Objavte poklady neživej prírody v Europe

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

mineral7

Poznáte liečivé sily minerálov? Vedeli ste, že ak chcete vniesť do vášho vzťahu stabilitu a ochrániť sa pred urieknutím, treba siahnuť po ametyste? Opál zas pošteklí vašu radosť zo života a achát posilní lásku medzi rodičmi a ich deťmi.

Ak chcete zistiť, ktorý minerál je pravý práve pre Vás, nenechajte si ujsť unikátnu expozíciu „Skvostné minerály“, ktorá sa uskutoční od 18. – 19. novembra v Europa SC.

 Druhá polovica novembra bude v tomto roku opäť venovaná všetkým nadšencom prírody a jej nerastov. Banskobystrická Europa si pripravila pre verejnosť prehliadku najrôznejších minerálov, skamenelín, ale i najcennejších šperkov a výrobkov z drahých kameňov, ktorá sa uskutoční v rámci Mineralogických dní Kristiána Andreja Zipsera.

Kristián Andrej Zipser bol uhorský pedagóg, prírodovedec a mineralóg, ktorý pôsobil a zomrel v Banskej Bystrici. Na počesť jeho práce a výskumov sa v obľúbenom bystrickom nákupnom centre uskutoční už 29. ročník mineralogickej výstavy, ktorá nesie práve meno tohto uhorského vedca.

O veľkosti tejto unikátnej výstavy svedčí počet vystavovateľov a predávajúcich, ale i podpora Slovenského mineralogického spolku, ktorý sa priamo podieľa na organizácii.

 ,,Na predajnej výstave sa opäť zúčastní viac ako 50 vystavovateľov a predajcov nielen zo Slovenska, ale i zo susednej Českej republiky, Maďarska, Poľska, či iných okolitých krajín,“

informuje Jana Seleštianska, Marketing Coordinator Europa SC.

Táto výstava sa teší v nákupnom centre vysokej návštevnosti už niekoľko rokov. Záujem o minerály a cenné kamene majú nielen deti, ale i starší.

,,Výstava je zaujímavá aj tým, že sa návštevníci vo všetkých vekových kategóriách môžu obrátiť na odborníkov a zistiť, ktorý kameň má pre nich pozitívne liečivé účinky,“

 dodáva Seleštianska.

Využite možnosť zúčastniť sa tejto jedinečnej výstavy a odmeňte predčasným vianočným darčekom vášho blízkeho. Výstava prebieha celý víkend od 9.00 do 21:00 hod.

plagat mineraly

Zdroj: Europa BB, Foto: ilustračné