V nedeľu je v Mestskom parku barokový promenádny koncert Il Cuore Barocco

KULTÚRA
0 /

promenadny koncert

Po dlhých rokoch sa vlani banskobystrická samospráva rozhodla usporiadať okolo altánka v mestskom parku hudobno – tanečné popoludnie  a nadviazať tak na dobré  tradície z minulosti. Ako sa ukázalo, bol to skvelý nápad, ktorý sa osvedčuje aj toto leto.

Najskôr to bol „Čaj o piatej“, ktorý sa časom zmenil na „Promenádny koncert“. Mestský park ožil v júli  prvým tohtoročným letným promenádnym koncertom. Niesol sa v námorníckom duchu a zaujal množstvo Bystričanov všetkých vekových kategórií.

Primátor mesta Ján Nosko na margo organizácie týchto podujatí pre verejnosť povedal:

„Som presvedčený, že preniesť promenádne koncerty z parku pod Pamätníkom SNP do mestského parku bola dobrá voľba. Je tu krásne prostredie a myslím si, že sa vieme vrátiť do čias, keď tento park bol oázou pokoja pre mnohé generácie.

Už túto nedeľu 28. augusta 2017 o 17:00 hod. sa môžu Bystričania tešiť na ďalší promenádny koncert, tentoraz v barokovom šate pod názvom „Klobúkový deň“. Návštevníci sa môžu prísť poprechádzať či zatancovať si v Mestskom parku oblečení v starodávnych šatách a vytvoriť tak ilúziu minulých čias.

Dámy a páni, nezabudnite si vziať so sebou klobúk. Ten najkrajší vyhrá cenu. Príjemnú atmosféru dotvoria tanečníci a tanečníčky FS Urpín.

Účinkuje barokový komorný orchester IL CUORE BAROCCO s koncertom „Päť ročných období“. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v Robotníckom dome.

Il Cuore Barocco (Barokové srdce) je súbor mladých hudobníkov zameraných na historicky poučenú interpretáciu hudby obdobia baroka a klasicizmu. Hrajú na repliky dobových nástrojov, používajú dobové ladenia a poznatky čerpajú najmä z dobových rukopisov a traktátov.

Na slovenskej hudobnej scéne je propagácia historicky poučenej „starej“ (barokovej) hudby ešte stále pomerne neznámou oblasťou a preto je hlavnou ideou súboru Il Cuore Barocco čo najvernejšie priblížiť poslucháčom hudbu minulých storočí. Zároveň chce vzbudiť aj v laickej verejnosti záujem o hudbu v našich končinách málo hrávanú i nepoznanú.

plagat promenádny koncert baroko

 

 

 

Autor: (dem), Foto: ilustračné