Charitatívny ples mesta bude 11. januára v Hoteli Lux

KULTÚRA
0 /

Ako je na Slovesnku zvykom, po Troch kráľoch prichádzajú fašiangy a s nimi plesová sezóna. Tú v Banskej Bystrici už tradične zahajuje Charitatívny ples mesta.

Naň pozýva všetkých záujemcov banskobystrický primátor Ján Nosko. Ten tohoročný bude v piatok 11. januára 2019 so začiatkom o 19:00 hod. v Hoteli Lux.

ples mesta

Do tanca zhrajú a zaspievajú Saragossa Band, Čekoský Band, Replay BandMarcela Molnárová. Večerom sprevádzajú Michal HudákMarián Čekovský.

Cena vstupenky je 100 €. Sú k dispozícii na predajných miestach v Informačnom centre na Námestí SNP (048 4155 085 a priamo v Hoteli Lux (048 4370 364).

Stalo sa tradíciou, že mestské plesy nie sú len spoločenským, ale aj charitatívnym podujatím. Výťažok z nich putuje na podporu tých, ktorí to potrebujú. Vlani sa na Charitatívnom mestskom plese podarilo vyzbierať sumu 2760 eur, čo primátor Ján Nosko charakterizoval slovami:

 „Mestský ples nebol len o zábave, ale už po tretí raz mal aj charitatívny rozmer. Ďakujem všetkým hosťom, s ktorými sa nám podarilo vyzbierať peknú sumu vo výške 2760 eur. Tieto peniažky sme rozdelili medzi Materské centrum Podlavice, Komunitné centrum Fončorda a Komunitné centrum Sásová. Treba si navzájom pomáhať.“

ples mesta1

Aj tento rok bude mestský ples nielen o zábave, ale aj o charite. Po ňom budú nasledovať ďalšie až do Popolcovej stredy, ktorá pripadá na 3. marca 2019.

plagat ples mesta

 

Autor: (tom), Foto: ilustračné