Banská Bystrica privíta 10. ročník Godzonetour s tisíckami ľudí

KULTÚRA
0 /

Tretí novembrový týždeň sa športové haly a zimné štadióny v piatich mestách na Slovensku zmenia na miesta nádeje a radosti. Chýbať nebude ani Banská Bystrica.

Godzonetour v meste pod Urpínom

Projekt Godzone odštartuje tohtoročné turné v Poprade a spolu s 300-členným organizačným tímom sa vo štvrtok 15. novembra presunie aj do Banskej Bystrice. Celovečerný program sa začne o 18:00 hodine na Zimnom štadióne so vstupom zdarma.

,,Keďže minulý ročník prilákal na turné vo všetkým mestách viac ako 22 500 ľudí, tento rok sa dvere hál otvoria o 16:30 hod., aby sa predišlo veľkým radom pri vstupe,“

informuje Dávid Slavkovský, výkonný riaditeľ projektu Godzone.

Projekt Godzone počas Týždňa Cirkvi pre mládež už po desiatykrát organizuje evanjelizačné turné. Jeho cieľom je priniesť evanjelium moderným spôsobom, ktorý zaujme mladých ľudí a privedie ich bližšie k Bohu. Zároveň toto pozvanie smeruje aj k rodinám či k starším ľuďom.

Orchester, Heartbeat aj Dávid Bílek

Organizátori sa do celovečernej produkcie opäť snažili vniesť nové hudobno – tanečné prvky prepojené s divadelnou scénkou, svedectvami, spoločnou modlitbou a uctievaním, slovom, dotvorené kvalitnou videoprodukciou.

Okrem hodnotného programu sa účastníci môžu tešiť na známe gospelové kapely ESPÉ, Heartbeat a Lámačské chvály, ktoré na pódiu uvidia spojené v rôznych zoskupeniach s hudobníkmi z iných kapiel. Uchu lahodiaci orchester a kapely doplní aj výnimočný gitarista známy najmä vo svete klasickej hudby – Dávid Bílek, dvojnásobný laureát celoslovenskej súťaže konzervatórií.

Dobrovoľníci budú pomáhať dôchodcom či bezdomovcom

Aj tento rok bude súčasťou turné dobročinná aktivita, kedy sa tím dobrovoľníkov vydá do charitných centier, domovov dôchodcov a centier pre bezdomovcov, aby láskou a praktickou pomocou šíril evanjelium aj na týchto miestach.

„Godzonetour nie je iba večerná show plná moderných efektov, ale začína sa už ráno, keď sa jednotlivé tímy stretnú a idú pomáhať na rôzne miesta,“

vysvetľuje Dávid Slavkovský. Hovorí o 300 – členom tíme mladých ľudí, ktorý je celý týždeň na cestách:

„Uvedomujeme si, že je čas konať a nielen hovoriť o dobrých skutkoch. Preto dávame svoj čas, svoju energiu, dary a talenty do služby ľuďom, ktorí to potrebujú. Niekedy praktickú pomoc ako upratovanie, natieranie lavičiek či prácu na verejnom priestranstve nahradí povzbudenie či úsmev v rozhovore so staršími ľuďmi v zariadení pre seniorov.“

Ďalší tím dobrovoľníkov pozýva mladých na večerný program priamo na školách a cez svedectvá svojich životov sa evanjelizačný tím snaží k ľuďom priblížiť na námestiach v jednotlivých mestách turné. Viac informácií sa dozviete na: tour.godzone.sk/2018/

Projekt Godzone je evanjelizačný projekt zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a jeho predsedom PhDr. ThDr. Jánom Bucom, PhD., kňazom Katolíckej cirkvi pracujúcim s mládežou, ďalej tajomníkom Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Dp. Ondrejom Chrvalom ThLic. a provinciálom rehole piaristov PaedDr. Jurajom Ďurnekom SchP.

Godzone tour 2018 mestá

Zdroj: Jaroslav Dodok, Foto: Godzonetour a FB