V srdci Slovenska sa stretne slovenská módna špička, luxusné vozidlá a dobrá hudba

KULTÚRA
0 /

Lillie Nicole McCloud

Módne návrhárky a návrhári Jana Pištejová, Jana Jurčenko, Michaela Ľuptáková, Viera Futáková, Ema Klein, Zuzana Haková, Izabela Komjati, Petra Kovacs, Miroslav Jablonský…

V stredu 13. júna večer od 20:00 hod. ožije banskobystrické Námestie SNP pred Radnicou podujatím Mercedes – Benz Fashion Night 2018, v ktorom sa snúbi krása módy a áut. V srdci Slovenska sa stretne slovenská módna špička a tie najluxusnejšie vozidlá spoločnosti Motor – Car Banská Bystrica, ktorá toto podujatie organizuje už osem rokov.

katarina filipova

„Uplynulé roky sme toto podujatie organizovali v priestoroch našej spoločnosti Motor-Car v Banskej Bystrici, ale tento rok by sme chceli priblížiť atmosféru veľkých podujatí aj Banskobystričanom, aby si tento večer mohli užiť spoločne s nami,“

hovorí JUDr. Katarína Filipová, konateľka spoločnosti Motor – Car Banská Bystrica.

Počas večera, ktorým bude sprevádzať známy český herec a moderátor Jakub Prachař, uvidia návštevníci a návštevníčky prehliadku modelov z dielne špičkových slovenských návrhárov.

jakub prachar

Na Mercedes-Benz Fashion Night 2018 Vám predstaví svoju tvorbu aj návrhárka Viera Futáková – fashion designer, ktorá pôsobí v Banskej Bystrici. Jej tvorba je špecifická tým, že v každom modeli je cítiť inšpiráciu históriou.

Typické sú pre ňu púdrové farby a k nim kontrastná čierna. Do každého modelu navrhnutého priamo na mieru sa snaží vložiť niečo, čo vystihuje klientku. Najdôležitejšie pre ňu je, aby dáma v jej šatách bola jedinečná a hlavne ženská.

Po móle sa prejdú známe modelky, medzi nimi napríklad Jasmina Alagič, Mária Zelinová či Mirka Luberdová, ale aj muž s najkrajším telom na svete Michal Gajdoschek a slovenský hokejový reprezentant, brankár Jaroslav Majzel. Špecialitou bude prehliadka kolekcie pánskych plaviek z dielne Miroslava Jablonského, exkluzívne vytvorená pre toto podujatie.

Vyvrcholením programu bude koncert americkej speváckej hviezdy Lillie Nicole McCloud, účastníčky americkej speváckej súťaže X-FACTOR.

„Výnimočnosťou podujatia je dobrovoľná verejná zbierka, ktorá bude prebiehať počas celého večera. Všetci návštevníci budú môcť prispieť dobrovoľnou sumou a výťažok zo zbierky bude použitý na zakúpenie polohovacích kresiel pri podávaní chemoterapie pre pacientov onkologického oddelenia banskobystrickej Rooseveltovej nemocnice,“

dodáva Katarína Filipová.

Záštitu nad veľkolepou nocou módy, luxusných áut a dobrej hudby Mercedes – Benz Fashion Night 2018 prevzalo Mesto Banská Bystrica.

 

Plagat MB Fashion 210x297 0518-4.indd

Zdroj: Anna Gudzová, Foto: ilustračné