Zahnať smútok zo sychravej jesene nebolo nikdy jednoduchšie

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

vevericka

Kolektív pracovníkov Stredoslovenského múzea pripravil pre rodiny s deťmi netradičnú aktivitu, ktorá preverí nielen šikovnosť  a zručnosť malých návštevníkov Tihányiovského kaštieľa a ich rodičov/ starých rodičov, ale utuží aj ich vzťah k prírode a zvieratám.

Vyrábame búdku pre veveričku

 „Už túto stredu o 16:00 hod. budeme spolu majstrovať búdky pre našich zvieracích susedov zo sídliska Radvaň. Po dobre vykonanej práci nás čaká zaslúžený oddych pri dobrom filme a ďalších tvorivých aktivitách,“

informuje Gabriela Benčová so Stredoslovenského múzea.

V stredu 15. novembra o 16:00 hod. bude v Tihányiovskom kaštieli podujatie v rámci programu Múzeum pre najmenších VYRÁBAME BÚDKU PRE VEVERIČKY.

Pestrá ponuka Stredoslovenského múzea aj v nedeľu 19. novembra

V Tihányiovskom kaštieli aj v tomto predvianočnom období pamätá SSM na našich operených priateľov, a preto si pre nich pripravili Vtáčie Valentínky (tentoraz búdky pre dážďovníky).

Imrich Kováč zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti v nedeľu 19. novembra o 14:00 hod. návštevníkom kaštieľa porozpráva o význame vtáčích búdok a starostlivosti o mestské vtáctvo v zimnom období. V tvorivých dielňach si svoju zručnosť počas celej nedele preveria malí remeselníci na rovnomennom workshope, kde spoločnými silami zhotovia Valentínske búdky pre vtáčiky z Radvane.

V nedeľu 19. novembra to budú VTÁČIE BÚDKY PRE DÁŽĎOVNÍKY – tvorivá dielňa s Dankou a Lesankou spojená s prednáškou o vtáčích búdkach s Imrichom Kováčom o druhej.

Raz vidieť je viac ako stokrát o tom počuť.  Príďte, uvidíte, dozviete sa, ale najmä odídete od nás s dobrým pocitom, že ste niečo pekné vyrobili a ešte aj tým urobili radosť našim zvieracím susedom.

Tešia sa na Vás v Tihányiovskom kaštieli.

plagat Múzeum pre najmenších

Zdroj: Gabriela Benčová, Foto: SSM BB a ilustračné