Vo VKMK na Fončorde dávajú v pondelok film Všetko čo mám rád

KULTÚRA
0 /

vsetko co mam rad1

Verejná knižnica Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici pozýva všetkých Bystričanov do svojej pobočky na Fončorde, Jilemnického 48 na októbrové premietanie filmu Všetko čo mám rád s audio komentárom Karola Trnku.  Film začína v pondelok 2. októbra 2017 o 14:00 hod., vstup je voľný.

Snímka Martina Šulíka rozpráva príbeh Tomáša, 38 – ročného muža, ktorý je konfrontovaný so zásadným zlomom vo svojom živote. Momentálne bez práce, otec introvertného pubertiaka a syn jednoduchých, vidieckych rodičov sa ocitáva v akomsi mŕtvom bode, na rozhraní.

Zaplieta sa do malicherných konfliktov so svojou bývalou ženou, rieši neriešiteľné problémy svojho dospievajúceho syna, pomoc od neho očakávajú i jeho starnúci rodičia. A tak útek od všetkého s mladou Angličankou sa zdá byť jediným východiskom,

Čo spraví so svojím životom? Kam ho nasmeruje jeho hravá, plachá, nepriebojná a nerozhodná povaha? Aké šance má v dnešnej dobe slušný človek, ktorý nie je naprogramovaný na výkon, tvrdé lakte a úspech? Aj takéto otázky vyvoláva filmová meditácia známeho režisérsko – scenáristického tandemu Šulík – Šulaj.

Film: Všetko čo mám rád

Hrajú: Juraj Nvota, Gina Bellman, Zdena Studenková, Jiří Menzel, Rudolf Sloboda,

Réžia: Martin Šulík,

Scenár: Martin Šulík  Ondřej Šulaj,

Krajina pôvodu: Československo

Rok výroby: 1992

Dĺžka: 2 hod. a 5 min.

Všetko čo mám rád-plagát

 

 

 

Autor: (dem), Foto: ilustračné