Po zlyhaní Kremničky u lídra chce Juračka abdikovať, derby v Medzibrode pre Jupie

11 /

V tretej futbalovej lige sa hralo cez víkend 24. kolo, v ktorom bol na programe šláger druhej Kremničky s prvým Liptovským Hrádkom. Náš tím z okrajovej časti Banskej Bystrice však totálne pohorel. Istý víťaz tejto súťaže vyhral suverénne 6:1! V štvrtej lige sa hralo okresné derby v Medzibrode, kde domáci tím podľahol nášmu Jupie Podlavice Badín 0:1. Líder zo Šalkovej uhral bezgólovú remízu vo Veľkom Krtíši a Rakytovce v oklieštenej zostave zachraňovali doma aspoň bod s Pliešovcami v predposlednej minúte.

III. LIGA

Kremnička nezačala zápas v Liptovskom Hrádku najlepšie. Už v šiestej minúte bolo 2:0 po zásahoch Orolína a Lovása, takže naše mužstvo začalo doháňať dvojgólové manko. O kontaktný gól sa postaral v sedemnástej minúte Ján Kostúrik. Znížil na 2:1 a mohol do prestávky aj vyrovnať. Brankárovi Krivulčíkovi totiž vypadla lopta za päťkou, ale po koncovke tohto útočníka Kremničky ju stihol spred čiary vykopnúť jeden z domácich zadákov. Juračkovcom nevyšiel ani úvod druhého polčasu. Orolín po štandardke zvýšil v 47. minúte na 3:1 upokojil tak svoj tím. Do hry potom išiel miesto Kostúrika Sokol, ale nedokázal sa spolu s kanonierom Laksíkom na hrote presadiť. Naopak Hrádok pridal ďalšie zásahy. Po hodine hry zvýšil na 4:1 Almaský a o ďalšie dva góly sa postaral Otruba. Výsledkom je tak výhra Liptákov 6:1, hoci nenastúpili v najsilnejšom zložení a nevyslali veľa striel do priestoru bránky.

Tréner Kremničky Norbert Juračka netajil sklamanie: „Súboj prvého s druhým bol jednoznačnou záležitosťou domácich. Keby nás nešetrili, mohlo to dopadnúť aj horšie. Ak chceme uspieť, nemôžeme mať brankára, čo nič nechytí, deravú obranu, zálohu, čo nezíska ani jednu loptu a bezzubý útok. Liptovský Hrádok potvrdil dominanciu v súťaži, no my sme mu to uľahčili veľmi slabým výkonom, nie je z mojej strany ani čo hodnotiť.“

Kouč Kremničky sa po tejto prehre rozhodol podať abdikáciu na post hlavného trénera. Udeje sa tak už v pondelok. Tento krok vysvetľuje nasledovne: „Toto bol asi môj posledný zápas pri mužstve. V Hrádku zlyhalo všetko čo mohlo zlyhať. Chcem ukončiť pôsobenie v pozícii hlavného trénera. Podali sme totiž katastrofálny výkon, hoci domácich som ešte takých slabých nevidel. V podstate zo siedmich striel dali šesť gólov. Som teda veľmi sklamaný.“

ŠKM Liptovský Hrádok – TJ ŠK Kremnička 6:1 (2:1)

Góly: 3.a 47.Orolín, 6. Lovás, 61. Almaský, 68. a 81.Otruba – 17. Kostúrik. Rozhodca: Jaroščiak. ŽK: Orolín – Herich. Diváci: 335.

Zostava Kremnička: Krejčí – Búry, Herich (27. Hornyák), Bíreš, Neušel – Urgela, Ševčík, J. Tóth, Výlupok (67. Rafanides) – Kostúrik (57. M. Sokol), Laksík

Ostatné výsledky: Žarnovica – Teplička nad Váhom 1:0, Čadca – Lučenec 2:1, Fiľakovo – Podbrezová B 2:0, Krásno n. Kys. – Kalinovo 3:0, Makov – Detva 4:1, Lip. Štiavnica – Námestovo 2:0.

Najbližšie sa Kremnička predstaví v dohrávke 30. kola v stredu 24. mája o 17.30 hodine vo Fiľakove. Doma hrá v nedeľu 28. mája o 10.30 hodine v rámci už riadneho 25. kola a hostiť bude TJ Tatran Krásno nad Kysucou.

1. Lip. Hrádok 64b, 2. Kremnička 43b, 3. Žarnovica 41b, 4. Kalinovo 40b, 5. Námestovo 39b, 6. Podbrezová B 37b, 7. Lučenec 34b, 8. Čadca 34b, 9. Teplička n. Váh 30b, 10. Krásno n. Kys. 26b, 11. Fiľakovo 25b, 12. Nová Baňa 24b, 13. Lip. Štiavnica 23b, 14. Makov 20b, 15. Detva 19b. Pozn: Stráža odstúpila.

IV. LIGA

Líder zo Šalkovej cestoval do Veľkého Krtíša, kde tamojší Baník srdnato bojuje o záchranu v štvrtej lige. Pred zápasom začalo fúkať, náš tím si vyžreboval stranu s podporou vetra, ale i napriek tejto výhode odohral zlý prvý polčas. Domáci mali viac z hry, produkovali behavý a bojovný futbal. Hostia hrali príliš staticky, neboli dostatočne pohybliví. Diváci do prestávky väčšie príležitosti nevideli. Tie sa naskytli až po zmene strán.

V druhom dejstve produkovali oba tímy otvorený futbal, hralo sa hore – dole, navrch mal Krtíš, ktorý sa snažil najmä dlhými nakopávanými loptami ohroziť defenzívu vedúceho mužstva súťaže. Prvú vážnejšiu šancu mali domáci ešte pred hodinou hry, tečovaná lopta od stopéra Šalkovej putovala našťastie do žrde. O zhruba štvrťhodinu sa triasla bránka hostí druhýkrát. Po centri sa v skrumáži trafil do lopty Horváth a opečiatkoval spojnicu. Následná dorážka jeho spoluhráča stroskotala na dobre postavenom obrancovi nášho celku. V závere duelu sa dostal k slovu aj líder od Hrona. Po pravej strane viedol loptu Rusnák, prešiel cez obrancu súpera, spätnou prihrávkou našiel v šestnástke Mikulca, ktorý vystrelil, ale pred gólmanom Baníka stihol zasiahnuť jeden z krtíšskych zadákov. Stav sa teda nemenil. Šalkovčania napokon po slabom výkone získali z horúcej pôdy mužstva bojujúceho o záchranu aspoň cenný bod.

FK FC Baník Veľký Krtíš – FK Šalková 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Dodok. ŽK: žiadne. Diváci: 200.

Rakytovce na svojom štadióne v poriadnej oklieštenej zostave, navyše od 18. minúty dohrávajúce bez svojho zraneného kapitána, čelili súperovi z Pliešoviec. Domáci i napriek týmto problémom podali v prvom polčase bezduchý výkon a hostia boli lepší. Gólovo to dokázali potvrdiť po polhodine hry, keď po chybnej rozohrávke a neodvrátenej lopte v pokutovom území otvoril skóre zápasu Vilhan. V 35. minúte po rýchlej akcii Pliešoviec našiel Vilhan Jozefa Malatinca a jeho nie veľmi prudká strela skončila za chrbtom prekvapeného Koválika – 0:2. Domáci sa vrátili do hry o päť minút. Kohútovu prihrávku Dzúrik sklepol Fojtíkovi a ten presnou strelou znížil na 1:2.

V druhom polčase mohli zvýšiť hostia svoj náskok. Po rohu Vilhan hlavičkoval nad brvno. Od tohto momentu to bol zápas na jednu bránku. Domáci v snahe otočiť stav stretnutia vrhli všetko do útoku. V 58. minúte brankár Gnida vyrazil loptu po priamom kope Kohúta k Fojtíkovi, ale ten z ťažkého uhla mieril do bočnej siete. V 69. minúte v pokutovom území našiel Dzúrik spätnou prihrávkou Fojtíka, no strelu tohto hráča dokázal Gnida vyraziť na rohový kop. Práve po tejto štandardke vrátil Ondrejka loptu do „ohňa“, avšak i hlavičku Dzúrika dostatočne zamestnaný Gnida kryl. Minútu pred koncom sa Rakytovce predsa len dočkali zaslúženého vyrovnania. Fojtík nacentroval loptu na hlavu Dzúrika, jeho pokus ešte stihol gólman hostí vyraziť, ale na dorážku Kapustu v páde už nestihol reagovať – 2:2. Domáci prežili ´klinickú smrť´ v nadstavenom čase. Hosťujúci Jozef Malatinec totiž trafil z priameho kopu spojnicu Koválikovej svätyne.

FK Rakytovce – TJ Tatran VLM Pliešovce 2:2 (1:2)

Góly: 40. Fojtík, 89. Kapusta – 32. Vilhan, 35. J. Malatinec. Rozhodoval: Gregorec. ŽK: L. Malatinec, Gažo – Bobok, J. Malatinec. Diváci: 100.

Okresné derby sa hralo v Medzibrode, kde pricestovalo mužstvo Jupie Podlavice Badín. Hostia udreli hneď v úvode, konkrétne v štvrtej minúte. Dlhý výkop brankára Škubáka podbehol Belluš, čo využil Dubovický. Obišiel vybiehajúceho gólmana a zasunul loptu medzi opustené žrde – 0:1. Potom prebrali iniciatívu domáci. Mali prevahu, ale dobre pracovala aj defenzíva Jupie, ktorá súpera do vyložených šancí nepúšťala. Vedenie na 0:2 mohol navýšiť Konder. Ten prehodil brankára, ale vedno s ním i bránku. Na opačnej strane to skúšal Pipich, jeho pokus Škubák vyrazil a obdobne si poradil aj s koncovkou Belluša z priameho kopu. Rajčok ešte do prestávky mieril po rohu tesne nad brvno.

Medzibrod nastúpil do druhého dejstva s enormnou snahou a cieľom vyrovnať. Celý polčas pritlačil hosťujúcich futbalistov pred ich šestnástku. Z veľkého tlaku však nedokázal skórovať. Škubákovi pomohli aj žrde, brvno sa triaslo po strele Haviara, lopta išla popred bránkovú čiaru po jemnom liznutí hlavou v podaní Samuelčíka. Za hostí mal jedinú možnosť M. Giertl, no jeho strelu dokázal kryť vychladnutý Vaník. V závere domáci ani nestriedali, ich tlak bol urputný, ale Jupie dokázalo cenné víťazstvo ´zubami –nechtami´ ubrániť.

Kapitán a brankár hosťujúceho celku Dominik Škubák po zisku troch bodov uviedol: „Opäť sme hrali s množstvom dorastencov, ale chlapci to zatiaľ zvládajú veľmi dobre. Bol to pre nás ťažký zápas, ktorý sme aj so šťastím vyhrali. Sú to pre nás cenné tri body v boji o záchranu. Boli sme pod obrovským tlakom, ale dokázali sme ho ustáť. Všetci chlapi príkladne bojovali a ukázali, že chcú vyhrať, čo sa napokon aj podarilo.“

TJ Sokol Medzibrod – JUPIE Podlavice Badín 0:1 (0:1)

Gól: 4. Dubovický. Rozhodoval: Škvarek. ŽK: Hlavatý, Konder, Dubovický (všetci Jupie). Diváci: 150.

Ostatné výsledky: Vinica – S. Ďarmoty 1:0, Poltár – Hriňová 2:1, Kováčová – Tornaľa 0:4, Revúca – Olováry 1:1.

Najbližšie je na programe 23. kolo, v ktorom je v sobotu 27. mája o 19.00 hodine na programe okresné derby. Pod umelým osvetlením Šalková privíta v prestížnom dueli Medzibrod. Ďalšie naše dve mužstvá hrajú v nedeľu 28. mája o 17.00 hodine. V Badíne nastúpi Jupie proti Pliešovciam a Rakytovce sa predstavia v Revúcej.

1. Šalková 46b, 2. Slovenské Ďarmoty 40b, 3. Tornaľa 39b, 4. Rakytovce 38b, 5. Vinica 37b, 6. Medzibrod 29b, 7. Jupie Podlavice-Badín 28b, 8. Pliešovce 28b, 9. Hriňová 27b, 10. V. Krtíš 25b, 11. Revúca 24b, 12. Poltár 23b, 13. Kováčová 19b, 14. Olováry 19b.

Autor: (job), Foto: ilustračné, archívne (Bystricoviny)