužil Nejezchleb a úspešná nebola ani tretia presilovka súpera. Naopak v oslabení náš Selleck zachytil zlú rozohrávku súpera na modrej, bol z toho rýchly brejk, presná prihrávka smerovala na hokejku Brocka Higgsa a ten dobre umiestnenou strelou zvýšil na 0:2

V úvode druhej tretiny mal majster spod Urpína tlak, ale výbornú šancu si vytvoril na opačnej strane Nejezchleb. Zbavil sa bystrických obrancov, nakorčuľoval si pred Williamsa, ktorého nepokoril, no bol pritom faulovaný ešte Jakúbek, takže domáci dostali výhodu štvrtej presilovky v zápase. A tú aj využili. Po prihrávke Kudlu spoza bránky sa presadil voľný Urban1:2. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú, do veľkej príležitosti sa dostal útočník ´baranov´ Šťastný, ale ani na dvakrát zblízka nepokoril Košarišťana. Mali sme aj presilovku, ale počas nej nám unikol Bajtek, našťastie sa zaskvel v našej bránke Williams. V 37. minúte sa na ľade začalo po zákroku Zbořila na nášho gólmana riadne iskriť, do strkanice v rohu klziska sa zapojilo viacero hráčov, pästný súboj však neprišiel. Výsledkom boli štyri dvojminútové tresty za hrubosť.

Domáci sa dočkali vyrovnania v tretej tretine. Štrauch v presilovke preniesol hru na Bajteka, ten priťukol puk Kudlovi, ktorý bekhendom poslal puk do siete – 2:2. Bystričania mohli ísť opäť do vedenia, ale Češík nedokázal trafiť poodkrytú svätyňu Košarišťana. Diváci sa napokon dočkali aj pästnej výmeny, keď si niekoľko úderov vymenili domáci Jakúbek s našim Millerom. Zápas však dospel do predĺženia. V ňom dostali Novozámčania príležitosť hrať presilovú hru, v ktorej mohli udrieť vďaka Štrauchovmu pohotovému zakončeniu, Williams bol proti. Domácim sa však podarilo dokonať obrat. Štrauch si v 64. minúte sťahovačkou posunul puk medzi nohami a efektne bekhendom poslal puk za Williamsov chrbát – 3:2.

MHC Mikron Nové Zámky – HC 05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 23. Urban (Kudla, Štrauch), 49. Kudla (Bajtek, Štrauch), 64. Štrauch (Kudla, Košarišťan) – 13. Asselin (Higgs, Marshall), 16. Higgs (Selleck). Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Výleta, J. Tvrdoň, vylúčení na 2 min: 11:12, navyše: Jakúbek 10 minút za bitku –  Miller DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 1912 divákov

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Ordzovenský, Novák, Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jurík – Slávik, Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, Fábry, Buc

Banská Bystrica: Williams – Marshall, Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, Higgs, Selleck – Bartánus, Faille, Török – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, A. Šťastný, Lichanec

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Druhá a tretia tretina dala zabudnúť na prvú. Kontaktným gólom sme sa dostali do hry, zlepšili sme pohyb aj hru do tela. Vytvorili sme si veľa šancí a takto nejako si predstavujem boj o ligové body, nechýbalo nasadenie a chcenie. Tešíme sa z tohto víťazstva nad majstrom, aj keď len za dva body. Za tie dve tretiny sme si to zaslúžili.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Pri hre piatich proti piatim  sme nestrieľali príliš dobre. Nové Zámky majú najlepšie oslabenia v lige, o čom sme sa dnes presvedčili. Naše presilovky boli zlé, naopak súper zahral oslabenia výborne. Potom nám dali domáci vo svojej presilovke dva góly. Špeciálne formácie teda rozhodli napokon tento zápas.“

Ivan Ďatelinka, kapitán Banskej Bystrice: „Bol to veľmi náročný zápas. V prvej tretine sme dominovali, z našej strany bola dobrá, nepustili sme súpera prakticky k ničomu, viedli 2:0, no potom sme dostali dva góly v oslabeniach a nevyužili sme presilovky. V tomto vidím najväčší problém. Emócie sú súčasť hokeja, dnes nechýbali, je to normálne teda, nič extra. Ťažko však povedať čo sa stalo, no ako som povedal – dostali sme 2 góly v oslabení. Celkovo sme až nejakých 45 minút dominovali, ale za tých zostávajúcich 15 sme inkasovali góly a šťastie sa priklonilo na ich stranu.

Autor: (job), Foto: web HC NZ + archívne Bystricoviny