Dukla sa rozlúčila s druhou ligou tesným víťazstvom nad Martinom + HLASY

3 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly dokázali vyhrať v desiatom poslednom kole druhej ligy skupiny Západ o udržanie sa v súťaži. V Žabokrekoch netradične v piatok pokorili MŠK Fomat Martin jediným gólom, ktorý bol zároveň víťazný.

V prvom polčase diváci v Žabokrekoch veľa šancí nevideli. Oba tímy málo strieľali na bránku, vyhrávať mohli Bystričania po strele Cvika, keď zblokovaná lopta opečiatkovala brvno a z následnej dorážky Savič skóroval žiaľ z ofsajdu. Príležitosti Martinčanov zneškodnil brankár Maťašovský, ktorý dostal dôveru pred Bračom. Veľa futbalovej kvality badať nebolo.

Do druhého dejstva nastúpila Dukla aktívnejšie a vyplatilo sa. V 56. minúte nám vyšla akcia po pravej strane, Šmehyl poslal center pred bránku, kde hlavičkoval presne Jozef Rejdovian0:1. Mali sme aj ďalšie možnosti, najmä po peknom prieniku Slančíka a jeho spätnej prihrávke na Klačana, no ten pálil do protihráča. Tri gólové šance mal i súper, ale proti bol výborný Maťašovský. Ten sa zapotil po rohu Martinčanov, keď likvidoval strelu z bezprostrednej blízkosti. Viac vyložených príležitostí si v tomto zápase vypracovali naši hráči. Veľmi dobre ťahal akcie z ľavej strane Savič a z pravej Šmehyl. Záverečné minúty si Bystričania umnou hrou postrážili a vyhrali tak nad posledným celkom súťaže.

MŠK FOMAT Martin – FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 56. Rejdovian. Rozhodoval: Jurenka. ŽK: Turčina, Stašík, Gríger – Gaško, Klačan. Diváci: 167.

Zostava Banskej Bystrice:

FK Dukla: Maťašovský – Šmehyl, Gaško, Snitka, D. Daniel –  Cvik – Fuják (25. Slančík), Rejdovian, Starší (55. Klačan), Savič – Ďanovský (81. Vila).

Dušan Tóth, tréner našej Dukly: „Bol to taký nemasný – neslaný zápas. Martin nastúpil s mladými hráčmi, my sme mali problém s koncentráciou na tento posledný duel sezóny. V hlavách mojich zverencov rezonovali rôzne myšlienky ohľadom ich budúcnosti. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom sme mali viac šancí, takže vzhľadom na priebeh hry je naše víťazstvo zaslúžené. Šancu dostal brankár Maťašovský a podržal nás pri tutovkách súpera. Udržal si tak čisté konto. Gólové možnosti na oboch stranách však pramenili z nekvality. Zápas spĺňal kritéria druhej ligy tak ako bola nastavená. Bolo vidno, že sa už o nič nehralo. Utrpeli sme víťazstvo. Hráčom som pred zápasom povedal, že ak prehrajú s týmto slabým súperom, tak pôjdu domov pešo. Som rád, že môžu ísť autobusom a máme tri povinné body.“

Jozef Rejdovian, autor nášho gólu: „Vstup do zápasu sme nemali ideálny. Hralo sa hore – dole, ale nedokázali sme sa presadiť, rovnako ani súper. Cez prestávku sme si niečo povedali, začali sme viac behať a napokon dosiahli vytúžený gól, keď som loptu dobre trafil hlavou. Snažili sme sa mať potom hru pod kontrolou, dôležité bolo, že nás pri šanciach súpera podržal brankár Maťašovský. Veľmi dobre riešil centrované lopty i strely súpera spoza šestnástky. Mohli sme aj my zvýšiť skóre na 0:2, no nepadlo nám to tam. Záver zápasu sme zvládli, postrážili sme si výsledok.“

1. Trnava B 53b, 2. Nové Mesto nad Váhom 45b, 3. B. Bystrica 36b*, 4. Slovan B 35b, 5. Svätý Jur 20b, 6. Martin 13b*.