FOTO: Prvý Mikuláš prišiel do Banskej Bystrice vo štvrtok, ďalší ho budú nasledovať

Aktualizované
1 /

Tradičný Mikuláš s Anjelom a Čertom dorazili na banskobystrické Námestie SNP vo štvrtok 6. decembra po piatej večer. Skrátka neprídu ani deti v jednotlivých mestských častiach, kde privítajú Mikuláša s pomocníkmi neskôr.

Mikuláš na Námestí SNP

Primátor mesta Ján Nosko pozýval na štvrtkové Námestie SNP slovami:

„O 17:00 hod. zavíta spolu so svojimi pomocníkmi aj do Banskej Bystrice. Srdečne pozývam všetkých Banskobystričanov, aby prišli na námestie a spolu s nami rozsvietili vianočný stromček. Nebude chýbať výborná atmosféra, interaktívne predstavenie či koncert. A pre tých najmenších je pripravená aj sladká odmena. Tešíme sa na Vás.“

mikulas1

 

A bolo to presne tak. Pre malých i veľkých Bystričanov bol na centrálnom bystrickom námestí pripravený kultúrny program. Najskôr to bola rozprávková interaktívna show Zachráňte Mikuláša! v podaní Creative shows. Mikuláš s pomocníkmi prišli na koči a ako sa stalo dobrým zvykom, rozsvietili vianočný strom. Rozdávali sa sladké darčeky a  na záver všetkým zaspieval Martin Harich. Jendoducho bystrický Mikuláš ako má byť.

Fončorda

Na Fončordu príde Mikuláš v sobotu 8. decembra. 15:00 hod. na Kyjevské námestie.  Spolu s Anjelom a Čertom rozsvietia na tunajšom vianočnom stromčeku sviečky a deťom rozdajú darčeky. Všetci sa potom zabavia pri diskotéke.

mikulas na foncorde

Rudlová – Sásová

Najskôr v sobotu 8. decembra o 17:00 hod. Divadlo pod balkónom v Rudlovej – Sásovej ponúkne deťom vianočný zákusok v podobe mikulášskeho predstavenia Zvonár Konček

V nedeľu 9. Decembra príde tradičný Mikuláš s pomocníkmi na najväčšie banskobystrické sídlisko Rudlová – Sásová.  Na ihriskách pri opornom múre na Rudohorskej ulici od 15:30 hod. začne mikulášska akcia  pre malých i veľkých „Dostávať nestačí“. Nebude chýbať  kapustnica, lokše, medovníky, vianočné výrobky, čaj či horúca čokoláda, ale aj plno zábavy.

ru-sa1

Radvaň

Do Radvane zavíta Mikuláš v stredu 12. decembra. V jedálni ZŠ Radvaň začne „Mikulášovanie“ o 17:00 hod. Návštevníci sa zabavia pri vystúpení detí a Sonyta Music a tvorivých dielňach. Nebudú chýbať mikulášske balíčky s prekvapeniami pre deti, podávať sa bude punč a všetci sa zabavia na diskotéke.

Okrem mestských častí sa môžete stretnúť s Mikulášom v obchodných centrách či rôznych spoločenských zariadeniach. Nech žije mikulášska Bystrica!

 

Zdroj: mesto BB, Foto: Dušan Hein a ilustračné