Program marcových podujatí Hudobného átria Štátnej vedeckej knižnice

KULTÚRA
0 /

freddie mercury

Hudobné átrium Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici pripravilo na marec zaujímavý program. Môžete si vybrať z nasledovnej ponuky.

ZA HUDOBNOU KULTÚROU DO SVETA SO ŠTIPENDIOM

 Streda 28. 2. 2018 15:00 hod.

Hudobné átrium Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici a Slovenská akademická informačná agentúra (SAIA) pozývajú všetkých štúdia chtivých záujemcov o hudbu na informačný seminár o možnostiach realizácie študentských mobilít do zahraničia. Seminár je určený všetkým, ktorým učarovala hudba, radi cestujú a spoznávajú kultúru krajín.

Info seminar

ROZOZVUČTE SA V HUDOBNOM ÁTRIU

TÝŽDEŇ OTVORENÝCH DVERÍ Hudobného átria

5. – 9. 3. 2018  od 10:00 – 17:00 hod.

Zažite priamy „dotyk“ s hudbou, siahnite po zaujímavých knižných publikáciách, vypočujte si hudbu rôznych žánrov, zhliadnite filmové dokumenty a koncertné záznamy podľa vlastného výberu, preludujte na klavíri alebo inak muzicírujte. V ponuke je séria perkusií a rytmických nástrojov rôznych krajín sveta. Zvukovou „lahôdkou“ je steel drum s nesmierne podmanivými tónmi. Príďte objavovať pestrosť zvukov a harmónií. A hudba sa stane zábavou!

TOD HA 3

RYTMY A ZVUKY PERKUSIÍ

Streda 7. 3. 2018  o 16:00 hod.

Zdieľate nadšenie pre ry tmus a improvizáciu zábavnou formou? Pozývame laikov i hudobníkov na improvizačný workshop pod vedením Mira Randušku. Príďte sa odreagovať a spoločne sa oddajte zvukom a rytmom perkusií. Čaká nás zaujímavá téma zameraná na africké bubny djembe a melodické perkusie kalimba. odporúčame rezervovať si miesto a nástroj: hudobneatrium@svkbb.eu.

Perkusie workshop 3

HUDOBNÉ LEGENDY  Jedinečné a nezabudnuteľné

Od 1. 3. – 30. 3. 2018

Audiovizuálna výstava s ponukou projekcií filmových dokumentov a záznamov koncertov (nežijúcich) hudobných legiend

legendy 2

Projekcie v stredu o 16:00 hod.

 14. 3. 2018 USA VERZUS JOHN LENNON Umelec – humanista a národná hrozba (100 min., český dabing)

Pozoruhodný filmový dokument je jedinečným pohľadom na život a časy Johna Lennona. Ideály, za ktoré bojoval a cenu, ktorú zaplatil za svoju snahu, vytvoriť lepší svet.

 21. 3. 2018 QUEEN Hungarian Rhapsody: Live in Budapest (90 min.)

Koncertný dokument kráľovnej britského rocku z Magic Tour 1986 s Freddiem Mercurym v najlepšej forme. Koncert sa  uskutočnil prvýkrát (žiaľ aj naposledy) za železnou oponou na Népstadióne v Budapešti  a je považovaný za jeden z najlepších rockových koncertov v histórií.

 28. 3. 2018 MICHAEL JACKSON Život legendy (150 min. české titulky)

Filmový dokument zaznamenáva doposiaľ nepublikované zábery,  exkluzívne rozhovory s rodinou a priateľmi,  ale aj vzostupy i pády života a hudobnej dráhy kráľa popu.

 

 

Zdroj: Hudobné átrium ŠVK, Foto: ilustračné