Nový pohľad späť alebo oslávte 20 rokov Divadla Štúdio tanca galavečerom

KULTÚRA
0 /

Keďže sa rok 2018 pomaly, ale isto blíži k svojmu záveru, je na čase trochu bilancovať. Pre Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici to znamená obzrieť sa za seba nielen o jeden rok, ale rovno o dvadsať. Presne toľko ich má totiž na konte a práve koncom roka vyvrcholia jeho oslavy k  tomuto úctyhodnému výročiu.

Nový pohľad späť

Cesta divadla bola za tých 20 rokov naozaj nezabudnuteľná. Striedali sa obdobia rozkvetu, ale aj tie ťažšie. Kto divadlo pozná alebo aspoň o ňom počul vie, že už skoro štvrťstoročie sa mu darí reprezentovať súčasnú umeleckú scénu na profesionálnej úrovni. A to je určite dôvod na oslavu, no nie?

ghost3

Divadlo Štúdio tanca sa rozhodlo toto výročie osláviť so svojimi fanúšikmi a podporovateľmi nielen raz, ale rovno štyrikrát za sebou. V dňoch od 13. – 16. decembra 2018 od 18:00 hod.  uvedie slávnostný galavečer s podtitulom „Nový pohľad späť“.

plagat dst

Prvky nostalgie, ale aj úsmevných spomienok čakajú každého jedného návštevníka, ktorý bude chcieť byť pri tom. Brány divadla sa otvoria už o 16:00 hod., kedy budú pripravené rôzne sprievodné akcie, počas ktorých si bude môcť návštevník vychutnať zákulisie, rôzne spomienkové inštalácie či filmový kútik.

Od 18:00 hodiny divadlo uvedie v rámci galavečera legendárne inscenácie, spracované novým spôsobom. Divákom sľubujú nezabudnuteľný zážitok. Pripomenú nám dlhoročnú a systematickú prácu Divadla Štúdio tanca a všetko to osviežia špeciálnymi filmovými dokrútkami s viacerými bývalými tanečníkmi. Záver večera bude patriť hudobným kapelám – 100 múch (13. 12.), Fúzy múzy (14. 12.), Monika Midriaková (15.12.) a Schody (16.12.).

Pripravených bude aj veľa dobrôt a prekvapení, ktoré dodajú celému večeru úplne nový rozmer a slávnostný punc. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji v sieti Ticket-Art alebo prostredníctvom rezervácie cez oficiálny web divadla.

Prvá vlna vstupeniek bude za zvýhodnenú cenu 12 eur. Platí pri nákupe do 5. decembra 2018. Druhá vlna vstupeniek bude v predaji už za plnú sumu 15 eur.  Všetci ste srdečne pozvaní!

O divadle

Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici zahájilo svoje pôsobenie pod vedením Mgr. Zuzany Ďuricovej Hájkovej ešte v roku 1998 a tento rok oslávilo úctyhodné 20. výročie. Za celú tú dobu ponúkajú divákom odvahu, autenticitu, aktuálnosť a profesionalitu, čo je pre divadlo primárnym cieľom.

Vo svojom umeleckom zameraní je striktné a stále razí cestu autorskej tvorby, s maximálnou podporou umelcov, ich tvorivého vyjadrenia a názoru. V tomto ponímaní je naozaj jedinečné a v širokom okolí by sme podobnú inštitúciu, ktorá sa zameriava výlučne na súčasný tanec a súčasné umenie, hľadali asi márne.

Zuzana-Ďuricová-Hájková

Neustále podporuje aj vznik pôvodných tanečných inscenácií a ich pravidelné uvádzanie. V rámci tohto poslania premiérovo uviedlo 51 celovečerných inscenácií, z toho 5 predstavení pre deti a mnoho exteriérových a edukatívnych tanečných projektov.

Divadlo Štúdio tanca doposiaľ uviedlo už takmer 1300 predstavení, z toho vyše 300 na hosťujúcich domácich a zahraničných scénach a svoju tvorbu odprezentovali pred vyše 116 000 divákmi.

dst-bb1

Svoje produkcie pravidelne uvádza na viacerých domácich scénach a Slovensko reprezentovalo na prestížnych medzinárodných festivaloch či hosťujúcich zájazdoch v Česku, Poľsku, Maďarsku, Bosne a Hercegovine, Rusku, Nemecku, Taliansku, Belgicku, Francúzsku, Egypte, Japonsku, Indii či Švajčiarsku. Charakteristické umelecké atribúty mu priniesli množstvo ocenení, o. i. je držiteľom Ceny primátora Mesta Banská Bystrica a Ceny Ministra kultúry SR.

divadlo-studio-tanca

Na počesť k spomínanému 20. výročiu divadlo uviedlo tento rok premiérovu inscenáciu GHOST / PRÍZRAK  a Projekt 3×20. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia aj s  finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

 

Zdroj: Tomáš Nagy, Foto: DŠT a ilustračné