Preteky bicyklov do vrchu RIDE UPHILL & TOUR 2017 v Podkoniciach

ŠPORT
1 /

ride1

V sobotu 30. septembra 2017 Vás obec Podkonice pozýva na RIDE UPHILL & TOUR 2017. Príďte si zapretekať do vrchu, občerstviť sa a podľa chuti si ešte užiť popoludňajšiu cyklotúru.

Trate budú riadne vyznačené v deň pretekov páskami na križovatkách a dôležitých úsekoch. Taktiež budú pri trati traťoví komisári. Kvôli tréningu sú trate informačne vyznačené už od 23. septembra a záujemcovia si ich môžu prísť vyskúšať. Počas tréningov nebude na trati žiadne zdravotné zabezpečenie Zmeny sa týkajú len prvej polovice trate, druhá ostáva nezmenená.

„Po skúsenostiach z roku 2016 sme sa rozhodli urobiť dve trate. Oproti tej vlaňajšej bude jedna s menšou náročnosťou a druhá s väčšou. Podľa toho budú pridelené jednotlivým kategóriám,“

hovorí starosta Podkoníc  Michal Vráb

Trať s menšou náročnosťou (Classic) nebude mať prvé dva horské úseky, ktoré vlani spôsobovali väčšine účastníkov problémy a pôjde namiesto toho po asfaltke. Trať s väčšou náročnosťou (E-MTB) bude mať všetky pôvodné horské úseky a ešte jeden nový. Táto trať je na klasickom bicykli takmer nezjazdná, preto bude len pre hlavnú mužskú kategóriu e-bikov.

„Preteky sa idú za každého počasia. Žiadame pretekárov a divákov o rešpektovanie čiastočnej uzávierky komunikácií v obci Podkonice a na Plešiach. Od 10:45 do 11:30 hod. bude cesta na Pleše uzavretá,“

dodáva riaditeľ pretekov Ing. Štefan Čeman.

 Časový harmonogram: 

9:00 – 10:30 prezentácia účastníkov

11:00 štart UPHILL

12:00 – 13:30 občerstvenie na Chate Pleše

12:30 vyhlásenie výsledkov a tombola (pred Chatou Pleše)

13:30 štart cyklotúry Pleše – Donovaly – Pleše (na cyklotúru sa netreba registrovať, stačí prísť)

 Trate: 

Štart: Námestie Podkoníc pri dolnej krčme

Cieľ: Vrcholová stanica lyžiarskeho vleku Pleše

Prevýšenie: 450m

Trať UPHILL Classic: 

Pre kategórie: všetky okrem E-bike Muži 1

Dĺžka: 4,3km

Povrch: 40% horský terén, 60% asfalt

Trať UPHILL E-MTB: 

Pre kategórie: len E-bike Muži 1

Dĺžka: 4,1km

Povrch: 70% horský terén, 30% asfalt

Prihlášky a štartovné: 

Do štvrtku 28. 9. 2017 do 24:00 hod v eshope – link (nižšia cena štartovného) alebo v sobotu 30. 9. 2017 od 9:00 do 10:30 hod. v priestoroch štartu (zvýšená cena štartovného).

Prihláška aj platba  vopred cez internet 5 €, prihláška cez internet a platba na mieste 10 €,

prihláška aj platba na mieste v deň štartu 15 €. V cene štartovného je tombolový lístok, v prípade neúčasti sa štartovné nevracia.

Vecné ceny získavajú prví traja pretekári v každej kategórii Kategória sa vyhlasuje a ceny sa dostávajú len pri účasti viac ako 3 pretekárov v kategórii. Viac informácií o pretekoch nájdete priebežne na www.ride.sk.

plagat pretekov

 

Zdroj: Obec Podkonice, Foto: Ride Uphill & Tour