Športové akcie v Banskej Bystrici a okolí v prvej polovici septembra

ŠPORT
0 /

Po letných prázdninách pokračujú plným tempom športové podujatia v Európskom meste športu, ktorým sa v roku 2017 stala Banská Bystrica. Prinášame Vám prehľad tých najdôležitejších do polovice septembra aj v blízkom okolí.

Basketbalový Memoriál Jarolíma Janoština

 V dňoch 7. – 9. septembra  2018 (piatok – nedeľa) sa od 9:00 hod. v Športovej hale VŠC Dukla  uskutoční Medzinárodný basketbalový turnaj dievčat v kategórii U15 s účasťou našich dievčat BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

plagat basketbal

Vitalsport – Objav svoj šport s Decathlonom

 Na sobotu a nedeľu 8. –  9. septembra 2018 od 10:00 hod. v Europa SC  pripravil  Decathlon Banská Bystrica pripravila bohatý športový program pre verejnosť, v rámci ktorého si všetci vyskúšať množstvo športov v spolupráci s vybranými klubmi napr. jogu, tenis, karate, fitness, volejbal, box atď. Dohliadať budú profesionálni tréneri, ktorí všetko vysvetlia.

Takto to vyzeralo v Decathlone Banská Bystrica vlani:

Tvrďák

 V nedeľu 9. septembra 2018  o 9:00 hod. v areáli strediska SKI Králiky a okolia bude prekážkový beh Tvrďák. Jeho cieľom je pomôcť ľuďom otestovať si fyzickú a mentálnu odolnosť a naučiť ich prekonávať prekážky.

tvrdak plagat

Majstrovstvá sveta v hasičskom športe

V stredu až sobotu 12. – 15. septembra 2018 od 17:00 hod. na Štadióne SNP  + Športovej hale Dukla na Štiavničkách sa Banská Bystrica a Slovensko stanú historicky prvýkrát dejiskom XIV. ročníka mužských a V. ročníka ženských majstrovstiev sveta v hasičskom športe.

Slovensko ako hostiteľská krajina Majstrovstiev sveta v hasičskom športe privíta športové delegácie takmer z 30 krajín sveta. O najcennejšie kovy tak v Banskej Bystrici zabojuje viac ako 600 športovcov z radov profesionálnych a dobrovoľných hasičov.

plagat hasici

Toto podujatie sa každoročne uskutočňuje v jednej z členských krajín Medzinárodnej športovej federácie hasičov a záchranárov. Športovci a športovkyne sa tak, ako každý rok, predstavia v štyroch základných disciplínach hasičského športu.

Svoje sily si zmerajú v behu na 100 metrov s prekážkami, vo výstupe do 4. nadzemného podlažia cvičnej veže (v prípade žien ide o výstup do 2. nadzemného podlažia), v štafete na 4×100 metrov s prekážkami a v disciplíne požiarny útok.

hasici

Hokej HC´05 iClinic Banská Bystrica –  MHk 32 L. Mikuláš

V piatok 14. septembra 2018 o 17:30 hod. odohrajú naši „barani“ na domácom zimáku svoj úvodný zápas novej sezóny Tipsport ligy 2018/19 proti Liptákom.

mikulas1

10. stretnutie priaznivcov Klubu slovenských turistov

V piatok až nedeľu 14. – 16. septembra  2018 o 10:00 hod.  sa v sedle Tunel na Skalke začne 10. stretnutie priaznivcov Klubu slovenských turistov v Kremnických vrchoch.

turisti

Športovo – spoločenský deň v Kráľovej

 V sobotu 15. septembra 2018 sa na futbalovom ihrisku Radvaň od  10:00 hod.  koná tradičné kultúrno – športové podujatie pre rodiny s deťmi.

kralova2

Hokej HC´05  iClinic Banská Bystrica –  Dukla Trenčín

V nedeľu 16. septembra  2018 o 16:00 hod. sa naši hokejisti HC´05 iClinic Banská Bystrica stretnú v druhom kole základnej časti Tipsport ligy na domácom ľade s tímom Dukly Trenčín, finalistom play off z minulého ročníka.

trencin1

Európsky týždeň mobility

Od nedele 16. 9. do soboty 22. 9. 2018 sa v Banskej Bystrici koná tradičný Európsky týždeň mobility (ETM).  Ten prebieha každý rok o tomto čase. Európska iniciatíva nabáda mestá a obce , aby zavádzali a podporovali trvalo udržateľné dopravné opatrenia a vyzývali obyvateľov, aby si vyskúšali alternatívy k používaniu automobilov.

etm2

Mesto Banská Bystrica prijalo aj tento rok výzvu na zapojenie do kampane ETM a v spolupráci s Občianskou cykloiniciatívou pripravili pre Banskobystričanov množstvo podujatí, ktoré budú v súlade s vyhlásenou témou ročníka –  multimodalita, ktorá je prezentovaná mottom kampane – „KOMBINUJ A CHOĎ!“

Kombinácia rôznych druhov dopravy znamená maximalizáciu výhod pre cestujúcich: nákladov, rýchlosti, flexibility, komfortu, spoľahlivosti atď. Prínosy má aj spoločnosť: zníženie znečistenia a menšie dopravné zápchy, zlepšenie kvality života a zdravia atď. Posledné analýzy hovoria, že viac ako 50 % ciest, ktoré obyvatelia miest denne vykonajú je kratších ako 5 kilometrov, čo je vzdialenosť, ktorú môže človek veľmi pohodlne zvládnuť peši, bicyklom, verejnou dopravou, prípadne správnou kombináciou týchto troch foriem, bez použitia osobného auta.

etm3

Zdroj: Mesto BB, Foto: ilustračné