Miro Toman: Primátor Ján Nosko v utorok na autobusovej stanici oznámi, či bude opäť kandidovať

Blog
8 /

Na utorok  7.  augusta 2018 o 10:00 hod. zvolal súčasný primátor Ján Nosko tlačovú konferenciu, na ktorej  oznámi, či sa bude opätovne uchádzať o pozíciu primátora aj v tohtoročných novembrových komunálnych voľbách. Udeje sa tak symbolicky v dopravnej časti Terminálu – autobusovej stanici Banská Bystrica.

V utorok padne očakávané rozhodnutie

Dalo by sa povedať, že konečne sa prelomí dlhý čas čakania na to, kto má šancu viesť  Banskú Bystricu. Či to bude súčasný úspešný primátor alebo prenechá svojej miesto niekomu inému.  O tom, že na jasné slovo Jána Noska čakajú aj viacerí potenciálni kandidáti svedčí fakt, že doteraz oficiálne oznámil svoju kandidatúru iba jediný kandidát s podporou stredopravých opozičných strán.

Tak si to povedzme na rovinu. Pokiaľ v utorok Ján Nosko povie áno symbolicky na autobusovej stanici, ktorú okrem neho nedokázal dostavať v modernom štýle žiaden z jeho predchodcov, má našliapnuté pokračovať vo funkcii štatutára mesta aj ďalšie štyri roky.

Ján Nosko ako primátor mesta nemá za sebou žiadnu väčšiu kauzu, na ktorej by sa bol osobne podieľal. Naopak, svojou serióznosťou, otvorenosťou a držaním slova mohol presvedčiť Bystričanov, že to bola správna voľba.  Ale nepredbiehajme a počkajme si na utorkové dopoludnie, po ňom bude všetko jasné.

Ján Nosko (* 24. februára 1961)

Od roku 2014 je primátorom Banskej Bystrice ako nestraník. Predtým pôsobil ako pediater a kardiológ. Od roku 2008 do zvolenia za primátora bol riaditeľom Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Počas jeho pôsobenia sa nemocnica stala jednou z najlepších na Slovensku. Podobne to je aj s mestom Banská Bystrica.

Svoju kandidatúru na primátora v predchádzajúcich komunálnych voľbách oznámil v auguste 2014. Kandidoval ako nezávislý kandidát. Vo voľbách pred štyrmi rokmi získal 9 739 hlasov a jasne  porazil dovtedajšieho primátora Petra Gogolu s 4 248 hlasmi.V mestskom zastupiteľstve sa mohol oprieť o podporu klubu SMER-SD, SNS, SDKÚ-DS a nezávislých poslancov.

 Svoj volebný program opretý o investície do mesta vrátane eurofondov napĺňa Ján Nosko aj so stabilizovaním verejných financií. Pokiaľ sa v utorok rozhodne kladne, tak iba veľmi ťažko sa bude hľadať súper, ktorý by dokázal naštrbiť Noskovu popularitu u väčšiny Bystričanov. 

Autor: Miro Toman, Foto: ilustračné

Miro Toman

Miro Toman